Maç Değerlendirmesi:Edirne Belediyesi Edirnespor – Orduspor

 

Haftanın maçında Edirnespor kendi sahasında Ordusporla karşılaştı ve karşılaşmadan 70-66 galip ayrılmayı başardı.

Maça dengeli hücumlar ve sağlam savunmasıyla başlayan Edirnespor, kolay sayılar bulduğu ilk yarıda savunmayı da İvankovic’in verdiği katkıyla etkili yaparak farkı giderek açtı.

İvankovic’in faul problemine girmesiyle  savunmada oldukça aksayan Edirnespor, buna bağlı olarak hücumda da etkisini yavaş yavaş kaybederek farkın giderek kapanmasına engel olamadı.

Farkın kapanmasında, rakip takımın tam saha baskı ve yarı saha baskılı savunma yapmasının etkisi büyüktü ve Edirnespor oyun kurucularına yapılan bu baskılar karşısında  gerekli reaksiyonu gösteremeyince top kayıpları geldi ve psikolojik olarak da Edirnespor geriye düşmüş oldu.

Son periyotta gelen ardı ardına gelen hatalar sonrası Coleman ve Harding odaklı hücum etmeye başlayan Edirnespor, maçın gideceğini anlayan Edirnespor taraftarının hareketlenmesiyle dış şutlarda özellikle  Ayşe Cora’yla etkili olarak farkı tekrar açmaya başladı.

Kalan süre Orduspor’a gelmeyince hak eden taraf maçın galibi oldu.

İlk yarıda özellikle kolay sayılar bulan Edirnespor savunmada da iyi işler yapınca fark açıldı.

İvankovic, yaptığı bloklar ve rakip karşısında sağlam duruşu ile çok katkı verdi ancak fiziğinin verdiği dezavantajlarla kontrol problemi yaşadı ve faul problemine girdi.

Hücumda da pota altında aldığı birkaç topu tamamen şansızlıkla kaçırsa da yine de kendisinden beklenen bitiriciliği sergilemiş oldu.

İkinci yarıda İvankovic’in yokluğunda pivotsuz oynamak zorunda kalan Edirnespor, pota altı savunmasını zayıflatmış olsa da farkı uzun süre korumayı başardı.

Orduspor’un, oyun kuruculara yaptığı baskı ile top kayıpları geldi ve fark giderek azaldı.

Maç tam gidiyor derken Ayşe Cora’dan gelen iki üçlük ve Coleman’dan gelen basketfaul maça damgasını vurmuş oldu.

Bu arada seyircinin de devreye girmesiyle rakip psikolojik  olarak etkilenerek hatalar yapmaya başladı ve doğru hücum edemediler.

Bu da Edirnespor’a maçı getirmiş oldu.

Bu maç Edirnespor için hedef maçlardan birisiydi ve kazanıldı.Şimdi önümüzdeki evimizde oynayacağımız bir maç var.

İÜBGD ile yapılacak maç, daha fazla taraftar desteği ile kazanılacak bir maç.

Çünkü Edirne’de kazanılamayacak bir maç yoktur…

Ozan Dalgıç

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus

Comments are closed.