Fedakar Taraftar 7000 İmza Topladı:Takımımız Edirne’de Oynasın

 

Fotoğraflar için Tamer Cengiz’e teşekkürler

Olin Edirne Basketbol Takımı’nın haklarının devredileceği haberi üzerine hafta başından bu yana Saraçlar Caddesi PTT önünde imza kampanyası düzenleyerek taraftarlık görevlerini bir kez daha yerine getiren Edirne Basketbol Taraftarları Derneği üyeleri yürekten bağlandıkları takımlarının satılarak Edirne’den gitmesini önleyebilmek için başlattıkları kamu oyu desteği arayışları topladıkları 7.000 (Yedi bin) imza ile bugün sona erdi. Yaşlı genç, engelli, çocuk, siyasetçi, sporcu, emekli, işçi, memur yani tüm halk kesimlerinden 7.000 insan “Edirne basketbolsuz kalmasın. Basketbol takımımız devredilse bile maçlarını Edirne’de oynasın” diyerek imzalarıyla destek verdiler.

Bugün (C.tesi) saat 18:00 itibarıyla imza kampanyalarını sonlandıran Edirne Basketbol Taraftarları Derneği üyeleri Saraçlar Caddesinde bir basın açıklaması yaptılar. Dernek üyesi Nazan Kılıç tarafından okunan açıklama aynen şöyle;

SAYGIDEĞER BASKETBOL KAMUOYU

SAYIN BASIN MENSUPLARI
SEVGİLİ BASKETBOLSEVER ARKADAŞLAR

KÜME DÜŞME KORKUSUNDAN SIYRILARAK BEKO LİGİNDE DÖRDÜNCÜ SEZONUMUZU OYNAYACAK OLMANIN GURURUNU YAŞADIĞIMIZ GÜNLERDE BİZ EDİRNELİ BASKETBOL AŞIKLARINI KAHREDEN BİR HABER ALDIK.

EDİRNE VE TRAKYA’ NIN BİRİNCİ LİG SEVİYESİNDEKİ YEGANE TEMSİLCİSİ OLİN EDİRNE’ NİN HAKLARI DEVREDİLEREK KULÜP VE TAKIMIN İSTANBUL’ A TAŞINACAĞI SÖYLENİYORDU.

BİZ BASKETBOL SEVDALILARI BU GELİŞMELER KARŞISINDA GEREK SOSYAL MEDYA GEREKSE YEREL VE ULUSAL BASIN KANALI İLE EDİRNE’ NİN BASKETBOLSUZ KALACAK OLMASINA TEPKİLERİMİZİ ORTAYA KOYMAYA ÇALIŞTIK.

BUGÜN DE İMZA KAMPANYAMIZI BİRLİKTE SONLANDIRMAK VE KONUYA BİR KEZ DAHA DİKKAT ÇEKEBİLMEK ADINA BİRARAYA GELDİK.

SEVGİLİ ARKADAŞLAR, İMZA KAMPANYAMIZDA DÖRT GÜN GİBİ KISA BİR SÜREDE (YEDİBİN) İMZAYI AŞTIK. BU HAKLI MÜCADELEMİZDE BİZLERDEN DESTEĞİNİ ESİRGEMEYEN EDİRNE VE TRAKYA HALKINA TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ. KAMPANYAMIZI BİRKAÇ GÜN DAHA SÜRDÜREREK ONBİN İMZAYA RAHATLIKLA ULAŞABİLİRDİK. ANCAK DURUMUN ACİLİYETİ VE ZAMANLA YARIŞILDIĞI MALUM.

DEĞERLİ DOSTLAR. EDİRNE YAĞ SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ VE SAYIN EDİP AĞAOĞULLARI HİÇBİR MADDİ DESTEK GÖRMEDEN SÜRDÜRDÜKLERİ SPONSORLUK HİZMETİNİ DAHA FAZLA YÜRÜTEMEYECEKLERİNİ SÜREÇ İÇERSİNDE KAMUOYUNA DEFALARCA BİLDİRMİŞLER VE DESTEK İSTEMİŞLER, ANCAK BU ÇAĞRILARI MAALESEF SÜREKLİ YANITSIZ KALMIŞTI.

SPONSOR FİRMANIN GERİ DÖNÜLMEZ BİR NOKTAYA GELDİĞİ ARTIK ORTADADIR. BİZ BASKETBOLSEVERLER, OLİN FİRMASI VE SAYIN EDİP AĞAOĞULLARI’ NA ŞİMDİYE KADAR EDİRNE BASKETBOLUNA SUNDUKLARI KARŞILIĞI ÖDENEMEYECEK HİZMETLER İÇİN ONLARCA KEZ YÜZLERCE KEZ TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

EDİRNE’Lİ BASKETBOLSEVERLERİN KABUL EDEMEDİĞİ EDEMEYECEĞİ HUSUS BASKETBOL TAKIMIMIZIN HAKLARININ DEVREDİLMESİ DEĞİL, EDİRNE’ NİN BASKETBOLSUZ KALMA İHTİMALİDİR.

