Mutlu Bayramlar
Close

Taştimur’un Maç Sonu Görüşleri

Olin Edirne ve Royal Halı Gaziantep BŞB maçının ardından düzenlenen basın toplantısında görüşlerini paylaşan Gökhan Taştimur “Bu takımı izlemek için hepimizin belli bir kültürü kazanması gerekiyor” diyerek takımın desteklenmesini istedi. Taştimur’un maç sonu görüşleri şöyleydi;

“Sezona galibiyetle başlamak çok keyif verici. Gaziantep takımı da özellikle maçın kopma anlarında dış atışlardan özellikle el üstünden önemli sayılar kazandılar. 56 sayının 22 sayısı üçlüklerden oldu. Maçın özeti; Bence her iki takımda sahada çok iyi mücadele etti. Benim takımım müdafaaya daha fazla özen gösterdi ve sonra da son 4 dakikada o müdafaa farkıyla arayı açtı. Ben bugüne kadar Olin’de çalıştırdığım takımlar arasında en iyi takımı çalıştırıyorum. Diğerleri kötü müydüler ?  Hayır hepsi ayrı çocuklarım benim, hepsi ayrı güven taşıyan çocuklarım. Onlarla da geçirdiğim zamanlar ne kadar mutluyum, keyifliydim. Geçen sene ki aksilikleri artık unutacağız hep beraber. Zaferler hasar ister. O bir kazanç kazası diyelim. Onu ben kapattım ve herkesin de kapatmasını rica ediyorum. Yepyeni bir anlayış ve yepyeni bir yapılanma. Şöyle söyleyeyim, kaybetsek mesela bunu söylemek kolay değil. Bırak bizi mi kandırıyorsun derler ama biz asıl Aralık sonu kendi basketbol anlayışımızı sahaya yansıtacağız. Bunu ısrarla her zaman yineliyorum. Önemli olan kendi basketbolumuzun hazır hale gelmesi. Eksiklerimiz de var biliyorsunuz. Bir yabancı oyuncumuz daha gelecek. Bir iki yerli daha ilave edebiliriz.  Burada görmek istemediğim tek şey, ısrarla, çok büyük bir özveri ile hazırlanan bu takımı izlemek için hepimizin belli bir kültürü kazanması gerekiyor. Yani bugün tiyatroya, sinemaya, konsere gittiğimiz zaman da sevdiğimiz, beğendiğimiz bir şeyi mutlaka kaçırmıyoruz. Eğer gitmezsek onlar hiç oyun ve film yapamaz. Bence burada en az 1500 kişi, belki gelecek sene çok önemli bir başlangıç noktası olacak bu takımı izlemeli. Ben Edirne halkından, Edirne taraftarından bunu rica ediyorum. Ben Sinan Erdem’de 4 bin kişiyi gördüğüm zaman, o sayede birinci lige çıkıldı. Ben orada hayatımda görmediğim bir şeyi yaşadım.. Şimdi de rica ediyorum, gelin destekleyin çok daha güçlü olalım, sponsorlarımız çok daha heyecan duysun. Takımınızı bağrınıza basın. Bu olabilecek en iyi oluşum. Kazanacağız, kaybedeceğiz, fark yiyeceğiz bunlar oyunun içinde var. Ama zaman verilecek, her şey iyiye gidecek.”

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

3 Responses

  1. Öncelikle galibiyeti tebrik ediyorum. C.tesi salona bilet almaya geldim. Bilet fiyatları 15, 25, 50 TL’di. 15 TL olan biletler bitmişti. 25 TL olan biletler tribünde üst sıralardı. Bilet fiyatları böyle olduğu sürece seyirci sayısıda az olacaktır. Seyircinin sırtından para kazanma düşüncesi hiç hoş değil. Geçen seneden bu seneye bilet fiyatlarını %’de 500 arttırmanın mantığı nedir acaba. Sponsorlarla bu şekilde mi anlaşıldı. Eğer takım Edirne halkının desteğini kaybederse bir süre sonra motivasyonunu da kaybeder. Lutfen bilet fiyatlarını makul bir rakama çekin.

  2. Bölgesel ligteki ilk oluşumdan beri kombine bilet alıp, büyük bir heyecan ve hevesle takımı destekleyip seyretmek için Mimar Sinan a yıllarca koştuk koşmaya da devam edeceğiz.
    Ancak bu seneki bilet fiyat politikası bana göre tam bir fiyasko, Gaziantep maçında yıllardır kombine bilet alıp takımı desteklemeye gelen seyircinin Almanların gettolarda yahudileri topladığı kamplar gibi, pota arkasına veya fiyatı ucuz üst sıralardaki tribünlere toplandıkları, yıllardır oturdukları sonuna kadar bağırıp takımını destekledikleri yerden sökülüp atıldıklarını gördüm. Bu durum özverili seyircinin sınırlarının zorlandığını ve sonunda küstürüleceği endişesini uyandırdı.
    Bu konuda benim gibi düşenenlerin çok olduğunu ve bilet fiyatların yüksek tutulması nedeniyle seyircinin azalacağı endişesini taşıdığımı acizane belirtmek istedim .
    Saygılarımla.

  3. doğukan tezel ve yüksel beye tüm kalbimle olin edirnede başarılar diliyorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*