Olin-Doğuş Birlikteliğinde Son Durum

Geçtiğimiz günlerde Sabah gazetesinin spor sayfalarında Olin Edirne’nin transfer görüşmeleri yaptığı ve Emir Prelzic, Kaya Peker ve Oğuz Savaş’ın  gelecek sezon maçlarını İstanbul’da oynayacak olan Olin’le anlaştığı ifade edildi şeklinde bir haber yayınlanmıştı. Bu haber sosyal medya üzerinde Olin taraftarlarınca “ti”ye alınsa da gerçek neydi?. Doğuş’a devredilmesi artık bir söylenti olmaktan çıkıp gerçek olan Olin nasıl transfer görüşmeleri yapıyordu? Gazete ve gazeteci yanılıyor muydu  yoksa  transfer görüşmeleri aslında Olin adına mı yapılıyordu?

Bizim aldığımız bilgiler çıkan haberin yanlış olmadığı yönünde. Olin Edirne Basketbol Kulübü’nün tüm haklarını devralan Doğuş Grubu transfer görüşmelerini ortada var olan ve tüzel kişiliği devam eden Olin Edirne adına yapıyor.

Rivayetler muhtelif; Olin Edirne Basketbol Kulübü üyelerinin (eski)  birer birer istifa ettikleri ve kulübe Doğuş tarafından üye kayıtları yapıldığı ve bu yeni üyelerle kongrenin toplanacağı ve kongrede isim değişikliğine gidileceği, kulüp adresinin İstanbul’a taşınacağı ve  yeni yönetimin seçilerek operasyonun bu yolla sonuçlanacağı ifade ediliyor. Biz de konuyla ilgili detaylara ulaşmış olmakla birlikte, ortada kesin bir şey olmadığı için sadece rivayet olmaktan öte gitmiyor öğrendiklerimiz.

Hep birlikte çok kısa bir süre içinde neyin nasıl olacağını göreceğiz.

Kısaca Olin Edirne-Doğuş arasındaki son durumun bu olduğunu söyleyebiliriz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

One Response

  1. Edirne”nin tek birinci lig gerçeği olan gözbebeği takımı satılacak buna da kimse dur demeyecek. Her kez sessiz bir durumda bekleyecek. Anlamak mümkün değil. Bize ikinci ligi bile çok görenleri kınıyorum. Kendi il takımını satan başka il takımı var mı merak ediyorum. Saygılarımla…..