Zevksiz ve Heyecansız Maçın Galibi Banvit

Her iki takımında tutuk başladığı maçta Olin hem savunmada hem de hücumda  aksayınca ilk periyot 22-16 Banvit’in üstünlüğü  ile sona erdi. İkinci periyotta, ilk periyota göre savunmada ve hücumda biraz daha etkili olan temsilcimiz, hücumda sayı  üretmede çok başarılı olamayınca maçın  ilk yarı skoru 36-30  Banvit lehine sonuçlandı.

Olin savunması özelllikle Davis ve Williams’ı durdurmakta zorlandı.

Olin’de ilk yarıda  en skorer oyuncu 8 sayı ile Can Akın olurken Banvitte Williams 10, Davis 11 sayı ürettiler.

3. periyota Elin Edirne daha etkilli başladı.  ilk basketi Predrag ile buldu: 36-32. İlk 3.5 dakikada skor 38-35′e geldi. Ama bu dakikadan sonra Olin Edirne adeta sahada kayboldu. 3. periyot sonunda skor  56-39 Banvit üstünlüğünde biterken Olin son 6.5 dakikada sadece 4 sayı üretirken potasında tam 18 sayı gördü.

Son periyota  Seth Doliboa’nın 3 sayılık atışıyla 56-42 girildi. İlk 5 dakika skoru 65-53. Ama daha etkili gözüken Banvit’ti. Son 4.5 dakikaya Doliboa’nın 2 sayılık atışıyla 65-55 girildi. Fark 10 sayıya geriledi. Son 4.5′te Olin’in molası geldi. Son 3.08′de kendi sahamızdan top kaptık. Vidas hızlı hücuma çıktı, turnike ve sayı. 65-57. Gökhan Taştimur’un molası geldi. Böylece Olin Edirne’nin mola hakkı doldu. Son 2.30 Predrag  pota altında top kaptı Vidas ile hızlı hücum başladı. Vidas topu Reha Öz’e çıkardı ama Reha topu kontrol edemedi. Ardından Banvit’in basketi geldi. 68-57. Ardından Predrag’ın atışı ve basket faul. 1 serbest atışta başarılı 68-60. Son 1.20′de Vidas top sürerken ayağı kayıp düştü ve top Banvit’e geçti. Son 1.14 Orhun Ene mola aldı. Son 45 saniye Doliboa 3′lük atışı kaçırdı.  Son 26 saniye Williams’a pota altında faul. 2 serbest atışta başarılı 70-60. Reha’nın 3 lük atışı çemberden döndü , topu alan Predrag maçın son sayısını ve skoru belirledi. 70-62.

Olin Edirne’de en skorer oyuncu Seth Doliboa (13) olurken, çift haneye ulaşan diğer oyuncu 10 sayı ile Vidas Ginevicius oldu. Predrag Samardziski 9 sayı üretti. İlk yarının en skorer oyuncusu Can Akın (8) ikinci yarıda tek sayı üretemedi.

Olin Edirne’de dikkat çeken bir konu da Ege Taşpınar dışında tüm oyuncuların maçta süre almasıydı.

Maçı, Edirne’den gelen 50 kadar taraftarda izledi. İsyan grubu 20 kadar üyesiyle maçta Olin Edirne’yi yine yalnız bırakmadı.

HAKEMLER: Murat Biricik – Turgut Işık – Ziya Özorhon

BANVİT (70): İbrahim Yıldırım 3 (1 ribaund- 1 asist), Lance Williams 17 (7 ribaund- 2 asist), Mutlu Akpınar 3 (3 ribaund- 2 asist), Chuck Davis 14 (6 ribaund – 1 assit), Barış Ermiş 11 (3 ribaund – 3 asist), Yiğitcan Turna 3 (1 ribaund), Vladimir Golubovic 7 (3 ribaund ), Keith Simmons 5 (2 ribaund), Bora Hun Paçun (1 ribaund), Antonio Graves 7 (2 ribaund- 4 asist)

OLİN EDİRNE BASKET (62): Can Akın 8 (1 ribaund- 3 asist), Haluk Çınar 2, Erdal Bibo 4 (2 asist), Vidas Ginevicius 10 (1 ribaund- 1 asist), Caner Ercan 7 (3 ribaund), Predrag Samardjiski 9 (8 ribaund- 1 asist), Reha Öz 3 (1 ribaund), Seth Doliboa 13 (5 ribaund), Ömer Ünver 2 (1 ribaund), Davud Kamer 4 (2 ribaund)

1.PERİYOT: 22-16

2.PERİYOT: 14-14

3.PERİYOT: 20- 9

4.PERİYOT: 14-23

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

12 Responses

 1. Şu an 4. periyot oynanıyor 61-44 Banvit üstünlüğü var, Seibutis’i arıyoruz gercektende.

