Büyük Erkekler Ligi Şampiyonu FSM

Edirne Büyük Erkekler Ligi bugün oynanan final maçları ile sona ererken rakibi DSİ’ni  70-57 mağlup eden FSM SK şampiyon oldu.

Ediirne Gençlik Spor ve Karaağaç Karlıovaspor arasında oynanan üçüncülük dördüncülük mücadelesinde ise rakibini 72 -69 mağlup etmeyi başaran Karaağaç Karlıovaspor üçüncülük kupasını almaya hak kazandı.

Günün ilk maçı Karlıovaspor-Edirne Gençlik arasındaydı. Büyük bir çekişmeye sahne olan karşılaşmanın ilk yarısını Edirne gençlik Spor 38-32 önde kapadı. Edirne Gençlik üçüncü periyotta da farkı korudu ve final periyotuna  51-46  önde girdi. Müthiş bir çekişmeye sahne olan final periyotunun son dakikaları  fırsatları daha iyi kullanan Karlıovaspor öne geçerek maçtan 72-69 galip ayrılmayı başardı.

Final maçı, FSM oyuncularının sahaya, geçtiğimiz günlerde bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden FSM okul takımı oyuncusu Okan Eroy’un (Okan Eroy babası ile birlikte gittiği Banvit seçmelerinden dönerken Biga yakınlarında babasının kullandığı araç  trafik kazası yapmış ve hayatını kaybetmişti)  anısına “Kalbimizdesin Okan Eroy” yazılı pankartla çıkması ve  1 dakikalık saygı duruşunun ardından başladı.

Oldukça çekişmeli başlayan maçın ilk periyotu 18-15 DSİ’nin üstünlüğünde sona erdi. DSİ bu farkı ikinci periyotta da korudu ve ilk yarı 34-31 DSİ’nin üstünlüğünde sona erdi.

Sahaya Özkan Arsu, Mehmet Üstev, Eren Bahçıvan ve  Nejat Deyrin’den yoksun olarak sadece 6 kişiyle çıkan FSM maçın üçüncü periyotunda oyuna ağırlığını koyarak final periyotuna 50-43 önde girmeyi ve oyunu lehine çevirmeyi başardı. DSİ’li oyuncuların maçın son periyotunda farkı kapatmak adına sahaya bireysel oyunlarını yansıtmalarını da değerlendiren FSM farkı giderek açtı ve maçı 70-57 kazanarak 2013-14 sezonu Edirne Büyük Erkekler Ligi şampiyonu oldu. Maç sonunda  Sezer Parlak aldıkları kupayı genç yaşta hayatını kaybeden Okan Eroy’un anısına aldıklarını açıkladı.

Maç sonunda yapılan kupa töreninde takımlara kupaları TBF il temsicisi Gökhan Bilgin tarafından verildi.

FSM-DSI

Karlıova-Edirne Genclik

Şampiyon FSM SK

İkinci DSİ SK

Üçüncü Karlıovaspor

Dördüncü Edirne Gençlik

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*