Meriçspor Yola Devam Ediyor

Geçtiğimiz sezon Bölgesel Lig’den 3.Lig gruplarına yükselen ve burada oynadığı maçlar sonunda 24 takım arasına girerek bu sezondan itibaren kalıcı olacak olan Türkiye Basketbol 3.Ligi’nde oynamaya hak kazanan Meriçspor Basketbol Takımı yola devam kararı aldı.

Bilindiği gibi Meriçspor Kulübü Başkanı  Mehmet Alptekin’in birkaç ay önce zimmetine 500 bin TL geçirerek yurtdışına kaçtığı iddia edilmiş ve bunun üzerine de Trakya Üniversitesi Meriçspor Kulübü’nün kapanıp basketbol takımının da TB3L’ye katılmayacağı söylentileri ortaya çıkmıştı.

Birkaç hafta önce görüştüğümüz takım yetkilileri de kulübün kapatılacağını ve takımın dağılacağını söylemişlerdi. Ama aldığımız duyumlar Trakya Üniversitesi Rektörü  Prof.Dr. Yener Yörük’ün  takımın TB3L’de devam için onay verdiği ve Pazartesi günü lige katılım paralarının yatırılarak Meriçspor basketbol takımının TB3L’de yola devam edileceği yönünde.

Muhtelif rivayetlere göre konuyla ilgili önümüzdeki günlerde  kulüp tarafından bir basın açıklaması yapılacak ve konu basketbol kamuoyuna duyurulacak.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus

Comments are closed.