“Canımız Yandı”

EuroChallenge Final Four’da final maçını son saniyede kaybeden Pınar Karşıyaka’da baş antrenörUfuk Sarıca, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Final maçının büyük bir heyecana sahip olduğunu ama Avrupa İkinciliği ile yetinmek zorunda kaldıklarını belirten, Ufuk Sarıca“Ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Final maçı tam anlamıyla bir final oldu ama istediğimiz olmadı. Bunun için çok çalıştık, hayal ettik. Yeni ve mütevazi bir kadroyla Avrupa İkinciliği de bir başarı sayılabilir ama biz şampiyonluğu hedefliyorduk. Aslında galibiyet için yeterli mücadeleyi de sergilediğimizi düşünüyorum ama olmayınca olmuyor. Şans yine yanımızda değildi, bu sezon 5 veya 6. maçımızdan daha son saniyede mağlup ayrıldık. 

Özellikle oyunun durmasından dolayı ritmimizi kaybettik. Tabii ki her şeyi buna bağlayamayız ama orada 17 sayı farkı yakalamış ve tempo tutturmuştuk. Tribünlerden atılan su ve oyunun durması ritmi tamamen değiştirdi. Sezon başından beri güçlü bir taraftarımız olduğunu her seferinde söylüyorum ve bu münferit olayı tüm Karşıyaka taraftarlarına addetmiyorum ama şu da bir gerçek ki canımız yandı” dedi.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus

Comments are closed.