Türkiye Kupası’nda Gördüğümüz Olin Edirne

Merhaba sevgili basketbol severler

Türkiye Kupası’nda televizyondan izlediğimiz kadarıyla Olin basketbol takımını değerlendirmek istersek  ilk göze çarpanlar şunlar olmakta.

Sezona geç başlamanın sıkıntıları gerek savunmada gerekse hücumda belirgin bir şekilde gözükmektedir.

Savunmadaki sıkıntılar çok çalışılarak aşılabilecek gibi olsa da hücumdaki sıkıntılarımız çok baş ağrıtabilir

Basketbolda savunmayı organize etmek, hücumu organize etmekten daha kolaydır  ve  bu yüzden antrenörler öncelikle savunmaya odaklanırlar.

Bunun detaylarına girerek sizi sıkmak istemem ama zor olan hücum edebilmektir ki Olin basketbol takımının da bence sıkıntısı burada başlamaktadır.

TV’ den gördüğümüz kadarıyla gerek Fenerbahçe Ülker maçında gerekse Galatasaray Medical Park maçında hücum etmekte zorlandık.

Tabii ki Eurolig Final Four  ve Euro Cup şampiyonluğu için kurulmuş kadrolarla takımımızı mukayese etmek insafsızlık olur,  ancak gördüklerimizi de söylemek zorundayız.

Hücumda sıkıntılarımız var demiştik.  Nerede var bu sıkıntılar ?  Öncelikle top tarafından kolay sayılar bulamıyoruz. Ne bire bir adam geçen oyuncumuz var ne de pick and rol oynayabiliyoruz.  Bunun sonucunda da sayılarımızın önemli bir bölümü topun tersinden bulduğumuz sayılara kalıyor ki, 5 numaralı oyuncumuz  Davut bu işleri çok iyi yaparken yeni transfer Parakhouski bu konuda yeteri kadar başarılı değil.

Davut oyuna girdiğinde Olin’in hücum zekası yükselmekte ancak çember altı savunması zayıflamakta. Parakhouski oyuna girdiğinde ise savunma güçlenmekte hücum organizasyonunun bu tarafı zayıflamaktadır.

Kazanılan Erdemir maçı grup sıralamasında her ne kadar hiçbir şeyi değiştirmese de takımımızın  ihtiyacı olan öz güven açısında çok faydalı olduğu inancındayım.

Ancak bu maçı çok önemseyerek büyük bir yanlışa düşmemek lazım.Çünkü bu maç iki takım için de hazırlık maçından farksız değildi.

Tekrar üstüne basarak söylüyorum Gaziantep BŞB  maçı sezonun en önemli maçı olabilir.  Alınacak galibiyet büyük bir güven verirken, alınacak bir yenilgi bizi son derece kötü yerlere götürebilir.

İşte bu yüzden seyircimize bu maçta büyük bir görev düşmektedir,  şartlar ne olursa olsun son topa kadar takımımızı desteklemeli ve onlara güvenmeliyiz.

Sosyal medyadan takip edebildiğim kadarıyla Galatasaray Medical Park ile yapılacak olan sezon açılışı maçının bilet fiyatları sıkıntı yaratmış. Olaya kulüp tarafından bakarsak GS gibi bir markayı buraya getirmek ve bu organizasyonun karşılığında bunu istemek makul gibi gözükmektedir.  Ancak yıllardır Türkiye’nin  belki de en pahalı biletini gıkını çıkarmadan alıp takımına destek veren taraftar da  50 TL’lik maç biletini çok abartılı bulmaktadır. Tabii ki her iki tarafta kendince haklıdır ama bence bu ücret 20-30 TL olsaydı bu sıkıntı çıkmazdı ve salon da hıncahınç dolardı. Umarım yine salon ağzına kadar dolar ve keyifli bir sezon açılışı olur.

Artık şunu iyi bilmek lazım, bu takımın beko ligindeki 3. Yılı ve seyirci başarıyı ve iyiyi gördü  ve yine bu seyirci takımı için her türlü fedakarlığı yapan ve yapmaktan hiç çekinmeyen bir seyirci, yeter ki siz ona hak ettiği karşılığı verin!

Edirnespor bayan takımımız hazırlık maçlarına devam etmekte. Ankara da oynanan turnuvada son derece iyi maçlar çıkaran takımımız ligin en iddialı takımlarından ve ev sahibi Çankaya Üniversitesi ve  Altay Konak Belediyesini yenmiş, Ordu’ya mağlup olmuştur

Sonuçlar bir yana bu ligin en önemli takımlarının olduğu her turnuvada takımımızın olması her şeyden önemlidir. Takımımız ben buradayım ve iddialıyım mesajını daha sezonun başında vermektedir ki,  bu emin olun çok ama çok önemlidir.

Bu takıma destek vermeli ve sonuna kadar arkasında olmalıyız,  tabii ki her şeyden önemlisi sponsor olarak katkı sağlamalıyız.

işte böyle sevgili basketbol severler,  sezon başlarken manzara böyle.

Sağlıklı ve basketbol dolu günler dilerim

Not: Yazı, bugün 2. sayısı çıkan Spor  Extra gazetesinde yayınlanmıştır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus

Comments are closed.