Periler Yeni Sezona Hedef Büyüterek Başladı

Edirne’nin Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi temsilcisi Edirne Belediyesi Edirnespor, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın sezon açılışı dolayısıyla verdiği yemekte bir araya geldi.

Yerli oyuncuların, teknik heyetin, yönetim kurulu üyeleri, kulüp başkanı ve Belediye Başkan Yardımcıları Çiğdem Gegeoğlu , Hakan Aysan ve Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın katıldığı yemek öncesi bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda söz alan kulüp başkanı Murat Boyacıoğlu hedeflerinin  büyük olduğunu ve  bu yıl ligin en iyi takımı olmak istediklerini belirtirken Edirne Belediyesi Edirnespor baş antrenörü Hakan Acer’de  oyuncularına çok güvendiğini ve taraftarların da desteği ile güzel şeyler yapacaklarına inandıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Recep Gürkan ise Avrupa Kupası’nda mücadele edecek olan takıma başarılar dileyerek, “Güneşi hedefleyin, ıskalasanız bile yıldızlara ulaşırsınız. Bu yılki hedefimiz ‘Güneş’ en zorunu, en imkansız olanı arzuluyoruz” dedi.

 

Belediye Başkanı Recep Gürkan basın toplantısında yaptığı konuşmada “Takımımız geçtiğimiz sezon play-off’a kalarak ligi de çok iyi bir yerde tamamladı. Biliyorsunuz bu yıl aynı zamanda ligle beraber eş zamanda Avrupa Kupalarında yarışacağız. İlk maçımız 29 Ekim’de Edirne’de , ondan sonra devam edecek. Maçların ikisi epey soğuk bölgelerde Sibirya’da  ve Minsk’te. Bu yıl takımı büyük oranda yeniledik. Yönetimimiz yeniledi. Şöyle bir söz var aslında iki söz var. Bir tanesi diyor ki; Zoru başarırız, imkansız biraz zaman alır. Geçen yıl bunu yapmıştık. Bu yıl ki sloganımız ise “Güneşi hedefleyin, ıskalasanız bile yıldızlara ulaşırsınız. Bu yıl ki hedefimiz güneş. En yukarısını, en büyüğünü en zorunu hedefliyoruz. Iskalar mıyız, ıskalamaz mıyız? Spor bu. Sporda bazen sonuç amacın önüne geçer. Ama bence sporda asıl olan amacı yakalayabilmektir. Bizim takım olarak da, şehir olarak da hedefimiz Edirne’de basketbolseverler, Türkiye’deki basketbolseverlere kaliteli maçlar izlettirebilmek.  Kızlarımızın sağlığı her şeyden önce geliyor bu çok önemli bir konu. Yine fair-play kuralları, centilmenlik kuralları içerisinde  Edirne Belediyesi Edirnespor olarak elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. Alnımızın akıyla, terimizle bu sezonu çok başarılı bir yerde tamamlayacağımıza inancım tam. Yine play-off’ta ki başarımızı tekrarlayacağımızdan, daha da üst noktalarda tekrarlayacağımızdan hiç şüphem yok.  Ve Avrupa Kupaları için de oldukça umutluyum ben” derken Edirnelilerin takıma ne kadar sahip çıktığının göstergesi olarakta maçlara gelen seyircileri örnek göstererek  “Özellikle taraftarlarımıza çok teşekkür etmek istiyorum. Tabii ki yönetim ve teknik ekibin dışında. Çünkü Edirne Belediyesi Edirnespor Türkiye’deki  maç başına düşen seyirci ortalamasına baktığınızda birincidir. Bu da Edirnelilerin bu takıma ne kadar sahiplendiğini, kişiselleştirdiğini, takımla bir bütün olduğunu çok somut bir biçimde gösteriyor. Bu yıl seyirci kapasitemizin de daha da artacağına inanıyorum” dedi.

