TKBL’nin Yeni Takımları BGD ve Yakın Doğu Üniversitesi

Bu akşam sona eren TKB2L Final Grubu müsabakaları sonucunda BGD ve Yakın Doğu Üniversitesi TKBL’ye yükseldi.

 TKB2L’de zorlu 2014-15 sezonu dün sona eren Final Grubu’yla beraber perdelerini kapattı ve TKBL’ye yükselen takımlar belli oldu. Yalova’da düzenlenen Final Grubu’nda alınan sonuçlara göre BGD ve Yakın Doğu Üniversitesi gelecek sezon TKBL’de mücadele edecek.
Normal sezonda oynadığı tüm karşılaşmaları namağlup tamamlayan BGD, Final Grubu’nu da yenilgisiz lider olarak sona erdirdi. Kadrosunda Yasemin Horasan, Simay Karaman, Nihan Demirkol, KübraEkşi gibi üst düzey oyuncular barındıran BGD, yabancıları Avery Talbert ve Natasha Howard’dan aldığı katkıyla TKBL kapısını yenilgisiz açtı.

Maç başına 87.5 sayı, 46 ribaund ve 20 asist ile oynayan BGD’nin en skorer oyuncusu 20.3 sayı ile Natasha Howard’dı. BGD kadrosundaki dört oyuncu sezonu çift haneli skor ortalamasıyla tamamladı.

TKB2L sezonuna iddialı başlayan bir başka takım Yakın Doğu Üniversitesi, sezon ortasında yaptığı Yelena Leuchanka hamlesiyle, TKBL’yi ne kadar çok istediğini bir kez daha gösterdi. Final Grubu’nu bir yenilgiyle ikinci sırada tamamlayan Kuzey Kıbrıs ekibi, sezon boyunca aldığı taraftar desteği ile de dikkat çekmeyi başardı.

Leuchanka’nın yanı sıra Tuğçe İnöntepe, Hülya Özkan, Aslı Sevinç, Burçin Pekşenel ve Sinem Ataş gibi kaliteli oyuncuları kadrosunda barındıran Yakın Doğu Üniversitesi, diğer yabancı oyuncusu Aisha Mohammed’in de skorer oyunuyla, TKB2L’nin seyir zevki en yüksek takımlarından birini kurmayı başardı.

Maç başına 84.3 sayı-48.9 ribaund ve 18.1 asist ortalamalarla oynayan Yakın Doğu Üniversitesi’nin en skorer oyuncusu 24 sayı ortalamayla oynayan Aisha Mohammed’di. Yakın Doğu Üniversitesi’nde yedi oyuncu çift haneli sayı ortalamalarıyla skora katkı verdi.

Edremit Belediyesi Gürespor: 105 – KRM Bakospor: 103
TKB2L Final Grubu’nda günün açılış maçında Edremit Belediyesi Gürespor, KRM Bakospor’u 105-103′lük skorla mağlup etti. Bu sonuçla Edremit Belediyesi Gürespor, üç galibiyetle final grubunu tamamladı.
Urla Eda: 59 – BGD: 81
TKB2L Final Grubu’nu ilk sırada tamamlamayı garantileyen BGD, Urla Eda mücadelesini 81-59′luk skorla kazanarak 7’de 7 yaptı.
Mersin Kurtuluş: 78 – Çankaya Üniversitesi: 66
Mersin Kurtuluş, ikinci galibiyetini 78-66′lık skorla Çankaya Üniversitesi’nden alarak Final Grubu karşılaşmalarını tamamladı.
Mersin Basketbol: 64  - Yakın Doğu Üniversitesi: 84
Günün sonucu en çok merak edilen mücadelesinde Yakın Doğu Üniversitesi, ikinci yarıdaki etkili oyunuyla Mersin Basketbol’u skorla mağlup etti. Bu sonuçla Yakın Doğu Üniversitesi, BGD’nin ardından 6 galibiyetle adını TKBL’ye yazdırdı.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus

Comments are closed.