Hacettepe Beşiktaş Karşısında Tutunamadı

Ligde son sırada bulunan Hacettepe Üniversitesi, altıncı sıranın sahibi Beşiktaş ile Ankara’da karşılaştı. Maçtan İstanbul temsilcisi 57-84 galip ayrıldı. Cevher Özer 12 sayı, 8 asist ile takımının en etkili ismi oldu.

İki takımın birbirlerine karşı üstünlük kurmakta zorlandığı ilk periyot 17-17 eşitlikle tamamlanırken, ikinci periyotta Tutku Açık ile hücumda iyi organize olan Beşiktaş, Cemal Nalga ile skor bularak farkı çift haneli rakamlara çıkarttı (23-36). Ankara temsilcisi yakaladığı 7-0’lık seri ile soyunma odasına farkı 6 sayıya düşürerek gitti (30-36). Üçüncü periyotta üst üste hücumlardan boş dönen rakibi karşısında Cevher Özer ve Muratcan Güler ile etkili olan Siyah Beyazlılar son periyoda 41-64önde girdi. Konuk takım, final periyodunda da farklı üstünlüğünü koruyarak maçtan 57-84 galip ayrıldı.

Hacettepe Üniversitesi-Beşiktaş mücadelesinin istatistikleri için tıklayınız

Alp Bayramoğlu (Hacettepe Üniversitesi): Söyleyecek çok bir şey yok aslında, kötü bir maç geçirdik. Ligde kalma şansımız devam ediyor ama bu oyunla da işimiz çok zor. Yeni oyuncularımızın biraz daha alışması gerekiyor. Bir maç kazanmak bu dönemde bizim için önemli olacak. Bırakmış değiliz ve mücadelemize sonuna kadar devam edeceğiz.

Erman Kunter (Beşiktaş Antrenörü): Fazla söylenecek bir şey yok. Bu galibiyete ihtiyacımız vardı çünkü özgüvenimizi yitirmiştik. Bu anlamda moral kazandık.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Buzz
Share to Google Plus

Comments are closed.