Edirne Basket Alp Bayramoğlu’nu Açıkladı. Reha Öz ve Türkoğlu’da İmzaladı

Derya Yannier ve ekibinin kulüp içinde yetkileri devralmasıyla özellikle yabancı transferine hızlı bir giriş yapan Edirne Basket bugün baş antrenör olarak Prof.Dr. alp Bayramoğlu ile resmi sözleşmeyi imzaladı. Bayramoğlu’nun yardımcılıklarına da Serdan Aydanarığ ve Erdem Bilmen getirildi. Kondisyoner ise Emrah Aslan.

Öte yandan daha önce isimleri Edirne Basket ile geçen Ümit Türkoğlu ile resmi sözleşme imzalanırken, geçtiğimiz sezon kadroda yer alan Reha Öz ile de sözleşme yenilendi.

Prof Dr. Alp Bayramoğlu Kimdir?

1969 yılında Zongultak’ta doğan Bayramoğlu basketbola oyuncu olarak Mydonese Kolejlilerde başladı. Akabinde PTT ve TED Ankara Kolejliler’de oynadı. 2008 yılında TED Kolejliler’de antrenör olarak çalıştı. 2009’da Haccettepe Üniversitesi’nde yardımcı antrenörlük yaptı ve 2010 yılında takımın baş antrenörlüğüne getirildi. 2013-14 sezonu sonuna değin burada görev yaptı.

Prof.Dr. Alp Bayramoğlu ayrıca Tıp doktoru olarak görev yapıyor. 1988 yılında AFS’li olarak gittiği Marina High School dan mezun oldu. 1988-1994 Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde lisans eğitimimi aldı. 1994-1999 Hacettepe Üniv. Tıp Fakültesi Anatomi AD’da doktorasını yaptı. 2004 yılında doçent, 2010 yılında profesör oldu. Haccetepe Üniversitesi’nde çalıştı. Şu anda İstanbul Acıbadem Üniversitesi’nde Anatomi Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapıyor. Evli ve iki erkek çocuk babası.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus

Comments are closed.