KONUNUN TARAFLARINDAN HALA RESMİ BİR AÇIKLAMA GELMEDİĞİ İÇİN DOĞUŞ GRUBUNUN TAKIMIMIZN HAKLARINI DEVRALDIĞI VE MAÇLARIN BİR SEZON DAHA EDİRNE’ DE OYNANACAĞI YOLUNDAKİ SON HABERLERE HENUZ İHTİYATLA YAKLAŞMAK DURUMUNDAYIZ.

KULÜBÜN SAHİBİ, ADI, OYUNCULARI DEĞİŞEBİLİR. ANCAK TÜM BUNLAR BU TAKIMIN BİR EDİRNE TAKIMI OLDUĞU GERÇEĞİNİ DEĞİŞTİRMEZ. EDİRNELİ BASKETBOLSEVERLERE MALOLMUŞ BUNCA SEVİLEN VE DESTEKLENEN BİR TAKIMI EDİRNEDEN KOPARIP ALMAK BİZCE BASKETBOLA İHANET İLE EŞDEĞERDİR.

SONUÇ OLARAK EDİRNE BASKETBOL TARAFTARLARI OLARAK SAYIN DOĞUŞ GRUBU YETKİLİLERİNE SESLENİYOR VE DİYORUZ Kİ;

EĞER KULÜBÜN DEVRİ HABERLERİ GERÇEĞİ YANSITIYOR İSE SİZE BİR ÇAĞRIMIZ VAR : GELİN MAÇLARINIZI EDİRNE’DE OYNAYIN.

“EDİRNEYİ BASKETBOLSUZ
BASKETBOLU TARAFTARSIZ
BIRAKMAYIN”

HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ. SAYGILARIMIZLA.

EDİRNE BASKETBOL TARAFTARLARI DERNEĞİ

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

One Response

 1. Öncelikle burdan tüm annelerin anneler gün kutlu olsun diyorum.
  Edirneli basketseverliliğin haklı duruşuna bende istanbulda yaşayan bir edirneli olarak takdirle karşılıyorum.
  Edirne Olinin son durumu bir üzücü olduğu kadar da şu an için bana göre çok vahimdir,keşke bu noktaya gelinmeseydi ben daha birinci liğe çıktığında sayın sponsora destek olunması gerektiğini belirtmiştim çünkü basketbol ağır bir spordur hele küçük şehirlerde 2,3 bin kişilik salonlarda getirisi olmayan ama götürüsü fazla olan bir spordur.Edirne salon fakiridir 2 bin kişilik salonu doldursanız size gelecek olan hasılat bir sezonda 50 ,60 milyarı geçmez geri kalan para tek sponsordan çıktığı için kandi içinde bütçe açığı oluşturmakta kendi hanelerine zarar yazmaktadır.Bu nedenle sayın sponsorumuza edirnemizin diğer ileri gelenleri maddi manevi desteği sağlayamamışlardır ve olayın vahametini kavrayamamışlardır; ben daha önceki yazılarımdada belirtmiştim herkes sayın başkana tüm trakya halkının destek olması gerektiğini eğer bu liğda kalıcı olmak istiyorsak bir tek sayın edip ağaoğulları ile bu işin yüreyemiyeceğini belirtmiştim.
  Gelinen nokta artık bu işi ben tek başına yapamıyorum artık bu yük benim omuzlarımdan kalksın deme noktasına gelmiştir.herkesi elini taşın altına sokmaya davet ettim ama biz bir taraftar olarak bizleri kaale almadılar.
  Bakın 21 yüzyılın ilk çeyreğine doğru gidiyoruz Edirnemizin en büyük eksiklleri olan ne doğru dürüst 8,10 bin kişilik spor salonu nede 30,35 bin kişilik futbol stadı var ben burdan soruyorum herkese neden benim şehrimde şehrin tanıtımına katkı olacak bir basketbol finali bir futbol yada voleybol finali düzenlemesin kusura bakmasınlar ama benim vekillerim uyuyormu neden harekete geçmiyorlar her yere spor salonları futbol sahaları yapılırken benim şehrim neden bunlardan mauhrum kalıyor.
  Herkes şapkasını önüne alıp 10 kere düşünmeli.Kaçan balık büyük olur!!!