Royal Halı Gaziantep’in Dorsey’i Var

Beko Basketbol Ligi’nin 24. haftasında Ankara’da oynanan maçta Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Türk Telekom’u 67-90 mağlup etti.

Puan cetvelinde on birinci sırada bulanan Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , on üçüncü sıranın sahibi Türk Telekom’a konuk oldu. Mücadeleden Gaziantep temsilcisi 67-90 alip ayrıldı.Richard Dorsey 22 sayı 18 ribaund 4 asistle takımının en etkili ismi oldu.

Maça Richard Dorsey ile hızlı başlayan Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi boyalı alanı iyi domine ederek ilk periyodu 17-25 önde kapattı. Andre Collins’in sayılarıyla ikinci periyotta skor üstünlüğünü devam ettiren konuk takım soyunma odasına 36-47 önde gitti. Hücumda rakibinin iyi organize olamamasını avantaja çeviren Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi üçüncü periyotta farkı 20 sayıya çıkartarak son periyoda 45-65 önde girdi. Dylan Page’in basketleriyle üstünlüğünü son 10 dakikada da koruyan konuk takım sahadan 67-90 galip ayrıldı.

Türk Telekom-Royal halı Gaziantep BŞB maçının istatistiği için tıklayınız.

Cem Akdağ (Royal halı Gaziantep BŞB): Geçtiğimiz hafta çok ağır bir yenilgi almıştık ve iyi hazırlanmış olmamıza rağmen kaybetmiştik. Bu maça iyi motive olduk ve Dorsey gerçekten çok iyi bir oyun sergiledi. Collins ile birlikte Page, Yunus ve Hakan’ın bu maçta ciddi katkıları oldu. Matematiksel olarak düşme tehlikesinden de uzaklaştık. Artık kalan maçlarımızı daha rahat bir pisikoloji ile oynayacağız.

Ahmet Bülbül (Türk Telekom): Bu maçtan önce Olin Edirne maçı için oyuncularıma bir konuşma yapmıştım ve o maçtaki şut yüzdemizi onlara hatırlatmıştım. Bu maçta tam tersi şeyler oldu ve düşük yüzdemiz bizi oyun disiplininden uzaklaştırdı. Oyuncularımdaki rahatlığın sebebini anlamış değilim. Hala her maçımız önemli. Birlikte bir iş yapamadığımız maçı kaybettik. Bu bize bir ders olmalı ve bu düzensizlikten uzaklaşmalıyız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Buzz
Share to Google Plus

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*