5000 KİŞİLİK SALON YAKINDA YAPILACAK

Başkan Gürkan yeni salon müjdesini de vererek “Yine sevinçli bir haber vermek isterim. Kırkpınar da Gençlik ve Spor Bakanı ile görüştüm. Kullanımı Edirne Belediyesi’ne ait olacak olan 5000 kişilik spor salonunun inşasına yakında başlanılacağını müjdeleyebilirim.  Bittiğinde de maçlarımızı daha modern ve seyirci kapasitesi yüksek bir yerde oynama imkanımız olacak.  Bir antrenman salonu sorunumuz da var ve bununla ilgili de mesafe aldık. Onunla ilgili çalışmalarımız sürüyor ve inşallah onu da tamamlayacağız” dedi.

GÜRKAN EDİRNELİLERİ KOMBİNE BİLET ALMAYA DAVET ETTİ

Tüm Edirne halkını kombine bilet almaya davet eden Gürkan şunları söyledi:
“Bu kombine kart hayatınızı değiştirecek. Sadece 200 TL. Bunu alarak takımınıza katkı sunmanın hazzını yaşıyorsunuz. Bu 200 lirayla alınacak bir mutluluk değil”. Gürkan devamla  tüm Edirnelileri kulübün kombine kartlarından almaya davet ederek “B Edirneli hemşehrilerime seslenmek istiyorum. Lütfen kulübümüzün kombine kartlarından alalım. Tüm Edirnelileri hem Edirne Belediyesi Edirnespor’un hem futbol kulübümüz Edirnespor’un  hem de 3.Lige çıkan kız voleybol takımımız Çarşıspor’un etrafında kenetlenmeye çağırıyorum.  Futbol takımımızla ilgili bir pankart kampanyamız ver ve bunun aynısını basketbol takımımız için de yapacağız. Edirne’nin bu takımların etrafında bir ve beraber olmasını arzu ediyorum.  Kızlarımız gerçekten çok başarılı ve biz Edirneliler olarak da böyle bir takıma sahip olduğumuz için gurur duyuyoruz” dedi.

Kulüp Başkanı Murat Boyacıoğlu’da bu yıl ki hedeflerinin ligin en iyi takımı olmak olduğunun altını çizerek “2015-2016 Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi, Süper Lig olarak değişti. Biz de yeni sezon öncesi ilk toplantıyı Başkanımızın öncülüğünde yapıyoruz. Geçen sene bildiğiniz üzere Türkiye Kadınlar Ligi’nde Edirne Belediyesi Edirnespor ikinci en iyi takım olmuştu. Bu seneki hedefimiz tabii ki başkanımız önderliğinde en iyi takım olmak. Hedefimizi de buradan koyunca, burada yüksek hedeflerle işimizi yapacağımızı herkese göstereceğiz. Bizim de spor alanında hedeflerimiz büyük. Futbol takımımızla beraber Edirnemiz’in adını en güzel şekilde duyurmak için mücadelemize bu akşam başlıyoruz.” dedi.

Baş Antrenör Hakan Acer’de basın toplantısında bir konuşma yaparak oyuncularına çok güvendiğini ve taraftarların da desteği ile güzel şeyler yapacaklarına inandıklarını söyledi. Acer devamla şunları belirtti;
“Bu ailenin bir üyesi olmaktan, bu takımın koçluğunu yapmaktan çok gurur duyuyorum. İyi bir takım kurduk. Edirne Belediyesi Edirnespor gerçekten her sene başarılarının üzerine hep bir adım atarak devam ediyor. Bizim de bu sene görevimiz bu bayrağı daha yukarı çıkarmak. Bu sene Avrupa Kupası oynayacağız. İki kulvarda da Edirne şehrini ve belediyesini en iyi yerlere taşımak için elimizden geleni yapacağız. Oyuncu arkadaşlarıma çok güveniyorum. İnanarak transfer ettik. Onlar da bu şehir için çok özel katkılar yapacaklar. Taraftarlarımızın da büyük desteği ile yeni sezonda güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum”.

Basın toplantısı sonrası oyuncular, teknik heyet, yöneticiler ve Belediye Başkanı Recep Gürkan topluca fotoğraf çektirdiler. Edirne Belediyesi Edirnespor’un yeni transferi Dila Aşkın Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a daha önce giydiği 22 numaralı milli takım formasını hediye etti.

Gece daha sonra topluca yenilen yemekle geç saatlere kadar devam etti.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus

Comments are closed.