Olin Edirne’de ki Belirsizlik Sona Erdi Gibi

Olin Edirne’de, Mirsad Türkcan ile yapılan görüşmelerin olumsuz sonuçlanmasından sonra süren belirsizlik sona eriyor gibi. Hafta başında kongresini yaparak Mehmet Kıskaç’ı başkanlığa getiren ve yönetim kurulu sayısını 5’e düşüren Olin Edirne’de daha sonra iki yeni gelişme ortaya çıkmıştı. Birisi kulübün haklarının Yeşil Giresun Belediyesi Basketbol Takımına devredilmesi diğeri de başında Olin Edirne’nin eski oyuncusu Derya Yannier’in bulunduğu İstanbul’dan 4-5 gencin birlikte olduğu başka bir oluşum.

Çok emin kaynaklardan aldığımız bilgiler Yeşil Giresun Belediye ile anlaşılamadığı  ve o defterin kapandığı.

Derya Yannier ve arkadaşlarının birkaç gün önce Edirne’ye gelerek kulüp yöneticileri ve M.Edip Ağaoğulları ile görüştüklerini biliyoruz. Edirne’de yapılan yüzyüze görüşmeler ve daha sonra devam eden telefon trafiği sonunda taraflar arasında anlaşmaya varıldığı ve imzaların Pazartesi günü atılacağı.

Anlaşma nasıl yapıldı?

Başında Derya Yannier’in bulunduğu gurup, yönetim kuruluna dahil olacak ve bunun için önümüzdeki günlerde kulüp olağanüstü kongre toplayacak.

Takım 1.Basketbol Ligi’ne Olin Edirne adıyla devam edecek, takım çalışmalarını, antrenmanlarını İstanbul’da sürdürecek, maçlarını Edirne’de oynayacak.

Kulüp çalışanları işlerine devam edecek.

Kısaca sezon sonundan beri Olin Edirne’de devam eden belirsizlik böylece sona ermiş oluyor ve Derya Yannier ve ekibi Pazartesi gününden sonra çalışmalarına resmen başlıyorlar.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus

Comments are closed.