Olin Edirne, Trabzon’u Mimar Sinan’ın Parkelerine Gömdü: 92-63

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun resmi internet sitesindeki Canlı İstatistiki yayın çökünce Olin Edirne-Medical Park Trabzonspor karşılaşmasını dakika dakika sitemizde iletmeye gayret ettik. Anı anına hem maçı seyredip hem maçı siteye aktarmanın zorluğu içinde en azından hem skoru hem de salondaki atmosferi sizlere aktardık. Şimdi maçın haberini daha istatistiki bir biçimde yeniden yayınlıyoruz.

Beko Basketbol Ligi’nin 9. haftasında Medical Park Trabzonspor’u evinde konuk eden Olin Edirne, karşılaşmadan 92-63’lük skorla galip ayrıldı.

Karşılaşmaya hızlı başlayan Olin Edirne, ilk dakikalardan itibaren rakibi karşısında etkili bir savunma ortaya koyarak Medical Park Trabzonspor’un kolay sayı bulmasına izin vermedi. İlk dakikalarda gerek hücumda gerekse de savunmada etkili bir görüntü çizen evsahibi ekip maçta ilk 7 dakika geride kalırken 8 sayılık farka ulaşarak skoru 14-6’ya taşıdı. Etkili oyununu sürdüren ve rakip potada skor üretmeye devam eden Olin Edirne ilk periyodu da 21-14 önde tamamladı.

İkinci periyoda skor avantajının verdiği rahatlıkla başlayan Olin Edirne, buna rağmen aradaki farkı arttırmaya devam etti. Renaldas Seibutis, Caner Ercan ve Predrag Samardjiski ile sayılar bulan evsahibi ekip, devrenin bitimine 4 dakika kala skoru 33-20’ye taşıyarak farkı 13 sayıya kadar çıkardı. Bu dakikadan sonra da skorer oyununu sürdüren ve Medical Park Trabzonspor potasında üst üste sayılar bulan Olin Edirne ilk devreyi de 50-35 öne kapattı.

15 sayılık bir skor avantajı ile ikinci devreye başlayan Edirne temsilcisi, ilk devre ortaya koyduğu baskılı oyunu sürdürdü. Can Akın ve Reha Öz’ün de skora katkı yapan oyunu ile rakip potada etkili olan evsahibi ekip maçın 28. dakikası geride kalırken farkı da 17 sayıya kadar çıkardı (64-47). Rakibinin sayılarına cevap vermekte zorlanan Medical Park Trabzonspor, Alvin Eugene Snow ve Ali Karadeniz ile skor üretse de bu sayılar farkı kapatmak için yeterli gelmedi ve maçın final periyoduna da Olin Edirne 70-51 önde giren taraf oldu.

Maçın son periyodunda da etkili oyununu sürdüren ve skor avantajına rağmen oyun disiplininden kopmayan Olin Edirne, gerek savunmada gerekse de hücumda başarılı bir oyun ortaya koyarak karşılaşmadan 92-63’lük skorla üstün ayrılarak haftayı galibiyetle kapattı.

SALON: Mimar Sinan Spor Salonu

HAKEMLER: Mehmet Keseratar, Serkan Emlek, Ersan Ergüler.

OLİN EDİRNE (92): Can Akın 12 (2 ribaund-2 asist), Erdal Bibo (1 ribaund-2 asist), Vidas Ginevicius 2 (2 ribaund-4 asist), Renaldas Seibutis 25 (2 ribaund-9 asist), Caner Ercan 17 (2 ribaund-1 asist), Ahmet Kaplan, Predrag Samardjiski 16 (2 ribaund-4 asist), Reha Öz 14 (3 ribaund-1 asist), Seth Doliboa 6 (1 ribaund).

MEDİCAL PARK TRABZONSPOR (63): İlker Türel 4 (2 asist), Aleksandar rasic 2 (4 ribaund-2 asist), Ali Karadeniz 22 (7 ribaund), Hadi Özdemir (1 ribaund), Ersin Görkem 5 (1 ribaund-1 asist), Caner Öner, Hakan Yapar (2 ribaund-1 asist), Serhat Büker, Derrick Obasohan 4 (2 ribaund-2 asist), Alvin Snow-Jr 18 (3 ribaund-5 asist), Vladislav Dragojlovic 8 (5 ribaund-1 asist).

1. PERİYOT: 21-14
2. PERİYOT: 29-21
3. PERİYOT: 20-16
4. PERİYOT: 22-12

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

14 Responses

 1. helal olsun Olin’e. Bir Trabzonspor taraftarı olarak tebrik ediyorum.

 2. 1.lig maclarini televizyondan canli takip edememek tam bir skandal. Canli anlatim icin siteye tesekkur ediyorum.

  • hem maçı izleyip hem siteye anında aktarmak çok zor oluyor. Bir çok yanlış yazım ve eksiklik oluyor ama en azından maçın gidişatını aktarıyoruz diye düşünüyorum. Biz size teşekkür ederiz

 3. edirne olin e başarılar dilerim ilk 5 in için de bitirir umarım beko basketbol ligini

 4. Merhaba,

  Ben Fenerbahçe Ülker taraftarıyım fakat Olin Edirne’ye bi sempatim var :)

  Sebebini bilmiyorum ama bu takımın her maçını kazanmasını istiyorum :) .

  Isparta’da yaşıyorum ve 15 yaşındayım. İyi basketbol oynadığımı düşünüyorum.

  İnşallah bir gün Olin Edirne forması giymek bana nasip olur :)

 5. Takım bugün oyunun 2 yönünüde harika oynadı,hem savunmada hem hücumda resmen ezdik Trabzon’u.Seyirci herzamanki gibi harikaydı.

