Tofaş Hacettepe’yi Ateşe Attı

Ligde son sırada bulunan Hacettepe Üniversitesi, sezonun 24. haftasında pla-off’a kalma mücadelesi içinde olan Tofaş’ı konuk etti. Mücadeleden Bursa temsilcisi 70-85 galip ayrıldı.

Maça Tomislav Ruzic’in sayılarıyla etkili başlayan konuk takım ilk periyodu 13-17 önde kapattı. Dış atışlardan bulduğu sayılarla skor avantajını koruyan Tofaş soyunma odasına 32-39 önde gitti.Austin Nichols’ün uzak mesafe atışlarıyla farkı açan Tofaş 3.periyodu 51-67 önde kapattı. Ankara temsilcisinin Clay Tucker ve Hüseyin Beşok ile son periyottaki maça ortak olma çabaları sonuç vermedi ve Tofaş mücadeleden 70-85 galip ayrıldı.

Hacettepe Üni-Tofaş maçının istatistiği için tıklayınız.

Alp Bayramoğlu (Hacettepe Üni. Antrenörü):Kendi sahamızda çok önemli bir maç kaybettik. Karşılaşma boyunca bütün kontrol rakibimizdeydi. Son çeyrekte yaptığımız hamle yeterli olmadı. Bu mağlubiyetler takımın psikolojisini çok etkiliyor ama biz yine de elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Ritmimizi bulup maç kazanmaya çalışacağız.

Ahmet Çakı (Tofaş Antrenörü): Çok zor bir maçı kazanmayı bildik. Bundan sonraki maçlarımız da kolay olmayacak. Bu maç rakibimiz için hedef bir maçtı. Antrenörleri iyi, üniversite kimliğindeki kulüp organizasyonları başarılı bir takımın puan cetvelindeki yeri son sırada olsa da bizim için önemli bir rakipti. Biz doğru zamanda doğru reaksiyon göstererek bu maçı kazanmayı başardık.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Buzz
Share to Google Plus

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*