Yazı (3) 10 Temmuz 2012 – ÇOK ÖNEMLİ BİR GÜN -

Olin  Edirne Basketbol Kulübü yarın (10 Temmuz 2012) Olağan Üstü Genel Kurulu’nu toplayacak. Basketbol camiasının, Edirneli taraftarların merakla bekledikleri gün yarın. Her şeyin 10 Temmuzdan sonraya bırakıldığı gün yarından bir gün sonra. Hep beraber  Salı akşamı ne kararların çıkacağını göreceğiz. Neler olacak bilemiyorum ama kulübün isminin değişemeyeceğini biliyorum. Çünkü bunun gerçekleşmesi için önce eski ana sponsor Edirne Yağ Sanayi’ne olan bol sıfırlı borcun ödenmesi gerekiyor. Bu borcu ödeyecek yeni bir sponsor bu arada bulundu mu bilmiyorum. Bulunduysa sorun yok. Borç ne kadar mı? Ben biliyorum. Ama sanıyorum Salı günü genel kurulda hesaplar açıklandığında herkes bunu öğrenmiş olacak. Ben oyun bozanlık yapmayayım. Birazcık daha sabredilsin.

Bir önceki yazımda bazı sorular sormuş ve bu sorulara yanıt verilmesini beklemiştim. Verilmezse ben bildiklerimi yazarak bu sorulara yanıt arayacağım demiştim. Kimse bir yanıt vermedi. Aslında vermesini de beklemiyordum. Bütün o sorulara yanıt vermesi gereken General Menager bu arada görevinden istifa etti. Gerçi istifa açıklaması kendisinden gelmedi, yönetim kurulu duyurdu ilginç bir biçimde. Benim bildiğim istifa eden kişi kendi açıklar istifasını. Yönetim Kurulu genellikle görevden almaları açıklar. Ama olsun her iki taraf böyle uygun gördüyse…

Ben şimdi sadece birkaç konuya açıklık getirmeye çalışacağım, genel kurul önce si faydalı olur diye düşünüyorum. O sorduğum soruların aslında hepsine genel kurulda değinilmesi gerekiyor eğer geleceği kurtarmak istiyorlarsa. Bekleyeceğiz, göreceğiz. Genel kurul kulübün en büyük ve yetkili organı, orada hesap sorulması orada hesap verilmesi gerekiyor. Hep birlikte göreceğiz hesap sorulacak mı, hesap verilecek mi? Yoksa hiçbir şey olmamış gibi görmedim, duymadım, söylemedim mi olacak?

Ben sadece 3 yılda ne kadar bütçesi oldu Olin Edirne Basketbol Kulübü’nün onları tahmin etmeye çalışayım.

Birinci lige çıkılan yıl 2009-2010 sezonu: 1.200.000 TL (1 milyon ikiyüzbin TL)

Beko’da ilk yıl 2010-2011 sezonu:  5.700.000 TL (5 milyon yediyüzbin TL)

Beko’da ikinci yıl 2011-2012 sezonu yaklaşık 4.800.000 (4 milyon sekizyüzbin TL)

3 yılda toplam 11.700.000 TL (11 milyon yediyüzbin TL)

Oldukça önemli bir meblağ değil mi ? Ama kulübün bugün geldiği yer neresi? Genel kuruldan belki de kilit vurma kararı çıkacak. Kim-ler- bunun sorumlusu? Salı günü yapılacak olan genel kurulda mesela bunlar konuşulmayacaksa neler konuşulacak? Herkes gibi ben de merakla sonucu bekliyorum.  Her sonuca hazır olalım ve bizim yapabileceğimiz artık sadece dua etmek. Hep beraber dua edelim.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus

Comments are closed.