Amatör Futbol Liglerinde Haftanın Sonuçları

Edirne amatör futbol liglerinde hafta sonu  13 karşılaşma oynandı.  Süper Amatör Lig’de sezon sonuna 5 maç kala Karakasım karşısında aldığı 10 gollü galibiyetle Keşanspor iddiasını sürdürürken Uzunköprüspor’da Serhat Edirne önünde 2-0’lık galibiyetle Keşanspor’u kovalamaya devam edeceğini gösterdi. Yeni İmaret uzun süre önde götürdüğü Yenikarpuzlu karşısında 2-2 lik beraberlikle ayrılınca düşmenin en büyük adayları arasına girdi. Bu grupta Sarayspor’un ligden düşmesi kesin. Keşan Anafartalar zorlu Doyran deplasmanından 4 gollü galibiyetle dönünce rahat bir nefes aldı. Bir diğer önemli karşılaşma  Edirnespor ile Kazanovaspor arasındaydı. Edirnespor güçlü rakibini 3-2 yenerek düşme hattından oldukça uzaklaştı. Hatta bu hattan çıktı.

1.Amatör küme A-grubunda  lider DSİ haftayı bay olarak geçerken Tuncaspor SHÇEK karşısında aldığı  9-0’lık galibiyetle yeni haftaya averajla lider olarak girdi. Şampiyonluk iddiasını sürdüren İpsalaspor’da  İbriktepe’yi deplasmanda 8-0 yenerek DSi ve Tuncaspor’a peşinizdeyim dedi. Hiçbir iddiası ve korkusu olmayan iki takımın maçında Tayakadınspor deplasmanda Karlıova’yı 1-0 mağlup etti. Bu grupta ligden çekilen Köy Hizmetleri’nin alt lige düşeceği haftalar önce belli olmuştu.

1.Amatör B-Grubunda ise Osmanlıspor geçtiğimiz hafta şampiyonluğunu ilan etmişti. Bu hafta da kendi sahasında şampiyonluk kupasını alırken rakibi Enezspor’u da 5-1 gibi net bir skorla yendi. Bu grupta Küçükpazar  Köprücespor karşısında aldığı  10-3’lük galibiyetle lige tutunamayarak veda etti. Havsa Yenimahalle’de Subaşı deplasmanından 1 puan çıkararak K.Pazar karşısında avantaj elde etti ve Küçükpazar’ın umutlarını son haftaya taşımasını engelledi.. Küçükpazar 10, Havsa Yenimahalle 14 puana sahip. Rahat iki takımın mücadelesinde ise Yıldırım GB, Kirishane’ye  4-1 yenildi. Saraçhane haftayı bay geçti.

(Maçlarla ilgili ayrıntılı haber ve bilgiler Çarşamba günü çıkacak olan SPOR EXTRA gazetesinde. )

Toplu sonuçlar şöyle oluştu;

Süper Amatör Lig

Serhat Edirne 0-2 Uzunköprü

Edirnespor  3-2 Kazanova

Yeni İmaret  2-2- Yenikarpuzlu

Doyranspor  2-4  Anafartalar

Keşanspor 10-1                Karakasımspor

Sarayspor bay

1.Amatör Küme A-Grubu

Tuncaspor 9-0 Shçek

Karlıovaspor 0-1 Tayakadın

İbriktepe  0-8 İpsala

K.Hizmetleri 0-3 Havsa Birlik
DSİ bay

1.Amatör Küme B-Grubu

Yıldırım GB  1-4 Kirişhane

Subaşıspor  0-0 Havsa Y.mahalle

Köprücespor 3-10  K Pazar

Osmanlıspor 5-1 Enezspor

Saraçhane bay

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Buzz
Share to Google Plus

Comments are closed.