Düşenin Dostu Olmazmış… Yannier’de Bıraktı !

Geçtiğimiz yaz binbir entrika ile Edirne’den kaçırılarak Eskişehir’e götürülen Olin Edirne’nin NSK Eskişehir Basket’e dönüşmesinde  öncülük yapan ve Genel Koordinatörlük görevini üstlenen  Derya Yannier görevini bıraktı.
Bilindiği gibi Eskişehir Basket çok önemli miktarlarda paralar harcayarak kadro oluşturmuş, lig süresince o oyuncuyu, antrenörü almış, onu göndermiş ama bütün hamlelerine rağmen lige tutunamayarak 2.Lige düşmüştü.
Derya Yannier konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı;
“Geçen senenin başında uzun vadeli beklentilerle çıktığımız yolda, çok zorlu bir sezonu geride bıraktık. Belki de tarihimizin en kaliteli ve çekişmeli liginde ilk yarıda yapılan hataların sonucunda, çok çarpıcı bir ikinci devre yaşamamıza rağmen lige veda ettik. 

Günlük sportif başarı veya başarısızlıklar, uzun vadeli sağlam hedefleri olan bir yapı için hiçbir zaman hedef saptırıcı olmamalı diye düşünüyorum. Bu anlamda da geçtiğimiz senenin, Eskişehir Basket kulübü adına kesinlikle pozitife çevrilebileceği ve Eskişehir’de basketbolun daha da büyütülebileceği inancındayım. Yeni ve sıfırdan inşa edilmesi hedeflenen bir yapının büyütülebilmesi ve ideallere ulaşılabilmesi, uzun soluklu proje ve planlamalar gerektirir. 
Ben bu noktada kulüpteki profesyonel görevimden ayrılma kararı almış bulunmaktayım. 

Kimseye bir kırgınlığım olmadığını bildirir, kurucularından olduğum bu yapının devamlılığı ve büyümesi için elimden gelen desteği vermeye hazır olduğumun da bilinmesini isterim. 
Basketbol benim için bir tutku olarak kalmaya devam edecek ve doğru projelerde yer almaktan her zaman memnuniyet duyacağım.”

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus

Comments are closed.