Transfer Dosyası

Aliağa Petkim

Gelenler: Ümit Sonkol (Bornova Belediyesi), Branislav Ratkovica (Tuebingen), Ryan Toolson (Montegranaro), Brian Qvale (Montana Üniversitesi), Dennis Mims, Tufan Ersöz (Olin Edirne), Paul Miller (Anwil Wloclawek), Buğrahan Tuncer (Beşiktaş), Serkan Özver (Beşiktaş), Murat Kutlu (Beşiktaş), Ersin Görkem (Trabzonspor), Murat Erensoy (Genç Telekom)
Gidenler: Jarvis Hayes, Mike James, Önder Külçebaş, Levent Bilgin, Kaan Üner, Polat Kaya
Kalanlar:  Birtan Saka (Genel Menajer), Burak Bıyıktay (Antrenör), Zelimir Zagorac, Barış Güney

Anadolu Efes

Gelenler: Çetin Yılmaz (Genel Koordinatör), Dusko Savanovic (Valencia), Ermal Kuqo (G.Saray), Doğuş Balbay (Texas/F.Bahçe Ülker), Stanko Barac (Caja Laboral), Sasha Vujacic (New Jersey Nets), Esteban Batista (Caja Laboral), Tarence Kinsey (F.Bahçe Ülker) Ersan İlyasova (Milwaukee Bucks-NBA), Patrick Mills (Portland Trail Blazers-NBA), Vlado Ilievski  (Union Olympija),Gökhan Şirin (Charlotte49)
Gidenler: Ender Arslan, Flip Murray, Lawrence Roberts, Erwin Dudley, Ali Işık, Igor Rakocevic, Raduljica (Caja Laboral), Nachbar
Kalanlar: Engin Özerhun (Genel Menajer), Ufuk Sarıca (Antrenör), Kerem Tunçeri, Kerem Gönlüm, Cenk Akyol, Sinan Güler, Bootsy Thornton, Dusan Cantekin,

Antalya BŞB

Gelenler: Serdar Apaydın (Koç), Bora Hun Paçun (Banvit), Stevan Jelovac (Mega Vizura), Rasim Başak (Türk Telekom), Caner Öner (Trabzonspor), DeAngelo Casto (Washington State), Melih Mahmutoğlu (G.Saray), Corey Fisher (Villanova), Alican Güney (Torku Selçuk), Valentin Pastal (Mersin BŞB)
Gidenler:Brad Buckman, Patrick Christopher, Gerrod Henderson, JP Prince, Muratcan Güler, Hadi Doğan, Polat Kocaoğlu, Barış Hersek, Emre Bayav,  Polat Kaya, Berk Üner , Kaan Üner, Ufuk Kaçar
Kalanlar:
Murat Bilge (Yrd. Antrenör), Gökper Gen, Erdinç Balto ve Chism

 

Bandırma Kırmızı

(Genç Banvit isim değiştirdi)
Gelenler:Frank Hassell (Old Dominion Monarchs), Tinny Gallon (Red Claws)
Gidenler:
Kalanlar:
Ahmet Gürgen (Antrenör), Cenk Şekeroğlu, Fatih Cantitiz, Anıl Binici, Cenk Şekeroğlu, Mert Gizir, Talat Altunbey, Mert Türkyılmaz, Özgür Şahin,

 

Banvit

Gelenler: Erkan Veyseloğlu (Erdemir), Serkan Erdoğan (Beşiktaş), Clifford Hammonds (Asvel-Lyon), Kenan Bajramovic (Lietuvos Rythas), Cemal Nalga (Lietuvos Rythas)
Gidenler: Mutlu Akpınar, Bora Hun Paçun, Antonio Graves, Juan Dixon, Vladimir Golubovic, Barış Özcan,
Kalanlar:
Turgay Çataloluk (Genel Menajer), Orhun Ene (Antrenör), Yalçın Küçüközkan (Yrd. Antrenör), Sedat Özyer (Yrd. Antrenör), Semih Soğuksu (Yrd. Antrenör), Chuck Davis, Erol Can Çinko, İzzet Türkyılmaz, Şafak Edge, Yiğitcan Turna, Barış Ermiş, Keith Simmons, İbrahim Yıldırım, Lance Williams

