Köprüden Önce Son Çıkış Beşiktaş

Beşiktaş, İstanbul’ un en güzel semtlerinden biridir, ayrıca Türkiye’nin resmi olarak en eski spor kulüplerinden birinin adıdır. Beşiktaş, o güzel semt ile bir olmuş, tıpkı semti gibi ateşli bir takımdır. Kimsenin aklına benim Beşiktaşlı olduğum gelmesin, çünkü değilim. Sadece Beşiktaş’ ta yaşamış, Çarşı grubunu görmüş o güzel semtin kokusunu içime çekmiş biriyim. Cuma günkü maçı izlerken Olin Edirne Basketbol karşısındaki Beşiktaş’ ta tıpkı semti gibi güzel geldi gözüme ne yazık ki…

Uzun lig maratonunda elbette puan kayıpları yaşanacak kötü maçlar çıkartılacak oyuncu performanslarında düşüşler olacaktır. Bu durum için daha erken mi ya da şimdi olması normal mi bu tamamen hangi açıdan baktığınız ile ilgili. Son 2 hafta da alınan mağlubiyetler benim için çok anormal değil. Fenerbahçe şu an Beko Basketbol Ligi’nin en güçlü iki ekibinden biri, Beşiktaş ise senelerin tecrübesi ve büyük kulüp olma avantajında o yüzden bu mağlubiyetler tekrar ediyorum çok anormal değil. Ama bahane de olmaması lazım.

Oyuncu ismi vermeden eleştireceğim hedefim bu takımın başarısı için ter döken insanları hedef alarak yazı yazmak değil. Yine de maç atmosferi içerisinde taraftarlara saç baş yoldurabilecek kadar ciddi pozisyon hataları var. Neden profesyonel bir oyuncu turnikeye çıkıp müsait durumdayken topu çembere değil de zor ve sert savunma altındaki arkadaşına pas olarak atar? Daha fazla örnek vermeyeceğim, maç içinde elbet pozisyon hataları olur, olur da bazıları son zamanlarda fazla can yakıcı olmaya başladı gibi…

 Beşiktaş maçında 2 oyuncumuzu süre aldıkları zamanlarda ateşli ruhları içinde ayrıca alkışlıyorum diğer oyuncularımızdan daha bir ön plana çıktıklarını gözlemledim. Bir de bence farkını unutmamak lazım, ne yazık ki Olin Edirne Basketbol’ un yedek kulübesi sezon boyunca bazı maçlarda takımı zorlayacak. Tabi artık dikkatleri toplama zamanı geldi umarım köprüden önce son çıkış Beşiktaş olmaz. Belki yöneticiler ve teknik heyet ara transfer döneminde takıma yeni transfer yaparlar.

Taraftar muhteşemdi . Gerçekten destek çok güzeldi Olin Edirne Basketbol seyirci açısından Beko Basketbol Ligi’ nin en şanslı takımlarından. Fakat ateşli ve sesleri gür çıkan genç taraftarlarımız maçın ateşi ile ağzınızdan çıkan küfürler bize yani Edirne’ ye yakışmıyor. Basketbol maçlarında hakem hataları futbola göre daha fazladır ve hakem hataları ne kadar istemesek te maçların bir gerçeğidir. Basketbol kültürü ile futbol kültürü oldukça farklıdır. Buna daha çok dikkat etmenizi dilerim iyi niyetlisiniz bunu biliyorum ama farkında olmadan bu takıma zarar verebilirsiniz.

Ve yazımın sonuna doğru daha önce ki bir yazımı hatırlatmak istiyorum adı ‘Rüya’ idi. Cuma günü bir rüya daha gerçek oldu bir basketbol yıldızı NBA tarihinde yerini almış bir oyuncu olan Allen Ezail Iverson, rakip takımın oyuncusu olarak Mimar Sinan Spor Salonu’nun zemininde şehrimizin takımı Olin Edirne Basketbol’ a karşı ter döktü. Acaba 2 sene önce biri size bunu anlatsa ya sinkaflı bir şekilde alay ederdiniz ya da ancak ‘RÜYANDA’ derdiniz. 

Kendi evimizde ki ilk mağlubiyetimiz olsa da 8 maçta alınan 4 galibiyet ve 4 mağlubiyet bir karabasan değil. İyi bir takımımız ve seyircimiz var. Olin Edirne Basketbol bizi bu seferlik üzse de eminim kısa zamanda yine göğsümüzü kabartacaktır. Teknik ekibin son maçlardaki aksaklıkların üzerinde özenle duracağına inanıyorum. Şimdi evham yapma zamanı değil kenetlenme zamanı bu takım bize daha çok güzellik yaşatacak. Son olarak boy konusunda o kadar çok soru aldım ki,  Allen Ezail Iverson boyu 1.83 bunu kabul edelim lütfen, Amerikalı olan herkesi 2 metre beklemeyin. Bakarsınız önümüzdeki sezon Shaquille O’Neal’ da bize karşı forma giyer işte, onun boyu 2.16 şimdiden yazayım dedim.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Buzz
Share to Google Plus

Comments are closed.