Close

Olin Yine Sonunu Getiremedi

 

BBL’nin 25. haftasında Ankara deplasmanında karşılaştığı TED Ankara Kolejliler karşısında Olin Edirne son dakikasına sadece 2 sayı farkla 87-85 girmesine rağmen sayı üretemeyince sahadan da 89-85 mağlup ayrılmak zorunda kaldı ve bir çok maçta olduğu gibi yine oyunun sonunu başaramadı.

TED Ankara Kolejliler, Stanojevic, Caner, Woodside ve Penney ile bulduğu sayılarla maça hızlı başladı ve  2. dakikayı 8-2 önde geçti. Bu bölümde sadece Parakhouski ile 2 sayı üretebilen Olin Edirne dış atışlarla sayı bulmaya çalışsa da başarılı olamadı. Ev sahibi ekip ilk 5 dakika sona ererken farkı 8 sayıya çıkardı; 15-7. Geri kalan bölümde de TED Ankara Kolejliler aynı farkı korumayı başardı ve ilk periyot ev sahibi ekibin  27-19 üstünlüğünde tamamlandı.

İkinci periyotun ilk 5 dakikasında daha etkili olan taraf Olin Edirne oldu ve 15. Dakikada rakibini yakaladı 32-32.  Ama ev sahibi ekip bu dakikadan sonra  Stanojevic, Woodside ve Plisnic ile üst üste bulduğu sayılarla 18. Dakika geride kalırken  farkı yeniden 8 sayıya (42-34) çıkarmayı başardı. Kalan 2 dakika boyunca oyun karşılıklı sayılarla geçerken  devreyi 46-42 üstün tamamlayan TED oldu.

İkinci yarıya TED Stanojevic’in 2, Penney’in 3 sayılık basketleriyle başladı. Olin Edirne TED bu hamlelerine  Berkay ve Tapoutos’un basketleriyle  karşılık verdi.  Bu dakikalarda TED’in boş hücumları başladı ve bu boş hücumların ardından Olin Edirne  Parakhouski ve Mehmet Yağmur’un pota altı sayılarıyla   23. dakika farkı yine tek sayıya düşürdü; 51-50. Ama TED bu dakikadan sonra  hücum organizasyonlarını artırarak, Nedim, Woodside ve Penney ile sayılar üreterek, periyotun son bir dakikasına  farkı 12 sayıya (71-59) çıkararak girdi ve 3. çeyreği de 71-62 önde bitirdi.

Final periyotuna  Olin Edirne hızlı başladı ilk 2 dakikada savunma sertliği ile rakibinin sayı üretmesine izin vermezken, üst üste bulduğu 9 sayıyla maçta tekrar eşitliği  yakaladı 71-71. Ama ardından  TED Ankara Kolejliler, Nedim Yücel, Stanojevic ve Penney ile ürettiği sayılarla yeniden aradaki farkı açmaya başladı ve  son 4 dakikaya 85-74 önde giren taraf oldu., Maçın son 1 dakikasında farkı bir ara 2 sayıya kadar indiren Olin Edirne yakaladığı fırsatı boş atışlarla değerlendiremeyerek  sahadan 89-85 mağlup ayrıldı.

Ankara ekibinde Jovo Stanojevic 30 sayılık performansı ile galibiyette önemli rol oynarken Nedim Yücel de 10 sayı, 16 ribaund ile double-double yaptı. Edirne temsilcisinde ise Parakhouski 19 sayı,Mehmet Yağmur da 18 sayı ile oynadı.

Maçın istatistikleri için TIKLAYINIZ

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

3 Responses

  1. olin ne yazıkki kümede kalma işni çok zora soktu

  2. olinin kadrosu yetersiz

  3. Edirnedeki maçta Jovo Stanojevic’i tutamamış ve sadece ona mağlup olmuştuk,bu maçta yine aynı sendrom’u yaşadık yine bu adamı tutamadık,savunamadık 30 sayı attı,sağlık olsun önümüzdeki maçlara bakacağız.