Beşiktaş

Gelenler: Deron Williams (New Jersey Nets),D avid Hawkins (Armani Jeans Milano ), Can Akın (Olin Edirne), Erwin Dudley (Efes Pilsen), Barış Hersek (Antalya BŞB), Mehmet Yağmur (Türk Telekom), Adem Ören (Türk Telekom), Zoran Erceg (Olympiakos)
Gidenler: Serkan Erdoğan, Cevher Özer, Hüseyin Beşok, A.J. Ogilvy, Mire Chatman, Cüneyt Erden, Bekir Yarangüme, Buğrahan Tuncer, Serkan Özver, Murat Kutlu, İsmail Çevik, Mustafa Abi
Kalanlar: Ergin Ataman (Antrenör), Serhat Çetin, Marcelus Kemp

Erdemir

Gelenler: Soner Şentürk (Bornova Belediyesi), Mutlu Akpınar (Banvit), Nusret Yıldırım (İstanbulspor), Antywane Robinson (Cholet), K’Zell Wesson (Türk Telekom), Alper Özcan (Hacettepe Üniversitesi), Caner Ercan (Olin Edirne)
Gidenler: Mike Hall, Antwain Barbour, James Thomas, Erkan Veyseloğlu, Hakan Demirel, Melih Sevda, Berent Kavaklıoğlu, Oktay Yılmaz
Kalanlar:Ahmet Çakı (Antrenör), Özhan Çılgın (Yrd. Antrenör), Servet Özsümer (Yrd. Antrenör), Orhan Şişko (Kondisyoner), Altan Erol, Eren Beyaz, Melih Yıldız, Emre Ekim,

Fenerbahçe Ülker

Gelenler: Bojan Bogdanovic (Cibona Zagreb), Curtis Jerrells (Partizan), James Gist (Partizan), Hakan Demirel (Erdemir)
Gidenler: Sarunas Jasikevicius, Darius Lavrinovic, Sean May, Doğuş Balbay, Tarence Kinsey, Can Maxim Mutaf,
Kalanlar: Neven Spahija (Antrenör), Ertuğrul Erdoğan (Yardımcı Antrenör), Oğuz Savaş, Ömer Onan, Kaya Peker, Roko Ukic, Emir Preldzic, Gasper Vildmar, Mirsat Türkcan, Erbil Eroğlu, Kerem Hotiç,  Marko Tomas, Engin Atsür, Berkay Candan, Oğuzhan Turan

Galatasaray

Gelenler: Cevher Özer (Beşiktaş), Ender Arslan (Efes Pilsen), Furkan Aldemir (Pınar Karşıyaka), Jamon Lucas Gordon (Olympiakos), Jaka Lakovič (Regal Barcelona), Darius Songaila (Philadelphia 76′ers), Can Korkmaz (Pertevniyal)
Gidenler: Ermal Kuqo, Radoslav Rancik, Jerry Johnson, Melih Mahmutoğlu, İlkan Karaman
Kalanlar: Oktay Mahmuti (Antrenör), Sertaç Şanlı, Evren Büker, Tutku Açık, Preston Shumpert, Joshua Shipp, H. Göksenin Köksal, Caner Topaloğlu, Doğukan Sönmez, Muhammed Baygül, Luksa Andric, Haluk Yıldırım

 

