AGÜ Yarı Finallerden Çekildiğini Açıkladı

Galatasaray birçok oyuncusunun gıda zehirlenmesi geçirdiği gerekçesiyle bu akşamki AGÜ maçın ertelenmesi için Türkiye Basketbol Federasyonu’na resmi başvuruda bulundu. Başvuru dosyasında oyuncularla ilgili doktor raporu da yer aldı. TBF, Galatasaray’ın itirazını önce kabul etmedi ve iki takım tam kadro (Galatasaray’da Loyd ve Nevriye hariç) ısınmaya çıktı. Takımlar hava atışına hazırlanırken karşılaşmanın ertelendiği bildirildi.

Galatasaray Basketbol Şube Sorumlusu Ömer Yalçınkaya da erteleme başvurusunu doğrulayarak şunları söyledi:

“Başvuru için gerekli evraklar Türkiye Basketbol Federasyonu Sağlık Kurulu’nda… Takımda ciddi anlamda salgın var, ya içtikleri sudan ya da yedikleri bir yemekten dolayı. Henüz hastaneye gitmeyen ama bulantı, ishal, kusma şikayetleri yaşayan Nevriye de çok kötü durumda. Şayet bu maç ertelenmezse sahaya ancak bir iki oyuncumuz çıkar, oynamanız sürpriz olur. Maça çıkmamız mümkün değil. Sporculara serum verdiğinizde vücut hemen toparlamıyor. Su kaybı, mineral kaybı oyuncularımızı kötü etkiledi Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan bir haber bekliyoruz.”

TBF’nin Galatasaray-AGÜ maçını karşılaşmanın başlamasına bir dakika kala ertelemesi Kayseri kulübünün büyük tepkisine neden oldu ve Genel Menajer Ahmet Bozbey, “AGÜ olarak yarı finallerden çekilme kararı aldık.” dedi.

AGÜ Genel Menajer Ahmet Bozbey, “Türk Basketbolu bitmiştir. Bu karar bir skandaldır. AGÜ olarak çekilme kararı aldık. Fenerbahçe-Galatasaray yarı final hayırlı olsun.” dedi.

AGÜ koçu Ayhan Avcı, Galatasaray maçının ertelenmesine tepki gösterdi ve twitterdaki hesabından şunları yazdı:

“Ben de yıllardır zannediyorum ki; Basketbol sahada oynanan bir spor dalıdır. Amma Safmışım! Bizden istenen tam olarak nedir, onu anlamadım?

Hayır, işin ilginci 3 maçta bari bir kere sahada mağlup olsaydık..:) Onu da beceremedik.”

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus

Comments are closed.