TKB2L Final 8, Beşinci Gün Sonuçları

 

TKB2L Final Grubu’nda beşinci maçlar sonunda BGD, oynadığı karşılaşmaların tamamını kazanarak ilk sıradaki yerini korudu. Bugün oynanan karşılaşmalarda alınan sonuçlar şöyle oldu;

 

Yakın Doğu Üniversitesi: 92 – Çankaya Üniversitesi: 58
Yakın Doğu Üniversitesi, 90. Yıl Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada Çankaya Üniversitesi’ni 92-58′lik skorla mağlup ederek galibiyet sayısını 4’e yükseltti. Yakın Doğu Üniversitesi – Çankaya Üniversitesi karşılaşmasının en değerli oyuncusu, 27 sayı- 21 ribaund- 7 asistle oynayan Yelena Leuchanka seçildi.

Mersin Basketbol: 67 – KRM Bakospor: 56 (TKB2L)

Günün ikinci maçında Mersin Basketbol, dördüncü periyottaki etkili oyunuyla KRM Bakospor’u 67-56’lık skorla mağlup etti. Bu sonuçla Mersin Basketbol dördüncü galibiyetini aldı. Mersin Basketbol – KRM Bakospor maçının en değerli oyuncusu 15 sayı- 12 ribaund- 6 asistle oynayan Gülşah Çelebi seçildi.

Mersin Kurtuluş: 59 – BGD: 85
İlk dört maçını kazanan BGD, Mersin Kurtuluş karşısında da salondan 85-59 galibiyetle ayrılmayı bildi. Bu sonuçla BGD beşte beş yaparak TKBL’ye çok yaklaştı. Mersin Kurtuluş – BGD maçının en değerli oyuncusu, 15 sayı- 3 ribaund- 3 asistlik bir performans sergileyen Kübra Ekşi seçildi.

Urla Eda: 85 – Edremit Belediyesi Gürespor: 44 (TKB2L Final Grubu)
Günün son maçında Urla Eda, Edremit Belediyesi Edirnespor’u 85-44′lük skorla mağlup ederek galibiyet sayısını 4’e yükseltti. Urla Eda – Edremit Güre Belediyesi maçının en değerli oyuncusu 15 sayı- 8 ribaund- 3 asistle oynayan Elizabeth Mc Laren seçildi.

PUAN DURUMU

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus

Comments are closed.