GERÇEKTEN ARTIK KONUŞMAYIN !

15 Mart Pazartesi günü öğle saatlerinde Olin Edirne Basketbol Kulübü’nden bir telefon aldım ve saat 17:30’da fabrikada “yönetim ve hoca”nın düzenleyeceği basın toplantısına davet edildim. Teşekkür ettin ve katılmayacağımı söyledim. 15 dakika sonra yönetim kurulu üyesi sayın Mehmet Kıskaç aradı ve basın toplantısına katılmamı rica etti. Kendisine de katılmayacağımı, çünkü artık aynı şeyleri duymaktan bıktığımı ve incir çekirdeğini doldurmayacak konuşmaları canlı olarak dinlemeye tahammülüm kalmadığımı bildirerek teşekkür ettim. Sağolsunlar aradılar. Sağolsunlar çünkü normal şartlarda kulüpten yapılan herhangi bir açıklama tarafıma gönderilmiyor da.

Toplantıya ben katılmadım. Ama Spor Extra’dan arkadaşımız vardı. Hem ses hem video görüntüsü toplantıdan sonra elime ulaştı. İzledikten sonra gitmemekle ne kadar isabetli bir karar verdiğimi  gördüm. Gökhan Taştimur’un söyledikleri hep aynı şeyler, hep bildiğimiz şeyler. Ama açıkçası bunları dinleyebilmek için sağlam bir sinir sistemine sahip olmanız gerekiyor. Yaklaşık 25 dakika boyunca konuşmuş. Bu konuşmanın ne video görüntüsünü ne de yazılı haberini yayınlamayacağız şimdilik. Ama Lig bitiminde hem sesli hem de görüntülü olarak ibreti alem olsun diye yayınlayacağız. Bunun nedeni de Taştimur’un 4 maçlık bir BARIŞ istemesi. Yayınlarsak ortalık çok daha fazla karışacak çünkü. Biz de Taştimur’a bu istediği 4 maçlık süreyi elbette vereceğiz ve fazla bir polemik oluşmasına mahal vermeyeceğiz.

Sadece birkaç konuya değinelim. Benim anladığım Gökhan Taştimur’a Telekom maçından sonra yaptığı açıklama üzerine “Çık bunu düzelt” denmiş. Zaten kendisi de bunu basın toplantısında; “Yöneticilerimiz bana, bunu açıkla, yanlış anlaşılma olabilir dediler” diyerek dile getirmiş. Bu açıklamayı sadece biz yayınladık (Bilemiyorum belki ETV’de de yayınlanmıştır) ve edirnebasket.com’da video görüntüsü olarak yayınladık. Yani yazı şekline çevirmedik, noktası virgülü ile oynamadık. Gökhan Taştimur maç sonu toplantısında ne dediyse aynısını görüntülü olarak verdik. İnsanlar da izlediler ve gözleriyle görüp, kulaklarıyla onun ağızından çıkanı duyup  tepkilerini sosyal medya üzerinden dile getirdiler. Yani yanlış anlaşılacak bir durum yok ortada.  Şimdi Gökhan Taştimur “yanlış anlaşılmayı” düzeltmek için düzenlediği basın toplantısında hiçbir şeyi düzeltmemiş. Düzelteyim derken söylediği sözler ilk söylediğinden daha beter. Bunları buraya taşımayacağım. Lig sonunda video görüntülerini yayınladığımızda gözlerinizle görür, kulaklarınızla duyarsınız. Sadece şunu söylüyorum; Evet artık gerçekten konuşmayın. Basın toplatışında da kendinizin de ifade ettiği gibi (Artık konuşmayacağım demişsiniz) artık gerçekten konuşmayın. Züccaciye dükkanına giren filin her tarafı talan ettiği gibi siz de her konuştuğunuzda ortalık karışıyor.

Basın toplantınızda  şu kim olduklarını bilmediğinizi söylediğiniz ama bütün kötülükleri yapmakla suçladığınız 10 kişinin neden size bunları yaptığını anlamadığınızı ifade etmişsiniz. Halbuki anlamanız lazım. Farkında değilsiniz belki ama basın toplantısında bunu dile getirmişsiniz zaten. “İki galibiyet aldık konuşmadım, mağlubiyetlerde bile konuşmadım, sadece rakipleri tebrik ettim. Hiçbir şey yazılmadı” demişsiniz. Cevabı vermişsiniz işte. Kimse sizi durup dururken eleştirmemiş. Siz konuşmuşsunuz ve cevabını almışsınız. Şimdi anlayabildiniz mi?

Evet artık kesinlikle konuşmayın. Konuşursanız biz de mecburen bi şeyler yazmak zorunda kalabiliriz ve istediğiniz 4 maçlık BARIŞ bozulabilir. Evet bu takımın, kulübün ve Edirne’nin geleceği için mutlaka susunuz!

Zaten 4 maç sonra kontratınızı yırtıp atma ve bırakma sözü de vermişsiniz. Bekleyip göreceğiz bakalım, ne kadar sözünüzün erisiniz! İnanın bütün Edirne bunu merakla bekleyecek! Bu sürede gerçekten susun ve asla konuşmayın.

Şimdi size bir çağrıda bulunacağım. Sezon sonunda gelin ETV’de canlı yayında karşılıklı bir araya gelelim (Gerçi sevgili Ozan Akkan’a sormadan bu teklifi yapıyorum ama onun hayır demeyeceğini biliyorum) basın toplantısında sorduğunuz her şeyi ispatlayayım. Siz de yaptığınız tüm suçlamaları ispatlayın. Herkes o gün neyin doğru neyin yanlış olduğuna karar versin. Siz gelmezseniz ben orada olacağım ve tüm suçlamalarınıza yanıt vereceğim.

Son söz; Ben “Çin malı değil” gerçek bir Edirneli olarak inanıyorum ki bu takım ligden düşmeyecek. Ve bunun sebebi siz olmayacaksınız. Bu takım size rağmen ligde kalacaktır. Ama yaşamda her şey var, düşerse de sorumlusu sizsiniz. Bunu böyle bilin!

Mimar Sinan’a seyirci gelmemesinden yakınmışsınız ve salonun dolmasını istemişsiniz. Edirneliler sesimize ne kadar kulak verirler bilemeyiz ama bu isteğinizi buradan biz de tekrar ediyoruz: TÜM BASKETBOLSEVERLER LÜTFEN İÇERDE KALAN SON 3 MAÇIMIZDA MİMAR SİNAN SPOR SALONUNU DOLDURUN VE TAKIMIMIZI DESTEKLEYİN (Gerçi biz salonun son maçlarda hemen hemen dolduğunu görüyoruz ama, boş kalan koltuklarda doldurulsun lütfen)

Evet 4 maçlık BARIŞ başlamıştır.

Not: Bu yazı Spor Extra Gazetesi’nin 27 Mart 2013 tarihli 22. sayısında da yayınlanmıştır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus

Comments are closed.