Berkay Candan Banvit’te

Türkiye Birinci Basketbol Ligi ekiplerinden Banvit, Berkay Candan’ı renklerine bağladı.

 

Geçtiğimiz sezon Aykon TED Ankara Kolejliler forması altında Fenerbahçe Ülker’den kiralık olarak hem Eurocup’ta, hem de Birinci Lig’de başarılı bir grafik çizen genç oyuncu, 2014-2015 sezonunda Banvit forması giyecek.

 

3 ve 4 numaralı pozisyonlarda oynayan Berkay Candan, geçtiğimiz sezon Birinci Lig’de 7,2 sayı ve 4.7 ribaund ortalamasıyla mücadele ederken, Eurocup’ta 4.5 sayı ve 2.5 ribaund ile oynamıştı.

Şu anda Bormio’da A Milli Takım kampında bulunan başarı oyuncunun transferi sonrası açıklamada bulunan Banvit Genel Menajeri Turgay Çataloluk Berkay Candan’ın Bandırma ekibinin kadrosuna katılmasını değerlendirdi:

“Berkay, yeni jenerasyonun potansiyeli yüksek ve gelecek vaat eden oyuncularından birisi. Kendisini bir süredir kadromuza dahil etmek istiyorduk ve sonuçta Berkay’ı renklerimize bağladık. Kadromuzda tecrübeli oyuncuların yanı sıra Berkay gibi genç ve iştahlı sporculara da yer vermek bizi çok mutlu ediyor.

“Berkay Candan’ın transfer sürecinde, sporcunun kulübümüzle anlaşması için kiralık olarak verilmesine onay gösteren Fenerbahçe Ülker Kulübü’ne de anlayışlarından dolayı teşekkür ediyorum. Berkay ile yaptığımız sözleşme 1 yıllık olacak ve sezon sonunda sporcumuzun durumunu Fenerbahçe Ülker ile tekrar değerlendireceğiz. Umuyorum ki bu sözleşme her iki taraf için de hayırlı olur.”

Berkay Candan
03.05.2013
Olin Edirne-Fenerbahçe Ülker

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus

Comments are closed.