Final 8′de, BGD TKBL’nin Yeni Takımı Oldu

TKB2L Final Grubu’nda altıncı maçlar tamamlanırken, BGD, turnuvanın tamamlanmasına bir gün kala TKBL’ye yükselme başarısı gösterdi. Bugün oynanan maçlar ilginç sonuçlara sahne oldu. Yakın Doğu Üniversitesi en yakın rakibi Urla Eda’yı mağlup etmeyi başararak TKBL’ye yükselecek ikinci takım olma yolunda çok önemli avantaj yakaladı. Yakın Doğu’nun bir diğer rakibi Mersin Basketbol’unda galibiyeti bulunmayan Çankaya Üniversitesi’ne sürpriz yenilgisiyle yarışta bir adım öne geçti.

Yakın Doğu yarın oynayacağı maçtan galip ayrılırsa  TKBL’ye yükselmeye hak kazanacak.

 BGD: 83 – Edremit Belediyesi Gürespor: 68 
Günün açılış mücadelesinde BGD, Edremit Belediyesi Gürespor’u 83-68′lik skorla mağlup ederek 6.maçından da galibiyetle ayrılmayı bildi. Bu sonuçla BGD, Final Grubu’nu bir maç kala ilk sırada tamamlamayı garantileyerek, TKBL’ye yükseldi.
BGD – Edremit Belediyesi Gürespor maçının en değerli oyuncusu 20 sayı- 1 ribaund- 3 asistle oynayan Simay Karaman oynayan seçildi.
KRM Bakospor: 69 – Mersin Kurtuluş: 75
Mersin Kurtuluş, turnuvanın altıncı gününde KRM Bakospor’u 75-69′luk skorla mağlup ederek ilk galibiyetini aldı. KRM Bakospor – Mersin Kurtuluş maçının en değerli oyuncusu 20 sayı- 10 ribaund- 10 asistle triple double yapan Kübra Erat seçildi.

Yakın Doğu Üniversitesi: 68 – Urla Eda: 63

İlk beş gün sonunda dörder galibiyeti bulunan iki takımın nefes kesen mücadelesinde Yakın Doğu Üniversitesi, Urla Eda’yı 68-63′lük skorla mağlup etti. Yakın Doğu Üniversitesi – Urla Eda maçının en değerli oyuncusu 16 sayı- 15 ribaund- 2 asistle double double yapan Aslı Sevinç seçildi.

Çankaya Üniversitesi: 68 – Mersin Basketbol: 65
Çankaya Üniversitesi, Final Grubu’ndaki ilk galibiyetini 68-65′lik skorla Mersin Basketbol’dan aldı. Çankaya Üniversitesi – Mersin Basketbol maçının en değerli oyuncusu 19 sayı- 2 ribaund- 11 asistle oynayan Burcu Taşbaş seçildi.

PUAN DURUMU

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus

Comments are closed.