Close

Olin Edirne Sasa Cuic İle Yollarını Ayırdı

Olin Edirne Hırvat oyuncusu Sas Cuic ile yollarını ayırdı.  Eylül ayı başında bir süredir takımla antrenmanlara çıkan Hırvat 4 numara Sasa Cuic ile bir yıllık anlaşma yapıldığı duyurulmuştu. Haber kulübün resmi internet sitesinden de şöyle duyurulmuştu: “Beko Basketbol Ligi’nde bu sezon üst sıraları hedefleyen Olin Edirne bir transferi daha bitirdi. Takımımız Hırvat basketbolcu Sasa Cuic ile 2012-2013 sezonu için anlaştı. 2.08 boyunda ve power forvet pozisyonunda oynayan Hırvat oyuncu, Amerika’dan Oregon State üniversitesi mezunu. Daha önceki sezonlarda sırasıyla AEL Limasol, Erdemir, NBDL, ve İran liginde oynayan basketbolcumuza Olin Edirne’ye hoş geldin der, başarılar dileriz.”

Cevat Soydaş Turnuvasında ardından da önceYunanistan sonra da Bulgaristan’ta oynanan turnuva maçlarında Hırvat oyuncudan istediği verimi alamayan Olin Edirne  kulübe yakın kaynaklardan aldığımız bilgilere göre Hırvat oyuncuyla yaptığı sözleşmeyi feshetti. Sasa Cuic bugün Mimar Sinan Spor Salonu’nda yapılan takım antrenmanına da katılmadı. Sasa Cuic, yarın (Pazar günü) Spor Toto Türkiye Kupası için İzmir’e hareket edecek olan Olin Edirne kafilesi içinde de yer almayacak. Aldığımız duyumlara göre Hırvat oyuncu ile sadece menajerlik sözleşmesi yapıldığından ve sözleşme resmen federasyona ulaştırılmadığından bu fesihten dolayı Olin Edirne en azından  bir yabancı kontenjanını ziyan etmemiş olacak. Konuyla ilgili bir kaç gün içinde kulüpten resmi açıklamanın yapılması bekleniyor.

Olin’in 4 numaralı pozisyon için bir yabancı oyuncuyla anlaşmak üzere olduğu ve bir yerli oyuncuyla da son rötuşların yapıldığı gelen haberler arasında.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

One Response

  1. zaten yararlı olamayıcağı belliydi yerine daha atletik daha seri bir oyuncu gelirse iyi olur

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*