Craig Lee Brackins İle İmzalar Atıldı

Edirne Basket dördüncü yabancı transferini 4 numara pozisyonda oynayan power forvet Craig Lee Brackins ile yaptı. Bir süredir görüşme içinde olunan oyuncu ile kontrat bugün imzalandı ve 9 Ekim 1987 doğumlu oyuncu yeni sezonda Edirne Basket Forması ile mücadele edecek.

Derya Yannier ve arkadaşları tarafından yeni bir organizasyon içine giren Edirne Basket yeni transferi Craig Brackins’i geçtiğimiz yıl THY Eurolig’de Galatasaray Liv Hospital’ın rakibi olan Polonya ekibi Stelmet Zielona’dan renklerine bağladı. Oyuncu geçtiğimiz sezon Eurolig’de 15 dakika, 5,5 sayı, 1,9 ribaunt ortalamalarıyla oynarken Polonya ligini ikinci olarak tamamlayan Stelmet Zielona’da sezonu 19,4 dakika, 7,5 sayı, 3,0 ribaunt ve 0,8 asist ortalamalarıyla tamamladı.

2010 Iowa Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra profesyonel basketbol yaşamına Philadelphia 76ers (NBA) takımında başlayan Craig Lee Brackins burada 17 maçta süre aldıktan sonra Springfield Armor ( ABD D-League) takımına oradan da İsrail’in Maccabi Ashdod takımlarına transfer oldu. 2012’de ABD D-Ligi takımlarından Maine Red Claws’a dönen Brackins aynı sezonda İtalya Serie-A takımlarından Angelico Biella’ya transfer oldu. Sezon sonunda tekrar ABD’ye dönen oyuncu burada D-Ligi takımlarından Los Angeles D-Fenders’a transfer olduktan sonra sezon içinde Polonya ekibi Stelmet Zielona’ya transfer oldu ve 2 sezonunu burada geçirdi.

Brackins, Üniversite ligin’de Iowa Üniversitesi formasıyla 2009 yılında Kansas Üniversitesine karşı bir maçta 42 sayı attı.

 

42 Sayı attığı maçın görüntüleri:

2008 yılına ait bir başka görüntü

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

3 Responses

  1. İşler yolunda gidiyor,güzel transferler oluyor son yabancı transfer hakkıda keskin şutör bir 3 numaradan yana olmalı bence,bir iki yerli takviye ilede bu takım bu sene rahatlıkla play-off oynar.

  2. Bir de seibutis gibi videnov gibi washington gibi bir skorer alirsak seneye ucariz…

  3. Yabancı transferleri gayet iyi ama bu sene altı yabancı kuralından sonra lig geçen seneye göre çok çok daha güçlü. Play off gerçekçi bir beklenti değil böyle bir beklenti yarardan çok zarar getirebilir .Bu seneki gerçekçi hedef yine ligde kalmak