FIBA Borç Varsa Transfer Yok Dedi

Önceki yıllara ait transfer ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle bazı oyuncuların yaptığı başvuruları inceleyen FIBA, Fenerbahçe Ülker, Beşiktaş, Trabzonspor, Samsunspor ve Bornova Belediyesi’nin ödemeler yapılıncaya dek transfer yapamayacaklarını açıkladı. Beşiktaş, daha önceki yıllarda da benzer cezalar almıştı ancak Fenerbahçe Ülker için bir ilk yaşandı. Sarı-lacivertli kulüp hakkında iki yıl önce Fenerbahçe Ülker’de forma giyen Engin Atsür ile James Gist’in alacakları nedeniyle FIBA’ya başvuruda bulundukları biliniyordu. 5 Türk takımının da bulunduğu 38 yasaklı kulübün, oyuncularına borçlarını ödedikleri anda transfer yapabilecekleri ifade edildi. Ancak sarı-lacivertliler ilk etapta Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) gitmeyi tercih etti.
Beşiktaş’a ise geçen sezonki transferlerinden dolayı yasak getirildi. Aroyyo, Ercek, Bonsu ve bazı oyuncuların menajerleri alacaklarını alamadığı gerekçesiyle dava açmıştı.

Beşiktaş ve Fenerbahçe Ülker cephesinden konuyla ilgili şu açıklamalar yapıldı;

Beşiktaş Yöneticisi Ahmet Nur Çebi: Evet borcumuz var, ondan dolayı böyle bir şey oldu. Borcumuzu ödeyip bu yasağı kaldıracağı.

Fenerbahçe Ülker Şube Sorumlusu Nedim Karakaş: Bizim için önemli bir durum değil, bir dakikada kaldırabiliriz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Buzz
Share to Google Plus

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*