Edirne Basket Yayın Kurulundan Açıklama

Doğru, Taraflı, Güvenilir. Bu doğrultuda bir ay sonra 4 yılımızı geride bırakacağız. Bu 4 yılda hep doğruları yazmaya özen gösterdik. Edirne basketbolu için taraflı olduk. Ama taraflılığımız başkalarına hakaret etmeyi, ezmeyi, yok etmeyi gerektirmedi hiç. Gerektirmeyecek de. Yayın ilkelerimiz bizi güvenilir yaptı. Edirne ve Trakya’da basketbol haberlerinin en güvenilir ismi olduk. Bu güvenilirlik bizi bugün bulunduğumuz yere getirdi. Bizim yazdıklarımızı Türkiye basketbol çevreleri, haber siteleri referans kabul edip, güvenilir kaynak görüp haber yaptı. Edirne Basket yazdıysa “Doğrudur” diyerek Edirne basketbolu ile ilgili haberlerde başka bir referans aramadılar. Biz bu güvenilirliğe hem okuyucu kitlemizin genişliği ama en başta da doğru haber yapma ilkemiz sayesinde ulaştık.

Yayın hayatımıza yine bu ilkeler doğrultusunda devam edeceğiz.

Edirne basketbolu ile ilgili yaptığımız haberlere dikkat ederseniz ne kadar titiz davrandığımızı görürsünüz.

Özellikle transfer dönemlerinde, transfer haberlerinde çok daha fazla titiz davranıyoruz. Takımlarımızın hiçbir transferi kesinleşmeden, yani her iki taraf ta imzalamadan haber yapmıyoruz. Bizim amacımız haber atlatmak değil. Bizim amacımız Edirne basketboluna hizmet edebilmek, gelişmesine, büyümesine katkı verebilmek.

Yerel bir basketbol haber sitesi olarak oldukça sevindirici, memnuniyet verici bir okuyucu kitlesine sahibiz. Edirne Basket haberi geç verse de bizim okuyucularımız o haberi bir kez daha bizden okumaya özellikle özen gösteriyorlar. Çünkü biliyorlar ki Edirne Basket’in haberinin içinde mutlaka farklı bir nokta gizlidir. Ve en önemlisi kesinlikle doğrudur.

Bizim adımızın önünde Edirne var. O yüzden biz taraflı bir basketbol haber sitesiyiz. Biz Edirne basketbolunun tarafıyız. Tüm basketbol takımlarımızın yanındayız. Onların sesiyiz. Ama elbette ki bu, kulüplerimizi yanlış yaptıklarında uyarmayacağımız, eleştirmeyeceğiz anlamına gelmiyor. Edirne basketbolunun gelişmesi adına gördüğümüz her yanlış bizim projektörlerimiz altındadır. Nitekim bunları 4 yıllık geçmişimiz de layıkıyla yaptık.

Edirne Basket adı, kulüplerimiz nezdinde de güvenilir bir isimdir. Bu güvenilirlik bize ayrıcalıklar getiriyor elbette. Kulüplerimiz bizimle bir çok şeyi paylaşmaktan çekinmezler. Çünkü bilirler ki Edirne Basket onları zor duruma sokabilecek, hiçbir şeyi paylaşmaz. Bilirler ki, anlattıkları şeyleri Edirne Basket kesinleşmeden haber yapmaz, paylaşmaz.

Şimdi yine bir transfer sezonundayız. Edirne Belediyesi Edirnespor, Edirne Basket, Trakya Üniversitesi Meriçspor, hepsi yoğun bir transfer çalışması yürütüyorlar. Yaptıkları çalışmaların, görüştükleri isimlerin hemen hemen tümünü biliyoruz. Bizimle bunları paylaşıyorlar. Ama bildiğimiz hiçbir transferi, duyduğumuz hiçbir ismi kulüplerimiz olur vermeden açıklamıyoruz.

Çünkü biliyoruz ki, kulüplerimiz çok zor koşullarda isabetli transferler yapmak istiyor ve bu transfer görüşmeleri çok netameli işler. Yapacağımız haberle bu görüşmelerde kulüplerimizi sıkıntıya sokmak istemiyoruz. Başka kanallardan duyduklarımızı önce kulüplerimize soruyoruz. Doğru mu diye. Çünkü bu işlerde manipülasyonun ne kadar çok ve yaygın olduğunu biliyoruz.

Şimdi 3 kulübümüzün neler yaptığı, kimlerle görüştüğü, neler yapacakları ve daha bir çok konu bizim not defterimizde yazılı. Ama biz bunları doğru zamanda sizlerle paylaşıyoruz.

Biz hep böyle olacağız, hep böyle devam edeceğiz. Siz de bizi izlemeye devam edin. Kazanan Edirne basketbolu olsun.

Doğru, Taraflı, Güvenilir. Şiarımız hep bu olacak.

Edirne Basket Yayın Kurulu

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

One Response

 1. Bu sitenin yayın çizgisi çok iyi tebrikler ve devamını dileriz.

  Ama küçük bir iki eleştiri yapmak gerekirse;

  1)Şu anda bile hala geçen sezon başından kalma (hatta daha da eski) köşe yazıları var. Köşe yazarlarını zorlayıp güncel yorumlar yazdırmalısınız.
  Amatörce bile olsa birkaç yorum okumak iyi oluyor.
  Güncel olmayan yazıların durması ise hoş değil.

  2)Amatör baskete ve lise basketboluna neredeyse hiç yer vermiyorsunuz.
  Halbuki yer verseniz genç çocuklar kendi maçını ve ismini zaman zaman bu sitede okusa çok motive olurlardı.

  3) Berker’in vizörü köşesi devam etsin lütfen. Maça gidemeyenlere atmosferi yaşatıyor.

  İyi yayınlar, saygılar