Olin Edirne, Galatasaray Medical Park’ı Aşamadı

Beko Basketbol Ligi’nin 19. haftasında oynanan maçta Olin Edirne Galatasaray Medical Park’a  59-69 mağlup oldu.

Maçın ilk yarısını Olin Edirne 34-33 öne kapatırken, Sarı Kırmızılı ekip final periyoduna ise 46-48 öne girdi. Baştan sona kadar başa baş giden karşılaşmada Galatasaray Medical Park özellikle son 3  dakikada Markoishvili, Carlos Arroyo ve Macvan ile  bulduğu  sayılarla maçı 59-69 kazandı. Maçın kırılma anlarında Olin Edirne‘nin   Parakhouski’nin smaç basketinden bulduğu 2 sayısı. süre bittiği gerekçesiyle iptal edildi. Halbuki sayı olduğunda bitime 1 saniye vardı

Sarı Kırmızılılarda Markoishvili 21 sayı ile maçın en skoreri olurken Carlos Arroyo 15 sayı, 7 asist,Furkan Aldemir de 5 sayı, 12 ribaund kaydetti. Olin Edirne’de ise Mehmet Yağmur 15 sayı kaydederken, Parakhouski 15 sayı, 11 ribaund ile double-double yaptı. Edirne temsilcisi ribaundlarda rakibine 38-35 üstünlük sağlarken, 11 top kaybı yaptı. Buna karşın Galatasaray MP ise 7 top kaybı-8 top çalma ile maçı tamamladı. Öte yandan karşılaşmayı Edirne’de bulunan Sağlık Bakanı ve Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu‘da takip etti. Edirne Valisi Hasan Duruer‘de bu sezon ilk defa protokol tribünün de yerini aldı. TBF Erkek Ligleri Direktörü Ayhan Özgümüş de maçı  takip etti.

Edirne temsilcisi maça hızlı başlarken ilk dört dakikalık dilimi 12-10 üstünlükle geçti. Periyodun son bölümlerinde ise Macvan ve Engin’in sayılarıyla Galatasaray Medical Park periyodu 15-18 üstün tamamladı. Karşılaşmada ikinci periyotta yüksek tempoda geçti. Öne geçmek isteyen Olin Edirne ilk dakikalarda bunu başarsa da Sarı Kırmızılı ekip rakibine cevap vermekte gecikmedi. Devrenin son bölümlerine doğru farkı açmaya başlayan Olin Edirne soyunma odasına 34-33 üstün girdi. karşılaşmanın ikinci yarısında her iki takım da birbirine üstünlük kurmaya çalıştı. Konuk takım bitime bir dakika kala Macvan’ın faul atışlarıyla öne geçerken son periyoda 46-48 üstünlükle girdi. Final periyodunun ilk dakikalarında Olin Edirne rakibi karşısında skora dengeyi getirse de öne geçecek basketi bir türlü bulamadı. Üstünlüğünü sürdüren Sarı Kırmızılılar karşılaşmadan 59-69 galip ayrıldı.

Karşılaşmanın istatistikleri için tıklayınız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

2 Responses

  1. Bugün resmen hakemler yüzünden kaybettik,gün geçtikçe basketbolumuz güzelleşiyor,son şekillenen kadromuz ligte kalacak kapasitededir ancak bugünkü mücadeleyi diğer maçlardada göstermek şartıyla.

    Bu arada bir ricam olacak yetkililerden,bugün rakip takımın pankartını yırtıp ortamı geren beyefendiyi inş bir daha salona almazlar,adamın her maç bir vukuati var gelmişsin 40 küsür maçına kendi kendine durduk yere deliriyorsun kendinden geçiyorsun resmen,sen bunları yaparsan genç çocuklar ne yapmasın,abartmıyorum her maç bir çılgınlığı var adamda öfke kontrolü yok neyse,yolun açık olsun Olin Edirnem……….

    • maça istanbuldan gelen bir taraftar olarak şunu söylemeliyim ki, yukarıda bahsedilen şahıs yüzünden çok büyük olaylar çıkabilirdi. Deplasmana gelen, ultras felsefesini benimsemiş bir guruhun pankartına dokunmak en hafif tabiriyle provokasyon ve intihardır. Aynı şekilde maç sonunda yalandan otobüse saldırmaya çalışıp, inen 30kişiyi görünce bir tane taş atamadan kaçan adamlar yüzünden de neredeyse iki gözlatı yaşanıyordu. Maça gelince ben edirneyi beğendim, hakemlerde ise bir eyyam havası vardı. yolunuz açık olsun