 2. Bu arada resimlerin büyük halleri açılmıyor,acaba benim bilgisayardamı sorun var.

  • sanıyorum sunucuda bir sorun var. bende de açılmıyor. Bandırmadan geri dönüş yolunda olduğum için şu anda müdahale edemiyorum. Bir fırsat bulup yroumlara bakabildim ve küçük bi haber girdim. Yarın sorunu çözeriz

 3. Neyse sağlık olsun arada olacak böyle kazalar ama Seibutis sakat olmasaydı,biz Balıkesirdende galibiyet ile ayrılırdık.

 4. Vİdas 10 sayı,Predrag 9 sayı 8 rib,Doliboa 13 sayı 5 rib en etkili isimler bunlar oldu.

 5. Semih Bey Banvit maçı sonucuna kaza mı diyorsunuz ! Yani Efesi, FB yi Banvit’ i her birini yenip namağlup lider bitirmeyi düşlemiyorsunuz değil mi ? Bu üç takım bizim kalibremizde takımlar değil şimdilik. Ha yenebiliriz de ama bu sürpriz olur. Bizim rakiplerimiz ve hedef maçlarımız bu üç takım dışında kalan takımlar. Önümüzdeki hafta oynayacağımız Aliağa maçı çok önemli asıl. Çok zor maç olacak çünkü Aliağa çok iyi bir takım. Takımımızın momentumunun devamı açısından Aliağa maçını almamız gerek.

 6. Banvit maçının şifresi bence içerden oynayamayıp sadece dış şutlara kalmış olmamız.
  Her iki takım da maçta 52′ şer kez sayı girişiminde bulunmuş. Banvit bunlardan sadece 8′ ini üçlük olarak kullanmış, kalan 44 hücum girişiminde ise pota altına yönelmiş. Biz ise 52 toptan tam 20′ sini üç sayı çizgisinin gerisinden kullanmışız ve % 35 isabet ile sadece 7 adedini sayıya çevirebilmişiz.
  Maçta serbest atış yüzdesi dışında diğer tüm istatistiklerde de geride kalmışız. İki sayılık atışlarda %55-%50, ribaundlarda 29-22, asistlerde 13-7, top çalmada 12-9 gerideyiz.
  Pota altında daha güçlü bir rotasyon için Pregrad kalitesine yakın bir backup center transferi gerekli görünüyor.

 7. Sağlık olsun. Umarız Olin, bu mağlubiyeti Aliağa maçını kazanarak telafi eder.

 8. Tamer bey kaza derken yani mağlubiyetin normal olduğunu söylemek istedim,ayrıca Seibutis oynayabilseydi kazanabilirdikte,bu arada pota altı için benchte oturan Davut Kamer’in bu sene cok etkisiz olduğunu daha önce yazmıştım burada.Samardizki kenara geldiği zaman,Davut asla onun boşluğunu dolduramıyor orda bir sıkıntımız var.Bu hafta taraftar desteğiyle Aliağa’yı yeneriz ama Amerikalıları ve Hüseyin Beşok’u durdurmak şartıyla.

 9. Aşağıdaki alıntıyı ben demiştim demek için yapmıyorum. Aklın yolu bir !

  “Taştimur, yaptığı açıklamada, Banvit’in uzun rotasyonları karşısında güçsüz kaldıklarını ifade ederek, şunları kaydetti: ”Öncelikle, Banvit’i kutluyorum. Açıkçası biz maça dahi ortak olamadık. Bizim uzun rotasyonlarımız, Banvit’in uzun rotasyonları karşısında güçsüz kaldı. Sayı üretimini pota altında yaptılar. “

  • Buradan pivot takviyesi gerektiğini Gökhan Hoca’ nn da kabul ettiği ortaya çıkıyor !

 10. Bu da Gökhan Hocanın Salsa Basket’ e özel röportajından alıntı;

  “Banvit’e tam 44 tane iki sayılık atış yaptırtmamız ve kolay pota altı sayılarına izin vermemiz maçın kilit noktası. Pota altında onlara karşı ezildik, bize göre sert ve kiloca da ağır geldiler.”