BİR “SATIŞIN” ANATOMİSİ

Edirne Basket.Com  yarın akşamdan itibaren Olin Edirne’nin nasıl önce Edirne Basket’e sonra da Eskişehir Basket SK’ya dönüştüğü üzerindeki sis perdesini aralıyor.

BİR “SATIŞIN” ANATOMİSİ isimli yazı dizisi ile merak edilenler su yüzüne çıkıyor, gerçekler sere serpe ortalığa dökülüyor.

4 yılda neler oldu, “Önümüzdeki sene Euro Basket Ligin’de ko…..ğız herkese” şarkılarından nasıl oldu da “Kimse bize sahip çıkmıyor” noktasına gelindi ?

“Olin Edirne basketbol derneği satılamaz dernekler kanununda böyle bir şey yok Derya Yanlıer takımı satın almadı bir yıllık yönetim sponsoru oldu” dan nasıl oldu da kulüp bir anda Eskişehir Basket oldu?

Nasıl oldu da “Çok değerli bir ekiple yola çıktık ve arkadaşlarımla beraber amacımız Edirne’de istikrarlı ve sürdürülebilir bir yapı yaratarak basketbolu ve spor kültürünü daha ileri noktalara taşımak” tan kulübü ve takımı Eskişehir’e taşımaya gelindi ?

“Bu takım Edirne’nin takımı ve basketbol Edirne’de devam edecek. Bu kulübün gerçek sahipleri olan Edirne halkının bugüne kadar göstermiş olduğu desteğin çok daha fazlasını bu genç, yenilikçi ve dinamik yapıya vereceğine eminiz. Son 4 yıldır Edirne’yi TBL’nin en zorlu deplasmanı haline getiren taraftarımızın takımımızı her yerde destekleyerek örnek olmaya devam edeceğine inanıyoruz” açıklamalarından nasıl oldu da Edirne’de taraftar desteği az.  Kombine ve bilet satışlarında her yıl düşüş var. Bu yüzden Eskişehir’e gidiyoruz noktasına gelindi ?

 

Derya Yannier’e ” Edirne’de taraftar desteği az.  Kombine ve bilet satışlarında her yıl düşüş var. Alın takımı gidin” dendi mi ? Dendiyse bunu kim dedi ?

Kombine satışlarındaki düşüşün, maçlarda her geçen gün az bilet satılmasının nedenleri ne? Buna kimler sebep oldu ? Cehennem ateşi yanan Mimar Sinan Arena nasıl “Kuzuların sessizliğine” büründü ?

Edirne takımına gerçekten sahip çıkmadı mı ? Yoksa takım Edirne ile paylaşılmayıp şehrin takımı mı olamadı? Bunun nedenleri neydi, baş sorumluları kimlerdi ?

Ve konuyla ilgili daha bir çok soru hepsi bu yazı dizisinin içinde.

 

1 Eylül’den itibaren EDİRNE BASKET.COM’da.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

5 Responses

  1. İnşallah Olin Edirne’ nin 4 yıl boyunca yaşadığı süreci, kimlerin ne tür hesaplarla insanların basketbol sevgisini sömürdüğünü, vatandaşın paralarıyla bedavacılara peşkeş çekilen biletleri, karaborsacılık hikayelerini, tribündeki belli grupları besleyip, kendi hocasının bile üzerine salan hainleri objektif olarak, kafanızda hiç bir hesap kitap olmadan yazma cesaretini gösterebilirsiniz. Zira artık Edirne’de deniz bitti….

  2. peki bu yazı dizisinin şimdi yayınlanması neden?sis perdesini aralamak için beş yıl neden beklediniz?peki siz bildiğiniz halde yazmadıysanız sizin sorumluluğunuzda var. best sellerde şunlarıda yazınız deplasmanlara giderken kimler nelerden nemalandılar olin patenti formaları,atkıları,şapkaları satarken kimler çakma formaları.şapkaları,atkıları sattılar kulübe kimlerin kombine borcu var,2012-2013 sezonunda son p.karşıyaka maçında salonda neler oldu kimler kombine biletlerini parkeye attı,kimlerin yönlendirilmesiyle edip beyin önüne poşet içinde kombineleri ve biletleri neden konuldu.şimdi yazı dizinizi merakla bekliyorum.son söz herkez evinin önunu yemiz tutacak.

  3. önce rezalet diyorum edirne halkı kandırılmıştır diyorum daha sonra edirne halkı kusara bakmasın ama çuvaldızı önce kendine batırmalı neden neden bu takıma sahip çıkılmadı benim yazdıklarımı okuyan varsa ben daha ilk çıkıldığı sene söyledim bu takıma sahip çıkın ama kımse sahip çıkmadı ve duruma geldi el oğlu kaşla göz arasında bir kuruş para ödemeden tereyağından kıl çeker gibi takımı edirne halkının elinden aldı bundan artık liğ tv den izlersiniz takımı

  4. körler saharlar bir birini ağırlar misali sizin karşınızda çocuk yok bana link veriyorsun bırakın bu lingleride siz best selleri yazında okuyalım.ve ya yazdıklarımın yanıtlarını bişiyorsunuz gazeteciyim diyorsunuzya kendinize.ozan beyi ve sizleri tanımam etmem bazı isimler hakkında bilgiler var ama beş sene sonra yazarım.