HAYDİ EDİRNE !

Bu Pazar günü Edirne’de sportif anlamda çok önemli bir gün yaşayacağız. Geçtiğimiz yıl kurulan ve bir avuç fedakar insanın sırtlamasıyla bu yıl birinci lige yükselme hedefiyle sezona başlayan Edirnespor Kadın Basketbol Takımı bu hedefine ulaşma yolunda çok önemli bir maç oynayacak. Kadın basketbol takımımız Bursa Büyükşehir Belediyesi basketbol takımı ile karşılaşacak ve maçı kazanması halinde ligin bitmesine 1 hafta kala, Türkiye Kadınlar Basketbol Birinci Ligi’ne yükselecek 2 takımın belirleneceği 6 takımın mücadele edeceği final grubuna kalacak. Ligin bitmesinden birkaç gün sonra henüz belirlenmeyen bir şehirde 6 takım tek devreli bir lig halinde kozlarının paylaşacaklar ve ilk iki sırayı paylaşan 2 takım birinci lige yükselecekler.
3 yıl önce Edirnemizin erkek basketbol takımının Beko Basketbol Ligi’ne yükselme başarısı göstermesi ve yaşanılan heyecan hala akıllarda ve bu başarının şehrimizin hem sportif yaşamına hem de tanıtımına getirdiği artıları hep birlikte yaşayarak görüyoruz.
Şimdi yine basketbolda ama bu kez kadın takımımızın da böylesi bir başarıyı yakalaması şehrimize yine artılar getirecektir.
Hayatın bir çok alanında olduğu gibi sporda da motivasyonun çok büyük önemi var. Motivasyonun başarıyı yakalamada çok önemli olduğunu çeşitli örnekleriyle görüyoruz.
Şimdi kadın basketbol takımımızın oyuncularının 28 Nisan Pazar günü bu motivasyona en çok ihtiyaçları olacakları bir gün. Biliyoruz ki spor müsabakalarına en büyük renk veren ve heyecanı üst seviyeye taşıyan en büyük faktörlerden biri de seyirci. Spor müsabakalarında ne kadar çok seyirci olursa zevk o kadar büyük oluyor ve tribün desteği taraftarı olunan takıma pozitif bir enerji enerji verirken rakibe de bir o kadar negatif motivasyon sağlıyor.
Bu yüzden şimdi Edirne’nin tüm basketbolseverlerine Pazar günü kadın basketbol takımlarını coşkuyla desteklemek düşüyor. O gün Mimar Sinan Spor Salonu’nu tamamen dolduralaım. Coşkulu tezahüratımız Potanın Edirneli Perileri’ne doping olurken rakibinde sportif sınırlar içinde konsantrasyonunun bozulmasına neden olsun.
Kadın basketbolcularımız, idari ve teknik heyet, yöneticiler hepsi tüm hazırlıklarını tamamlamış heyecanla Pazar gününü bekliyor. Tamamlanması gereken tek şey tribünlerin doldurulması.
Edirnemizin sportif anlamda bir kez daha en yüksek lige çıkabilmesinin ilk adımını başarabilmek için haydi Edirne 28 Nisan’da Mimar Sinan Spor Salonu’na.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus

Comments are closed.