Uğurcan Aksoy ve Yiğitcan Vardal, Olin Edirne’de.

Transfer çalışmalarına devam eden Olin Edirne iki genç oyuncuyu da renklerine bağladı. 1992 doğumlu Yiğitcan Vardal ve 1991 doğumlu Uğurcan Aksoy önümüzdeki sezon Olin Edirne forması ile Beko Basketbol Ligi’nde mücadele edecekler.
Genç basketbolculardan Yiğitcan Vardal 26.01.1992 İstanbul doğumlu. 2 numara pozisyonda oynayan Yiğitcan Vardal 1.99 boyunda. Geçtiğimiz yıl TB2L ekiplerinden Pertevniyal forması giyen genç oyuncu 24 maçta ortalama 26,25 dakika süre alırken 9,08 sayı, 3,3 ribaunt ve 0,8 asist ortalamalarıyla oynamıştı. Efes Pilsen alt yapısından yetişen Yiğitcan Vardal, Yıldız ve Genç Milli takım formaları giymişti.
Olin Edirne’nin kadrosuna kattığı bir diğer genç oyuncu Uğurcan Aksoy ise 03.01.1991 doğumlu ve 2.07 boyunda. Genç pivot geçtiğimiz sezon TB2L takımlarından Optimum TED ile sezona başladıktan sonra Ocak ayında İTÜ’ye transfer olmuş ve yeni takımı ile çıktığı ilk antrenmanda ayak bileğinden sakatlanarak sezonu kapatmıştı. Uğurcan Aksoy geçtiğimiz günlerde İspanya’da düzenlenen Ümitler Avrupa Şampiyonası’nda Ümit Milli Takım kadrosunda yer almıştı.
Olin Edirne Aksoy ve Vardal’ın transferleriyle oyuncu sayısını da 8’e çıkarmış bulunuyor. Kulüp daha önce Polat Kocaoğlu,Ogün Sevinç, Wladimir Stimac, Wes Wilkinson ve İvan Lilov ile anlaşma sağlarken Davud Kamer ile de sözleşme yenilemişti.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

10 Responses

 1. Kuşkularım var özellikle yerli oyunculardan yana çünkü gidenler oldukça deneyimliydiler şimd gelenler genç ve tecrübesiz Allah gökhan hocaya kolaylık versin bu kadroyla işimiz geçen yıldan daha zor enazından 3,4 tane liğ tecrübesi yaşamış oyuncu transfer edilse iyi olurdu inşallah yanılan ben olurum

 2. Bence yönetim yerli oyuncularda hatalı transfer yapıyor geçen sezonu ararız
  gelen yerli oyuncuların 1 liğ tecrübesi yok en azından 4,5 tane deneyimli oyuncu alınabilirdi.Bakın kadroya takım iskeletinin yüzde 80 i değişti.
  Bu transferler Gökhan hocanın bilgisi dahilinde yapıldımı o rası meçhul.Yabancılarda ise fazla tanınmış isim yok.Ben olsam büyük takımlarda süre almakta zorlanan oyuncuları tercih ederdim.Zira onların oyuncuları daha bir deneyimliydi Gökhan Hocanın işi bu yıl geçen yıldan daha zor.
  Son olarak biz bu yıl küme düşmemeye oynarız.

 3. valla Mehmet bey gecen seneyede lig düşeriz düşüncesiyle başlamıştık sonucunda ne olduğunu herkes gördü,neredeyse şampiyon olacaktık:)

  diğer taraftanda bazı konularda size hak vermemek elde değil,mesela yabancı oyuncu konusunda daha tecrübeli,daha tanınmış,taraftarı tribüne cekecek oyuncular alınabilirdi…

  Türk oyuncu konusunda ,daha deneyimli daha tecrübeli oyuncular olamazmıydı,olabilirdi ama işte Gökhen hoca ne yapar ne eder bu takımı adam eder,hocaya inanıyoruz…

 4. Evet ama gelen yerli oyuncular daha tecrübeliydiler 1 liğ deneyimleri vardı bir erdal bibo bir can akın yabancılarda seibutis bu takımı sezon boyu sırtlayan isimlerdi.ama bu yıl tecrübeli yerli oyuncu az buda benim kafamda soru işaretleri yaratıyor bencteki oyuncuların az çok bir deneyimleri olması lazım oyunun sıkıştığı anlarda oyunu çevirebilmeleri lazım bakın 2 liğde şampiyon olduğumuz kadro bile şu kadrodan dahai iyiydi.Yabancılarda bulgaristandan gelen oyuncu iyi çıkması şart yoksa Gökhan hoca ne kadar deneyimli olursa olsun fazla bir şey yapamaz ;o da ucuz etin yahnisi o kadar olur diyecek

