TAM 1 YIL GEÇMİŞ

Tam 1 yıl geçmiş ilk yazılarımızı, haberlerimizi sanal aleme salışımızın üzerinden. İlk haberlerimiz 13 Eylül 2010 günü yayınlanmış “edirnebasket.com”da.

1153 haber yayınlamışız. 1000 küsur yorum yapmış değerli okuyucularımız bu haberlere. Hergün 300 ile 1700 arasında tekil kişi sitemizi ziyaret etmiş.

Açıkçası siteyi kurarken bu sayılara ulaşabileceğimizi hiç düşünmüyordum. Edirne Basket’i yaşama geçirirken onun daha çok lokal bir basketbol haber sitesi olacağını düşünmüştüm. Daha çok Olin Edirne haberleri olacaktı. Bu düşüncelerle yola çıktım ve açıkçası Edirne Basket’in Türkiye çapında okunan bir basketbol haber sitesi olmasını hiç hedeflemedim. Bu yüzden de basketbolla ilgili her haberi de koymadım siteye. Ama buna rağmen Türkiye’nin her yerinden, başta Avrupa olmak üzere dünyanın dört bir yanından  ziyaretçilerimiz var artık. Şimdi ikinci yılımızda lokal bir basketbol haber sitesi olmaktan, yaygın bir basketbol haber sitesi olmayı hedefimize koyuyorum. Umarım ikinci yılımızı doldurduğumuzda bu hedefimize ulaşırız.

Edirne Basket ile ilkler yaşandı dersek yalan olmaz. Bugün tüm Türkiye basketbol çevrelerinin ilgi ve dikkatini çeken Olin Edirne Taraftarları ilk kez Edirne Basket sayfalarında bir birleriyle tartışmaya, basketbol üzerine yorumlar yapmaya başladılar. Bu muhteşem taraftar grubunun oluşumunda bir tutam Edirne Basket’in de tuzu var.

Ödüllü soru yarışmaları düzenledik. Doğru cevap verenlere maç bileti, forma gibi hediyelerimiz oldu. Basketbolu sevdirmeye çalıştık.

Edirnebasket.com ile birlikte 5 sayı 15 günlük Edirne Basket gazetesini de yayınladık. Sonra Edirne Basket’i Olin Edirne Basketbol Kulübü’ne devrettik gözümüzü kırpmadan. Olin Edirne ismiyle yola devam etti. Edirne Basket internet sitesi nasıl Trakya’da ve Edirne’de bir ilk olduysa Edirne Basket dergisi de Türkiye’de bir ilk oldu.

Yeni köşe yazarları katıldı aramıza. Tamer CengizMehmet Lütfüoğlu ve en son Ozan Dalgıç. Güzel yazılar çıkardılar, güzel yorumlar yaptılar ve bu yıl da çok güzel yazılarına devam edeceklerine inanıyorum.

Zaman zaman basketbol dünyamızın önemli isimlerinden yazılara yer vermeye gayret edeceğiz. Geçen yıl bunu gerçekleştirememiştik. Ama bu yıl mutlaka olacak.

Kısacası basketbolu geniş kesimlere sevdirmeye, tanıtmaya çalıştık becerebildiğimiz kadarıyla. Öğretirken biz de öğrendik. Şimdi daha deneyimli ve donanımlıyız. Sanıyorum ikinci yılımızda daha kaliteli bir basketbol haber sitesi  gerçekleştireceğiz.

Son noktayı koyarken bizi bıkmadan takip eden, okuyan, yorumlayan, uyaran, katkı veren tüm okuyucularımıza, dostlarımıza binlerce teşekkür ediyorum. Bu arada bizim kahrımızı her daim çeken, sitemize teknik desteği veren Rainart ve ekibi Alper, Hasan, Onur ve Egemen’e ayrıca kocaman bir teşekkür.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

2 Responses

  1. nice uzun yıllara inşallah…

  2. Nice yıllara