AGÜ: Ligden Çekilmemiz Söz Konusu Değildir

AGÜ Yönetimi bir gün ertelenen Galatasaray maçıyla ilgili açıklama yaptı. “Rapor aldıkları söylenenlerden 3′ü ilk beşe yazılmıştı” denilen açıklamada ayrıca AGÜ Genel Menajeri Ahmet Bozbey’in “AGÜ olarak yarı finallerden çekilme kararı aldık.”açıklamasını da havada bırakan satırlar yer aldı. AGÜ yönetimi aynı açıklamanın altına konuyla ilgili olarak da “Tarafımızdan yapılan tek resmi açıklama sadece bundan ibarettir. Ligden çekilmemiz söz konusu değildir” satırlarını ekledi.

AGÜ yönetimin açıklaması aynen şöyle;

“12.04.2016 tarihinde  saat 19.00’da Galatasaray ile oynamamız gereken play-off çeyrek final 2. karşılaşması maçın başlamasına 2 dakika kala ertelenmiştir.

Sebep olarak, Galatasaray’lı oyuncularda “Rota Virüsü” ihtimali olduğu tarafımıza sözlü olarak iletilmiştir.

Öncelikle bu tarz bir sıkıntı yaşadıklarından dolayı Galatasaraylı oyunculara geçmiş olsun dileklerimizi iletmek isteriz. Ancak her iki takım da 30 dakika boyunca ısınıp, seremoniye çıkmış ve ilk 5’lerini belirlemiştir.

Böyle bir durumda 2 dakika kala erteleme görülmüş bir olay değildir. Kaldı ki rapor aldıkları söylenen 5 oyuncunun 3’u maçın esame listesine ilk 5 olarak işaretlenmiştir.

Bu durum Galatasaray Kulübü’nün kendi oyuncularının sağlığının iyi olduğuna emin olduklarını gösterir. Bizden böyle bir durumda anlayış beklenmesi ve kulübümüze karşı sosyal medyada insafsızlık adi altında ithamlarda bulunulması bizleri fazlasıyla üzmüştür. Bu karara saygı duymamızı bizden kimse beklemesin.

Alınan bu talihsiz kararın bundan sonra yaşanabilecek başka talihsizliklere örnek teşkil etmemesini umuyoruz.

Tarafımızdan yapılan tek resmi açıklama sadece bundan ibarettir. Ligden çekilmemiz söz konusu değildir.”

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus

Comments are closed.