Close

Edirnespor-Barcelona (Düşünsenize !)

‘Hadi canım’ nidalarını duyar gibiyim. İmkansız gibi geliyor kulağa ve akla. Hayal edin o zaman. Aslında hayal değil gerçek. Benzer bir maç Pazartesi günü oynanacak. Peki ne kadar biliniyor ne kadar önemseniyor.

Avrupa’ nın basketbol devlerinden biri bu Pazartesi, Edirne’ mizin gururu Olin Edirne ile İstanbul’ da hazırlık maçı yapacak. Olympiakos gibi Avrupa Basketbolunun, Barcelona’ sı, Bayern Münih’ i sayılabilecek bir takımla maç oynayacak. Ve bu ilk değil. Bormio kampı sırasında Avrupa basketinin önemli ekiplerinden İtalyan ekibi Montepashi Siena takımı ile bir hazırlık maçı yapmışlardı.

Edirneliler, bir avuç basketbol sevdalısının ne işler başardığını görün artık

Avrupa devi Olympiakos ile basketbol müsabakası yapılacak.

Peki bu devin rakibi kim? OLİN EDİRNE

Edirne ve Edirneliler için büyük bir gurur.

Bugüne kadar hep beraberlik, Edirnelilik, şehrimize sahip çıkalım gibi konuları konuşup konuşup duruyoruz. Sadece konuşuyoruz. Birkaç cesur Edirneli’ linin bir araya gelip 5 sene gibi kısa zamanda başardığı işlere bakın. Beko Basketbol Ligi’ ne çıkıyoruz. Edirnespor belki Barcolena ile futbol maçı yapamıyor ama Olin Edirne önce Montepashi Siena gibi bir dev ile daha sonra da Olympiakos gibi bir takımla hazırlık maçı oynuyor. Hazırlık maçı deyip geçmeyin. Olin Edirne’ nin Beko Basketbol Ligi’ nde, alacağı başarılı sonuçlar sayesinde Barcelona da, Olympiakos’ ta, Maccabi Tel Aviv gibi takımlar Mimar Sinan Spor Salonu’ nda maç yapabilir.

Yeter ki sözde değil özde işler yapabilelim. Bu takıma destek çıkmak,  gösteriş için, sağa sola brandalar asmak, kuru sohbetlerde Edirne Basket Takımını meze yapmak değildir. Destek demek gidip kombine bilet almak. Bu takımın formasını, şapkasını kaşkolunu alıp gururla giymek, Yenilsek de yensek de kalbimiz seninle demek zamanı geldi artık.

Edirne bir basketbol şehri hatta Trakya’ nın basketbol üssü haline gelebilir. Tarihi fırsatlardan biri kapıyı çaldı. Bu takımın başarısı esnafından, vatandaşına, gençlerimize, şehrimizin adına, ne kadar çok konuya olumlu etki yapacağını düşünün.

Olin Edirne bizim takımımız. Artık silkinme zamanı geldi hatta geçti. Esnafından, iş adamına yöneticisinden, öğrencisine bu fırsata sahip çıkma zamanı geldi.

Edirnespor-Barcelona olmazsa Olin Edirne – Olympiakos kupa maçı düşünsenize ne güzel olur…

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

3 Responses

  1. Kesinlikle katılıyorum. Olin çok kısa bir sürede Bölgesel ligden Beko Basketbol ligine büyük bir adım atmıştır. Bu şehir bu takımla ne kadar gurur duysa azdır ve hepimiz bu oluşuma desteğimizi kesinlikle esirgememeliyiz. Olin Pazartesi günü bir basketbol ligi Olimpiakos ile hazırlık maçında karşılacak. Bu bile bizler için büyük bir rüyanın gerçekleşmesi olacaktır. Ancak bizlere taraftar olarak düşen en önemli görev en ufak bir olumsuzlukta homurdanmaya başlamak yerine takımımıza destek olmak ve içinde yer alacağımız büyük basketbol şöleninin keyfini çıkarmaktır. Umarım hep birlikte şehir olarak bu takımın kıymetini bilir ve gereken desteği veririz….

  2. Büyüksün Edirne!!!

  3. olin edirne basketbol takımımızı yürekten destekliyorum.bu hızla daha iyi şeyler yapacaklarına eminim.BAŞARMAYA DEVAM :) )

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*