BEN HEP AYNI YERDEYİM

Bu hafta hiç yazmayacağım diyordum. Ama kendime verdiğim sözü tutamadım. Gökhan Taştimur röportajı nedeniyle olumlu, olumsuz bir hayli tepki aldım. Malum sürekli eleştiriyorum ya Taştimur’u. İnsanlar bir röportaj, sadece bir röportajdan ne manalar çıkardılar. Çok garip. Ben 11 Nisan’da neredeysem ve neler söylediysem yine aynı yerdeyim ve yine aynı şeyleri söylüyorum.

Röportaja gelince. Birincisi edirnebasket.com’da ve bu gazetede birlikte çalıştığımız arkadaşlarımızdan bazıları bu röportajın yapılmasını istediler. Açıkçası çok  istekli değildim. Benim için sayın Taştimur’un anlatacağı yeni bir şey yok. Ama bu gazete ve edirnebasket.com sadece benim görüş ve düşüncelerime açık  yerler değil. Biz bu ailenin içinde eşit bireyleriz. Arkadaşlarımın isteğine karşı çıkacak halim yoktu. Tarzım da değil zaten. Telefon ettim, randevu aldım ve sevgili Olcay Akdağ röportajı yaptı. Ben sadece iki soru sordum. Biri “off the record”. Ben de kalsın cevabı.

İkincisi, herkesin görüş bildirme hakkı vardır. Ben nasıl bildirebiliyorsam, benim eleştirdiğim insanların da en az benim kadar görüşünü ifade etme hakkı olduğuna inanıyorum. Biz bir yerde kamusal bir görev yapıyoruz. Bu platformlar herkesin malı bu yüzden. Hakaret ve kişi haklarına saldırı olmadığı sürece.

Röportajın yapılmasına ben de onay verdiğim andan itibaren yayınlandıktan sonra gelişecek süreçte neler olabileceğinin tüm hesaplarını yapmıştım ve bunları arkadaşlarımla paylaştım. Süreç beni haklı çıkarıyor ve an be an öngörülerim çıkıyor. Ben işimi iyi yapmanın verdiği rahatlıkla gayet iyiyim. Herkes istediğini düşünebilir.  Her bir taraf istediği gibi çekip oynayabilir. Ben şimdilik kısa bir süre sadece izleyeceğim. Ama elbette benim de söyleyeceklerim olacak. Bilmem belki arkadaşlarım benimle bir söyleşi yaparlar.  İlgi çeker mi acaba?

Bu hafta da bu kadarcık. Kalın sağlıcakla.

Bir de Perşembe günü Mimar Sinan’ı doldurun lütfen, eski günlerdeki gibi. Bu takımın buna hem bugün hem gelecek için çok ihtiyacı var. Maç Saat 18:00’de.

(Bu yazı Spor Extra Gazetesi’nin 11. Sayısında yayınlanmıştır)

Not: Yazılarım bazı kişileri rahatsız ediyor anlaşılan. Bunların itleri tarafından aba altından sopa gösterilmeye çalışılıyor. Ama bu isimleri Noter kanalıyla tespit ettirdim. Herhangi bir durumda bu isimler hakkında gerekli yasal işlem yapılacaktır. Gerekirse bu isimleri azmettirici olarak şikayet edeceğim. Yasal yollardan her türlü girişim yapılacaktır. Demirden korkan trene binmez.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus

Comments are closed.