Taraftar Karşıyaka Maçının Saatinin Değiştirilmesine Tepkili

Beko Basketbol Ligi’nin 28. haftasından oynanması gerekirken, Pınar Karşıyaka’nın EuroChallenge Kupası maçları nedeniyle ertelenen Olin Edirne-Pınar Karşıyaka maçının önce 19:00 olarak açıklanan saatinin bir kaç gün önce 16:00 olarak değiştirilmesi taraftarlar arasında tepkilere yol açtı. Takımın Doğuş Grubu’na devredileceği için belki de Olin Edirne ismiyle son kez taraftarlarının karşısına ve basketbol arenasına çıkacak olması nedeniyle ayrı bir önem kazanan maç saatinin mesai saatine, 16:00′ya alınması çeşitli söylentileri de beraberinde getirdi.

Taraftarlar arasında, maç saatinin mesai saati içine alınması “Bunlar takımın satılmasının getireceği tepkiden korkarak maç saatini öne çektiler. Salonun dolmasını istemiyorlar, çünkü saat 16:00′da oynanacak maça çok kişi gelmek istemesine rağmen iş saati olduğu için gelemeyecek” biçiminde yorumlandı.

Konuyla ilgili gerek edirnebasket.com’a konuşan, gerekse sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getiren taraftarların yazdıkları ve söyledikleri şöyle;

“Pazartesi saat 16.00 da Karşıyaka maçının oynanmasını akıl eden ve önayak olan akıl, OLİN in satılmasına önayak olan akıl ile aynıdır. ????”

“Maçın saatini değiştirilmesi akıl alacak bir şey değil. Belki de Edirne’de son defa birinci lig maçı seyredeceğiz. Ama artık istesek te seyredemeyeceğiz. Çünkü o saatte çalışıyoruz.”

“O saatte  çalıştığımızı bilmiyorlar mı? Yazıklar olsun, son defa maç seyretmemizi bile çok gördüler”

“Bunlar tepkiden korkuyorlar. Sadece takımı değil şehri de sattıklarını söyleyeceğimizden korkuyorlar. O yüzden seyirci gelmesini istemiyorlar”

“Bunları yapanları Edirne layık olduğu gibi hatırlayacaktır. Bu kafayla kulübü 3 senede bitirdiler”

“Maçın saatinin 19.00 olduğunu duyunca sevinmiştim. 2 çocuğumu da alıp maça gelecektim. Ama artık imkansız, çünkü çalışıyorum. Bunu kim yaptıysa aklından zoru olmalı”

“Tek kelimeyle yazık diyorum. Son bir maçı bile çok gördüler”.

“Amaçları seyircinin az gelmesini sağlamak ve tepkileri azaltmak”

“Hiç farketmez, sabaha karşı bile oynasalar gidip seyredeceğiz.”

“Şaka yapıyorsunuz değil mi ?”

“Hadi canım böyle saçmalık olur mu? İş günü o saatte maç oynanır mı?”

Olin Edirne-Pınar Karşıyaka maçı 13 Mayıs Pazartesi günü saat 16:00′da Mimar Sinan Spor Salonu’nda oynanacak.

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

One Response

  1. İşi olan işinden izin alsın. Patron olan çalışanına izin versin. Randevularınızı iptal edin. Salon dolsa bile salon dışında desteğinizi verin.. Gerekirse bölgesel ligden başlanır yeniden yeter ki sahip çıkın o ruhu kaybetmedikten sonra her şeyin telafisi var. Bu desteğe şu nedenle ihtiyaç var, yerel seçimler yaklaştı “Edirne’ye basketbol takımı” sloganıyla başkan adayları dolaşmaya başlar yakında ortalıkta. Oyunuzun kıymetini bilin.