Hacettepe Üniversitesi

Gelenler: Ali Işık (Efes Pilsen), Murat Kaya (Bornova Belediyesi), Hüseyin Beşok (Beşiktaş), Matthew Bryan-Amaning (Washington), Ricardo Marsh (Kızılyıldız), Melvin Sanders (Menorca), Sherron Collins (NCAA)
Gidenler: Alper Özcan
Kalanlar: Alp Bayramoğlu (Antrenör), Derya Yannıer, Özgür Adıgüzel, Önder Külçebaş, Orçun Tunca, Onur Altınmakas,  Dearman, Ulaş Peker.,

Mersin BŞB

Gelenler: Erdal Bibo (Olin Edirne), James Mays (Oyak Renault), Demetri McCamey (Illinois), Can Maxim Mutaf (F.Bahçe Ülker’den kiralık), İsmail Çevik (BJK), Yalçın Azizmahmutoğulları (Optimum TED)
Gidenler: Alex Scales, Nesteros Kommatos, Andrej Stimac, Nedim Yücel, Hakan Köseoğlu, Necip Kapanlı (Genel Menajer), Valentin Pastal, Hazer Avcı
Kalanlar: Ercüment Sunter (Antrenör), Serdoğan Ersözlü (Yrd.Antrenör), Vincent Grier, Anthony Grundy, Mutlu Demir, Asım Pars

Olin Edirne

Gelenler: Ogün Sevinç (Oyak Renault), Wes Wilkinson (Le Havre), Polat Kocaoğlu (Antalya BŞB), Vladimir Stimac (CEZ Nymburk), Ivan Lilov (Rilski Sportist Samakov), Yiğitcan Vardal (Pertevniyal), Uğurcan Aksoy (İTÜ), Mahir Bayrak (Uşak Üniversitesi), Barkın Omurtay  (Oyak Renault Genç Takım), Erhan Yetim (Kepez Belediye), Görkem Sönmez (Radford Üniversity -Anadolu Efes), Mustafa Abi (Beşiktaş), Chris Wright (Georgetown University-NCAA)
Gidenler: Predrag Samardziski, Renaldas Seibutis, Vidas Ginevicius, Seth Doliboa, Erdal Bibo, Can Akın, Caner Ercan, Reha Öz, Tufan Ersöz, Ahmet Kaplan, Ömer Ünver, Rahim Rızvanoğlu
Kalanlar: Serdar Yiğitsoy (Genel Menajer), Murat Erbaş (İdari Menajer) Burak Uysaloğlu (Takım Menajeri), Ege Taşpınar (Takım Menajeri), Gökhan Taştimur (Antrenör), Ali Burgul (Yrd. Antrenör), Erdem Can (Yrd. Antrenör), Derya Günay (Kondisyoner)  Davud Kamer

Pınar Karşıyaka

Gelenler: Goran Ikonic (KK Krka Novo Mesto), İlkan Karaman (G.Saray’dan kiralık), Raymar Morgan (Maccabi Rishon), Mire Chatman (Beşiktaş), Emre Bayav (Antalya B.B.)
Gidenler: Osiris Eldridge, Furkan Aldemir, Uluğ Kaçaniku, David Holston
Kalanlar:  Nihat Mala (Genel Menajer), Hakan Demir (Antrenör), Ceyhun Cabadak (Yrd. Antrenör), Arda Demirbağ (Yrd. Antrenör), Alper Saruhan, Ahmet Erdoğan, Jovo Stanojevic, Birkan Batuk, Serkan Menteşe, Ömer Kentli, Onur Çalban, Onur Kentli, Marshall, Emre Bayav

Tofaş

Gelenler: Brad Buckman (Antalya BŞB), Ronald Steele (Bnei Hasharon),Barış Özcan (Banvit),
Gidenler: Onur Aydın, Orçun Göllü, İlkan Karaman (Kiralıktı, döndü), Jason Rowe,Fırat Töz (Olin’e kiralık),
Kalanlar: Coşkun Teziç (Genel Menajer),Nihat İziç (Antrenör), Mustafa Derin (Yrd. Antrenör), Erhan Toker (Yrd. Antrenör), Tomislav Ruzic, Can Özcan, Austin Melvin Nichols, Uğur Dokuyan, Samet Geyik, Fırat Töz, Can Altıntığ, İnanç Koç, Kenan Sipahi, Doğan Şenli, Kalanlar: Coşkun Teziç (Genel Menajer), Nihat İziç (Antrenör), Mustafa Derin (Yrd. Antrenör), Erhan Toker (Yrd. Antrenör), Tomislav Ruzic, Can Özcan, Austin Melvin Nichols, Uğur Dokuyan, Samet Geyik, Can Altıntığ, İnanç Koç, Kenan Sipahi, Doğan Şenli, Zuza

