Harding’in Yeni Takımı BGD

TKB2L Şampiyonu olarak TKBL’ye yükselen Basketbolu Geliştirenler Derneği  BGD ikinci yabancı oyuncu olarak geçtiğimiz sezonu Edirne Belediyesi Edirnespor’da geçiren Lindsey Harding ile anlaştı.

1984 Alabama/USA doğumlu sporcu geçtiğimiz sezon Edirne Belediyesi Edirnespor takımında 16 sayı, 4,6 ribaunt ve 4 asist ortalamaları ile oynamıştı.

2007 senesinde Duke Üniversitesini bitiren Harding aynı yıl Phoenix Mercury tarafından birinci sırada draft edilmişti. WNBA’de sırasıyla Minnesota Lynx, Washington Mystics, Atlanta Dream ve Los Angeles Sparks formaları giyerken 11,1 sayı, 3,2 ribaunt ve 4,5 asist ortalamaları ile oynadı. Avrupa kariyerine Mersin Büyükşehir Belediyesi takımında başlayan sporcu daha sonra Litvanya’nın Teo Vilnius, Rusya’nın Dinamo Kursk ve Galatasaray takımlarında basketbol yaşantısını sürdürdü.

Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız BGD Genel Koordinatörü Murat Tümer “Önümüzdeki ay Avrupa Şampiyonası’nda Belarus takımının formasını giyecek olan Lindsay Harding ile anlaştık. Geçtiğimiz sezon Edirne Belediyesi Edirnespor’un Play-Off’a kalmasında son derece önemli bir rol oynayan Harding, TKBL’deki ilk sezonumuzda takımımızın önemli bir parçası olacak. Umuyorum onun ve diğer oyuncularımızın katkıları ile önümüzdeki sezonu planladığımız yerde tamamlarız. Kendisine BGD forması altında başarılar diliyorum,” dedi.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus

Comments are closed.