 5. Öncelikle bu takıma daha asgari 5 tane yerli oyuncu transfer edilecek kadroyu 14 e tamamlamak için. O bakımdan 8 oyuncu üzerinden kadro eleştirisi yapmak çok mantıklı değil.
  Keza Semih arkadaş tanınmış, tribüne seyirci çekecek oyunculardan sözediyor. Telekom dediğin gibi oyuncular aldı, bakalım tribüne seyirci çekebilecek mi ?
  Öte yandan kalan yerliler arasında çok fazla seçenek kalmadı dersek bu doğru.
  “Bu transferler Gökhan hocanın bilgisi dahilinde yapıldımı orası meçhul” yorumuna Mehmet arkadaşım kusura bakmasın ama gülüyorum :)
  Göksenin Galatasaray da dördüncü skorer guard oldu (önünde Lakovic, Shipp, Evren var) ve dakika alması çok zor görünüyor, oysa çok potansyelli bir oyuncu. Ve Yiğitcan Turna. Yiğitcan hem 2 hem de 1 numara oynayabiliyor. Bu iki oyuncudan en az birisinin alınması Olin’ e çok şey katar diye düşünüyorum. Her ikisi de Gökhan Hoca’ nın oyun sistemine ve savunma karakterine sahip oyuncular.

 6. Bakın burda yerli oyuncuların tecrübelerinden bahsediyoruz gelen yerli oyuncuların polat haricindekilerin fazla liğ tecrübesi yok bir can akın bir caner gibi oyunu domine edecek oyuncu değiller ben gökhan hoca ne kadar tecrübeli olursa olsun senin oyuncuların tecrübeli olamadıktan sonra hiç bir şey yapamazssınız.Geçen sezon bu takımı seibutis sırtlamıştı artık elinizde başka bir seibutis,smardiski yada doliboa yok bunlar hem tecrübeli hemde kariyeri olan oyunculardı bu yüzden takımı sezon boyu sırtlayan isimlerdi.
  BU sezon bunlar yok gelenler kapalı kutu iyimi çıkar yoksa kötümü çıkar belli değil.diğer bir husus diğer takımlarda iyi transferler yaptılar benim kanaatim bu sezon geçen sezonki başarıyı ararız.
  Ben yinede bu transferleri gökhan hocanın yaptırdığına inanmıyorum.Benim bildiğim Gökhan hoca böyle oyuncu transfer etmez.

  • Vallahi her yerde yazmaktan bıktım. O yüzden burada soru kipinde yanıtlayacağım. Seibutis, Samardziski ve Doliboa’ nın Olin’den önce ne gibi tecrübeleri ve kariyerleri vardı Mehmet Bey söyleyebilirmisiniz ?
   Bu üç oyuncu Olin’e geldiklerinde kapalı kutumu değiller miydi ? Seibutis ile Samardziski Olin’ e Rytas’ tanmı geldiler yoksa Olin’ de değer kazanıp Rytas’ a mı gittiler ? Samardziski Sırbistan’ ın orta sıralardaki takımında maç başına sizce ne kadar süre alıyordu ? Ben söyliyeyim ortalama 3-5 dakika. Yani aynı şimdiki Stimac gibi. Ya Seibutis İspanyanın orta sıralarındaki takımında kaç dakika süre alıyordu ? Maç başına 13 dakika süre alıyordu, ortalama 6 sayı atıyordu ve sadece iyi bir yedekti. Litvanya milli takımında isse 11,12 adamdı, sadece son 3.lük maçında Teodosiç’ i tutması için oyuna alındı.
   Şimdi bu oyuncular mı tecrübeli ve kariyeri olan oyuncular ?

   Olin’ e gelmeden önceki Samardziski ile Stimac arasında kariyer ve tecrübe açısından hiçbir fark yok. Seibutis ile Lilov’ u karşılaştırırsak eğer; Seibutis oynadığı takımlarda süre alamayan yıldızını bir türlü parlatamamış bir oyuncu idi Olin’ e gelene kadar. Tecrübe ve kariyer açısından bakarsanız Lilov önde çünkü önceki takımında uzun süreler alan bir oyuncu ve Balkan ligi sayı kralı olarak geliyor. Dezavantajı zayıf bir ligden geliyor olması. Belki Seibutis kadar bir patlama yapamayabilir ama yine de herşeyi zaman gösterecek.