 6. Eskiden Edirnespor maçlarına Belediye bandosu gelir maç öncesi ve devre aralarında seyirciyi coştururdu.
  Olin Edirne maçlarında da Belediye Bandosunu görmek istiyoruz.
  Beko basketbol liginde tek oluruz.

 7. Haftalar sonra, nihayet iyi başladığımız bir maç oldu…En güzel yanı ise fark ne kadar açılırsa açılsın, takımın disiplinden kopmamasıydı…

 8. Semih Beyin görüşlerine benim de ekleyeceklerim var. Bence Olin Edirne Basket’ in bu sezon en iyi oynadığı maçtı. Maçın yıldızı ise tüm hücum girişimlerinde % 100 isabet sağlayan ve sıfır top kaybı ile oynayan Caner idi. Reha beklenen patlamayı bu maç gerçekleştirdi. Süre alan diğer tüm oyuncular da maksimum katkıyı sağladılar bu akşam. Davud ile Tufan’ ın da katılımı ile daha güç kazanacağız.
  Bu oyun ve skordan sonra yazmak aslında biraz abes ama Dodo’ nun maç içinde iki kez benchten Hakemlere adam göndererek mesaj iletmesini yadırgadık. İlkinde Dodo gönderdiği mesajla anons yaptırdı. İyi de bu maçta duyabildiğimiz görebildiğimiz kadarı ile sadece bir kişi küfür etti, o da derhal enterne edildi. Ayıp olmadı mı Doğan Abi !

 9. Spor Müsabakalarında Şiddet Ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair 5149 sayılı Kanunun 17.maddesi uyarınca “Spor ahlâkına aykırı, tahrik edici, aşağılayıcı, dil, din, mezhep, ırk, cinsiyet, etnik ve siyasî ayrımcılığa yönelik söz sarf edilmesi yasaktır.” Kanunda bu yasağa aykırı hareket edenlere uygulanacak idari yaptırımlar da belirlenmiştir.
  Olin Edirne Basket takım taraftarlarının ezici bir çoğunluğu spor salonunda küfüre ve kötü tezahürata karşıdır ve bunu salonda münferit kişi yahut grupların münferit zamanlarda yaptığı küfürlü veya kötü tezahürata katılmayarak açıkça göstermektedir. Kulüp Yönetimi ve İdari Kadronun da bu konuda ne kadar duyarlı davrandığını görüyoruz.
  Keza İdari Makamların ve Kolluk Güçlerimizin bu konuda ki hassasiyetini de izliyor ve takdir ediyoruz. Bu zaten kolluk kuvvetlerine yasa ile yüklenmiş bir görev.
  Ama….. Maalesef ama sı var.
  Kolluk kuvvetlerimizin sapla samanı karıştırmaması, küfür eden huzursuzluk çıkaranlar ile takımını desteklemek için tezahüratta ve protestoda bulunanları birbirinden ayırması gerekiyor. Yasadaki tüm ayrıntılı düzenlemeler, teknik takip detayları bunun için getirilmiş !
  5149 sayılı yasanın kolluk kuvvetlerine verdiği görev küfürlü ve kötü tezahüratı engelleyici tedbirleri almaktır, basketbol izleyicilerinin takımlarına yaptıkları tezahüratı engellemek veya lise öğrencilerini korkutmak değil.
  Dünyanın her yerinde basketbol seyircileri top kendi takımlarında iken tezahürat yapar, rakip takım hücumda iken ise ıslıklar ve yuh sesleri ile rakip takım oyuncularını etkilemeye, konsantrasyonlarını bozmaya çalışırlar. Olması gereken örnek seyirci profili de budur.
  Küfür ve kötü söz içermedikçe rakip oyuncuların ıslıklanması, hatta yine küfür veya hakaret içermedikçe hakemlere söz atılması yahut ıslıklanması ve yuhalanması 5149 sayılı yasanın yasakladığı fiillerden değildir sevgili Polis Memuru arkadaşlarımız ! Ölçü tezahürat yahut protestoların spor ahlâkına aykırı, tahrik edici veya aşağılayıcı olmamasıdır.
  O bakımdan tribündeki izleyicilere yaptığınız “yuh çekmeyin”, “sesi çıkanı, hareket yapanı dışarıya çıkartırım”, “fazla bağırmayın, oturun adam gibi maç izleyin” gibi uyarılar ve korkutma çabalarınız yasal değil. Yasaları uygulamakla görevli kişilerin daha dikkatli ve daha bilgili olmaları gerekiyor. Edirne’ de yeni yeni oluşmaya başlayan basketbol ve izleyici kültürüne zarar vermemek adına. Saygılar.

 10. Gerçekten bu olay yaşandı mı Tamer Bey ? Bunu polis hangi hakla söyler ya seyirciye.. Hangi hakla yuh çekmesini engelleyebilir.. Ben maçlarımıza gönderilen polislerden zaten bir Edirneli olarak utanıyorum. Onları polis yapanlardan da utanıyorum. Bu sene yapılan ‘ balkon ‘ tribünlerinin en ön kısmına oturuyorlar ve önlerinden geçmek yasakmış beyefendilerin… Rahatları bozuluyo herhalde ayaklarını da uzatmışlar demirlere. Yöneticilerimizin mutlaka taraftarına sahip çıkması gerekiyor !! Herkes görevi neyse onu yapsın. Ayıptır yazıktır bu ülkeyi bu polislere mi emanet edeceğiz biz yazık..

 11. @Carlo
  Yaşanmamış olsa neden yazalım ! Canlı tanıkları var.

 12. ilk maçı kiminleydi olin edirnemizin