BASKETBOL KAMUOYU’NA

Beko Basketbol Ligi 2010-11 sezonundan bu yana sürdürdüğüm Olin Edirne Basketbol Kulübü Basın ve Halkla İlişkiler Sorumluluğu görevim sona ermiştir.

 

11 Nisan 2012 tarihinde Edirne Mimar Sinan Spor Salonu’nda Erdemir ile oynadığımız maçtan sonra, tribünlerin bir bölümünde yaşanan ve asla onaylamadığım ve spor anlayışımla taban tabana zıt çirkin olayların (Ki bu olayların neden yapıldığını da gayet iyi bilmekteyim) da etkisiyle bir yönetim kurulu üyesine, asla saygı sınırlarını aşmayan bir şekilde tepkimi ilettikten bir gün sonra Genel Menajer Sayın Serdar Yiğitsoy’un bana şifahen iletmesiyle, yönetim kurulu tarafından görevime son verilmiştir. Yönetim Kurulu’nun bu kararını anlayışla karşılamaktayım, çünkü kiminle çalışıp çalışmayacakları tasarrufları altındadır.

Görevim süresince görev alanıma giren her şeyi layıkıyla yerine getirdiğime inanıyorum. Görev alanıma giren bir çok konuda Beko Basketbol Ligi’nde ilklere imza attığımı biliyorum. Bütün bunları yaparken hedefimde tek bir şey vardı; Edirnemize sportif ve sosyal anlamda çok şey katan, heyecan yaratan Olin Edirne Basketbol Takımı’nın gelişimine, büyümesine, başarısına, kurumsallaşmasına  ve  Edirnemizin sesinin tüm Türkiye çapında daha da duyulmasına katkıda bulunmak.

İşini layıkıyla yapmış her insan gibi vicdanım rahat bir şekilde ayrılıyorum.

Bazı konularda bazı mesai arkadaşlarım ve bazı yönetim kurulu üyeleriyle görüş ayrılığı içinde olmamım hiçbir kişisel nedeni yoktur ve kişilerle alakalı değildir. Ben görüş ve düşüncelerimi taraflara hep açık açık beyan ettim. Bunlara itibar edilmediği sürece de yapabilecek başka hiçbir şeyim yok ilkelerimden ve hayata bakışımdan taviz vermemekten başka.

Bu sezon yaşanılan bir çok şeyin beni ilkesel olarak rahatsız etmesinden ve yaşanılan hataları, yapılan yanlışları düzeltebilecek bir imkandan uzak olmamdan dolayı sezon sonunda görevimden ayrılmak niyetinde olduğumu ve bu isteğimi yönetim kuruluna sunacağımı bir çok kişiyle paylaşmıştım.

Şimdi bir konunun altını özellikle çizmek istiyorum. Bazı kişiler tarafından bir süredir ismim bazı asılsız olayların içine çekilmek isteniyor. Bunu yapanların yüzlerine karşı da çeşitli kereler doğru olmadığını söyledim. Ama ısrarla, kendi çıkarlarının devamı için adımı kirletmek  istemeye devam ediyorlar.

Ben, bir insan olmanın en önemli vasfı, düşüncesini özgürce söyleme hakkımı kullanarak, gizlemeden saklamadan düşüncemi söylüyorum.

Hakkımda çıkarılan hiçbir dedikodunun aslı astarı yoktur. Sadece dedikodudur. Aslında bütün olup biten bu dedikodu kumkumasına acı bir tebessümle gülüp geçiyorum. Koskoca insanlar ne acıdır ki yaşamlarını iftiralar üzerine kurabiliyorlar.

Çok güzel günler geçirdiğim ve güzel anılarımı yaşam boyu saklayacağım Olin Edirne Basketbol Kulübü’nün içindeki görevim ve misyonum sona erse de bir gazeteci olarak, bir Edirneli olarak bu kulüp yaşadığı sürece desteğim devam edecektir. İnsanlar gelip geçicidir. Önemli olan kurumların devamlılığıdır.

Aynı çatı altında birlikte olduğum hiçbir kimseye kızgınlığım yok. Sadece üzüntülerim olabilir. Zaman her şeyin aynasıdır. Ne kadar üstünü örtersek örtelim, zaman gerçekleri ortaya çıkaracaktır.

Bir basketbolsever, sıkı bir Olin Edirne taraftarı ve her şeyden  önce bir Edirneli olarak, özellikle son 3 yıldır Edirne’ye sportif anlamda gerçek bir heyecan yaşattıran Sayın M.Edip Ağaoğulları’na ve Edirne Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş. ailesine teşekkürlerimi ve şükranlarımı iletmeyi bir borç bilirim.

Bu arada takımımızın ligde kalması ve şehrimizin en azından bir sezon daha Beko Basketbol Ligi heyecanını yaşayacak olması tüm Edirnelilere hayırlı olsun.

Not: Bu açıklamayı ligin bitiminde yapmayı, takımımızın geçtiği zor günlerde tartışmalara yol vermemek için ertelemeyi uygun görmüştüm. Şimdi lig bitti ve basketbol kamuoyunu bilgilendiriyorum.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

One Response

  1. Levent kardeşim;doğru bildiğin yoldaki dik duruşunu tebrik ediyorum. Doğruları açıkça konuştuğun ve bu nedenle birilerinin yoluna taş koyduğun için o camiyada yaşayamazsın,bu böyle geldi ve birileri bence Edirne Basketbolundan elini çekmedikçede devam edecektir.
    Göre bildiğim kadarı ile gemi su almaya başlamış.Şayet tespitim doğru isi ilk terk edende Murat Erbaş olacaktır.