   Yerli oyuncular konusunda ise kısmen haklısınız. Ancak piyasada kalan oyuncu sayısı çok sınırlı. Yine de bu kadroya daha 5-6 yerli oyuncu transfer edileceğini gözden kaçırmayalım ve transferlerin tamamlanmasını bekleyelim derim. Saygılar.

 7. Bana sorarsanız ben yinede seibutis derim nede olsa litvanya ekolunden gelme bugün türkiye liğinde hangi takıma giderse gitsin yine aynı sayı ortalamasını tutturur.Size smardiski konusunda katılabilrim onunda dezavanatajı çok erken faul problemine girmesi oyunun uzun bölümlerinde kenarda oturması bence burda daha skorer bir ABD li başarıya aç oyuncu alınabilirdi.Yerli oyunculara gelince daha öncede söylediğim gibi transfer planlamaları nisan ayı gibi başlayıp hangi oyuncuların alınıp karar verilmesi gerekirdi.Burda bence yönetimin bir hatası planlamayı geç yapmaktı halbuki sezon planlması daha önce yapılmış olsa 2,3 tane tecrübeli takımı sırtlayabilecek oyuncu alınablirdi.
  Çünkü profosyenel kulüpler sezon planlamasını buna göre yapıyorlar.
  Zaten Edirne ve trakya başarıya aç nerdeyse bir asıra yakın bir sürede ne futbolda nede basketbolda süper liğlerde takımlarımız var Çünkü insanlarda bıkkınlık var yeterli destek yok Kalıcı başarı isteniyorsa Edirenin sesinin daha çok çıkması isteniyorsa Tüm Edirneli ve Trakyalı iş adamlarının her hangi bir karşılık beklemeden bu takıma sahip çıkmaları gerekir.

 8. Şu an itibari ile ben de tabii ki Seibutis ve Pedja derim. Ancak ben karşılaştırmamı bu ikisinin Olin’ e gelmeden önceki durumlarına göre yapıyorum. Söylemek istediğim sadece Ronnie-Pedja’ yı Olinde ulaştıkları mertebe ile değil, Olin’e gelmeden önceki halleri ile değerlendirmek gerektiği idi. İtirazım Ronnie ve Pedja’ nın Olinde ulaştıkları seviye ile yeni gelen oyuncuların karşılaştırılmasına idi. Stimac, Lilov ve Wes’ in geçen sene gelen oyuncular gibi aşama kaydetmemeleri için -gelişime açık olmamaları ihtimali dışında- pek bir neden yok.
  Yerli oyuncu konusunda ise; bütçe belirlenmeden transfer yapmanın imkanı yok. Bütçenizi bileceksiniz ki ona göre o değerde oyuncular ile anlaşacaksınız. Ve sanırım playoff lar bitiminde bütçenin üçte birine düştüğünü, yaklaşık bir aylık bir bocalama yaşandığını ve diğer gelişmeleri biliyorsunuz. İşte transfer çalışmalarına ancak bütçe krizi aşıldıktan sonra başlanabildi ve o bir aylık süreç de transferde kulübe çok zaman kaybettirdi sizinde değindiğiniz gibi. O yüzden yapılabilecek fazla bir şey de yok maalesef, kalan mevcutlar arasından en iyilerini almaya çalışmaktan başka.
  Yorumunuzun son kısmının altına imzamı atıyorum.

 9. Bende sizin yorumlaranıza katılıyorum bütçe dediğiniz başlı başına bir sorun sayın edip ağaoğullarının katkısı yadsınamayacak kadar büyük zaten o olmasaydı bugün olin edirne diye bir kulüp olmazdı şunu unutmamak gerekirki sayın edip ağaoğulları bir sayın tuncay özilhan gibi zengin biri değil onun içindirki başkanın katksı bir yere kadar olur.Ben birazda bu durumu acemiliğe vermek istiyorum şu an takım benim gözümde daha emekliyen bebek bu takımın olgunlaşması için 4,5 seneye ihtiyac var ama doğru yönetilmek kaydıyla Burda sayın edip ağaoğullarının küstürülmemesi gerekir.
  kulübe gelir kazandıracak projeler üzerinde çalışmalı ve bu projeler büyük kentlerde uygulamaya konmalı