Trabzonspor

Gelenler: Tolga Öngören (Koç), Sinan Çambel (Ant.Yrd), Gürbüz Gürbüzoğulları (Kondisyoner),Murat Polat (Ant.Yrd),  Erkan İnan (Oyak Renault), Levent Bilgin (Aliağa), Kerem Özkan (Oyak Renault), Serhat Büker (Oyak Renault), Kaan Üner (Aliağa Petkim), Polat Kaya (Aliağa Petkim), Oktay Yılmaz (Erdemir), İsmet Alkan (Altyapı), Kamer Mani (Altyapı) Monwell Randle (Optima Gent-Belçika), Dewarick Spencer (Budivelnyk Kyiv), Levance Fields (Denemeye alındı)

Gidenler: Dragan Sakota (Koç), Michael Wright, Hadi Özdemir, Serhat Büker, İlker Türel, Alvin Snow, Derrick Obasohan, Igor Milosevic, Goran Cakic, Vladislav Dragojlovic, Ersin Görkem, Caner Öner, Doğan Hakyemez (Genel Menajer)
Kalanlar:

Türk Telekom

Gelenler: Muratcan Güler (Antalya BŞB), Nedim Yücel (Mersin BŞB), Michael Wright (Trabzonspor), Kaspars Kambala (Aliağa), Darius Washington (Lottomatica Roma), Simas Jasaitis (Lietuvos Rytas),Bekir Yarangüme (Beşiktaş)
Gidenler: Yunus Çankaya, Rasim Başak, Jan Hendrik Jagla, Adem Ören, Jerome Randle, Diamon Simpson, Fatih Solak, Greg Stiemsma, K’Zell Wesson, Mehmet Yağmur
Kalanlar: Can Uğur Öğüt, Orhan Hacıyeva, Ceyhun Altay, Gökhan Karabıyık

 

NOT: Eksiklikler varsa okuyucularımızın katkılarını bekliyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PAYLAŞ

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

2 Responses

  1. Aliağa
    Gidenler : Önder Külçebaş

    Anadolu Efes
    Gidenler : Raduljica (Caja Laboral), Nachbar

    Antalya B.B.
    Kalanlar : Erdinç Balto ve Chism
    Gidenler : Emre Bayav (KSK), Polat Kaya (boşta)
    Berk Üner ? , Kaan Üner ?, Ufuk Kaçar ?

    Banvit
    Kalanlar : Barış Özcan, İbrahim Yıldırım

    Beşiktaş
    Gidenler : İsmail Çevik, Mustafa Abi
    Cüneyt Erden ile Bekir Yarangüme hem gidenler hem kalanlar listesinde yazılmış

    Erdemir
    Kalanlar : Oktay Yılmaz

    FB
    Kalanlar : Makro Tomas, Engin Atsür, Berkay Candan, Oğuzhan Turan

    Gs
    Kalanlar : Haluk Yıldırım

    Hacettepe
    Kalanlar : Dearman, Özgür Adıgüzel

    Mersin
    Gelenler : İsmail Çevik (BJK)
    Gidenler : Hazer Avcı

    KSK
    Gelenler : Emre Bayav (Antalya B.B.)
    Kalanlar : Onur Kentli, Marshall

    Tofaş
    Kalanlar : Zuza

Yorum Ekle

Email adresi yayınlanmaz. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*