TBL Yeni Logosu İle İmaj Yükseltmek İstiyor

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), küresel spor pazarlama ortağı Infront Sports & Media ile birlikte, sezon açılışı 11 Ekim 2014’te gerçekleşecek Türkiye Basketbol Ligi’nin (TBL) yeni görsel kimliğini lanse etti.

TBF’nin resmi internet sitesinde yer alan haberde “Lansman, Türkiye’de ilk defa TBL’in ticari ve sportif değerini artırmak için oluşturulan ve lig sponsorları ve etkileşimde bulunacakları taraftarlar için geniş kapsamlı fırsatlar sunan merkezi pazarlama sisteminin devreye girdiği süreç dahilinde gerçekleşti” denilerek konuyla ilgili şöyle devam edildi;

“Avrupa’nın bilinirliği ve izlenilirliği en yüksek basketbol ligi olma yolunda yeniden konumlandırılan ve geliştirilen Türkiye Basketbol Ligi ve TBF All Star markalarını temsil eden yeni logolar; basketbolun dinamik, değişimi kucaklayan ve sürekli gelişmeye açık niteliklerini tutarlı olarak vurgulayacak yeni marka kimliği dahilinde tasarlandılar. Logolarda önem verilen detayların başında, Türkiye Basketbol Ligi’nin değer ve kalite standartlarını güvence altına alan Türkiye Basketbol Federasyonu’nun kısaltması TBF’in yer alması dikkat çekiyor.”

Haberde devamla şu bilgiler yer aldı;

“Jenerik olarak algılanan lig markasının özündeki değerleri ve nitelikleri yansıtan yeni görsel kimlik, sınırlar ötesinde de sürekli büyümeyi hedefleyen ligin asıl ve güçlü karakterini temsil ediyor. Bu karakter pazarlama ve iletişim çalışmalarının hemen her seviyesinde TBL’in yeni sloganı “Efsaneler Yükseliyor” ile vurgulanacak.

TBL’in yeni marka görünümü, lig karşılaşmalarının oynanacağı spor salonları ve arenalarda, web sitesi ve sosyal medya hesaplarını da kapsayan dijital mecralarda ve lig ile ilgili iletişimin gerçekleşeceği mecralarda kullanılacak.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, konuya ilişkin açıklamalarında “Türkiye Basketbol Ligi’nin marka imajını güçlendirmek ve lige yatırım yapacak yeni pazarlama ortakları için daha da çekici hale gelmesini sağlamak amacıyla başlattığımız yeniden yapılandırma sürecinde Infront’un sağladığı değerli destek ve uluslararası tecrübelerinin rolü son derece önemli olacak.” dedi. Demirel açıklamalarına şöyle devam etti, “TBL’in Avrupa’nın 1 numaralı basketbol ligi olması için Infront ile birlikte çalışarak benimsediğimiz merkezi pazarlama sisteminin tutarlı olarak uygulanmasını ve oluşturulan yeni ve heyecan verici marka kimliğinin etkili kullanımını öngörüyoruz. Yeni pazarlama sisteminin işleyişini ve dahilindeki tüm çalışmaları destekleyen kulüplerimize özellikle teşekkür ediyorum. 11 Ekim’de başlayacak yeni sezonda basketbol taraftarlarını da TBL’in yeni yüzü ile tanışmaya ve bu sezondan itibaren hayata geçecek gözle görülür değişime şahit olmaya davet ediyorum.”

Infront Sports & Media Başkanı & CEO Philippe Blatter, TBL markası için oluşturulan yeni marka görünümünün gelecek için değerli bir yatırım olduğunu vurguladığı açıklamasında, “Lanse edilen yeni marka görünümü Infront’un Türkiye Basketbol Ligi’ni daha güçlü bir marka ve iletişim platformu olarak konumlandırmaya yönelik teminatıdır. Infront için ortaklık kavramı, birlikte büyük resmi görebilmeyi ve yatırım yaptığımız varlıkları uzun vadede birlikte çalışarak geliştirmeyi ifade ediyor. Türkiye’de spor alanında bir ilk olan merkezi pazarlama sistemi ile TBL, Türkiye sınırları içinde olduğu kadar, Avrupa spor pazarında da popülerlik ve güç kazanacak şekilde yeniden konumlandırılıyor” dedi.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus

Comments are closed.