Galatasaray ve Gaziantep Maçlarına Bir Bakış

Yazıma başlarken öncelikle Vedat Kumuşoğlu başkanlığındaki yönetim kurulu üyelerine teşekkür etmek isterim.

Öncelikle takımımıza her gün yeni bir sponsor bulma çabası içerisinde önemli işler yaptıkları için, Galatasaray gibi bir büyük markayı buraya sezon açılışına getirebildikleri için, Edirne de ilk defa yapılan ses ve ışık gösterileri için , Bulgaristan dan getirilen dansçı kızlar için.

Ancak bu çabaların tüm yönetim kurulu üyelerince sahiplenilmesi ve herkesin bir katma değer kazandırmaya azami gayret göstermesi lazım. Bu işi tek başına Vedat başkana bırakırsak hem ona hem de takımımıza ayıp etmiş oluruz. Bunlar organizasyonun başarılı tarafıydı.

Ancak açılış maçında uygulanan bilet politikasını da biraz konuşmakta fayda var. Bilet fiyatlarını 50 TL yapmak kimin aklıydı doğrusu merak ediyorum.

Sonra biletler satılmayınca biletleri Polisan satın aldı, öğrencilere verdi. Kimlikle gelen üniversite öğrencisi bedava girecek demek kimin aklıydı?

Sonra yine karar değiştirip kombinesi olanlar 25 TL ye bilet alacaklar demek kimin aklıydı?

Ve bu güzel gösteriyi bütün bu yanlışlarla doldur boşalt tribünlerle oynatmayı beceren aklı doğrusu alkışlıyorum!!!

Para kazanıp kazanmadığınızı bilemem, ama seni 5 yıldan bu yana destekleyen seyirciyi küstürdüğünüz tartışılmaz.

Bir daha söylemekte fayda var, bu seyirciden bir şeyler talep edebilmek için bunun karşılığını vermek zorundasınız.

Bu seyirci çok kısa sürede tepeleri de, dipleri de gördü. Yani önce siz vereceksiniz, sonra isteyeceksiniz . Bu, sporda dünyanın her yerinde değişmez kuraldır

Gaziantep maçına gelirsek Galatasaray maçının hatalı bilet politikasından ders alınmamış olsa gerek ki yarı yarıya boş tribünler önünde sezonun ilk ve de en önemli maçlarından birini oynadık. Geç kurulan ve hala 4 numarasız bir kadroyla Gaziantep maçı doğrusu benim gözümü çok korkutuyordu.

İlk dakikalarında Mehmet Yağmur’un hücümlarda takımı sürüklediğini gördük. Onlar Mutlu Akpınar’la cevap verdiler Sonra Parakhouski ile içerden sayılar ürettik . İlk 5 dk 14-8 takımımız lehine geçildi,

daha sonra 4 numaralı oyuncu Swann ile sayılar bulan rakip takım 16-16 eşitliği sağladı ve ilk periyod 21-20 lehimize sonuçlandı

İkinci periyodun 3. Dakikası geçilirken Gaziantep sadece 2 sayı atabilmişti . 5 dakika dolarken serbest atıştan 3.sayılarını atabildiler. Berkay bu periyotta takımın savunma lideri olarak çok önemli işler yaptı ve sadece 8 sayı yiyen takımımız devre arasına giderken 35-28 öndeydi.

3 periyodun başında her iki takımda zorlama ve son saniye üçlükleriyle sayılar buldu ve 25.dk da skor 43-39 olin lehine geçildi. Sonra 9-2 lik bir seri yakalayan Antep 48-43 öne geçince Olin molası geldi.

Mola sonrası Berkay, Mehmet, Jelinek attı ve 3. periyod 53-48 lehimize geçildi.

4.periyod Caner’in üçlüğüne Jelinek cevap verdi.

35. dk 63-54 lehimize bitti ve Antep zona döndü ama maçı döndüremedi, tam aksine Jelinek, Bekir ve Mehmet buldukları sayılarla farkın açılmasını sağladılar ve maç 75-56 sonuçlandı

4. periyotta yenen 8 sayı altı çizilmeye değer bir konu. Bu maçta sahada mücadele eden 7 oyuncumuzda çok önemli katkılar sağladı . Ancak Mehmet 1Yağmur1 olup yağdı, Berkay öyle Candan savundu ki sanki biraz öne çıktılar gibi . Ama bu arada Bekir’in 40 dakikalık performansını veJelinek’ in hücumdaki katkılarını ve emektar Davut’un takımın basketbol zekasını arttırmasını görmemek mümkün değil.

Bir de bu maçın 19 sayıyla kazanılması var ki, oda olası eşleşmelerde bize avantaj sağlayacak.

Bütün bunlardan sonra söylenecek tek şey Gökhan Taştimur ve sporcuları gönülden tebrik ediyoruz olacaktır.

Ancak şunu da belirtmeden geçemeyeceğim, bu maçta %52 gibi bir şut yüzdesi ile atmışız ki bu her zaman olabilecek bir şey değildir.

Ayrıca Gaziantep takımı ve hocası bu ligin çok yabancısı gibi gözüküyorlar bu kadar yumuşak bir takımla bu ligde işleri çok zor.

Bu maç bizim gözümüzü boyamasın, böyle yumuşak bir takım kolay kolay bulunmaz bu ligde.

Son olarak yönetim kurulunun bizzat ilgilenerek bu bilet fiyatı politikasını gözden geçirerek akılcı seviyelere getirmesini hem takımımız hem de seyirci potansiyelinin artması açısından çok daha faydalı olacağı inancımı yineleyerek saygılar sunuyorum.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus

Comments are closed.