“Enseyi Karartmayalım.Adaptasyon Süreci Yaşanıyor”

Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi Edirnespor Bayan Basketbol takımının Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nden (TKBL) 2′nci lige düşmesinin ‘doğal’ olduğunu söylerken; “Seneye takım daha başarılı olacaktır. Enseyi karartmamak lazım” dedi. Takımın adaptasyon sürecinden geçtiğini belirten Gürkan, bitime 1 maç kala ülkesine dönen Stefanie Dolson’la ilgili de; “ Özellikle sporda uluslararası spor hukuku devrede. Ne gerekiyorsa yapacağız” şeklinde konuştu.

Edirne Belediyesi’nin destek verdiği, futbol ve basketbol olmak üzere iki ayrı kulvarda yarışan takımların adeta hüsranla sonuçlanan lig maceraları sonrası Belediye Başkanı Recep Gürkan değerlendirmede bulundu. Geçtiğimiz hafta ligden düşmesi kesinleşen Edirne Belediyesi Edirnespor Bayan Basketbol takımı için ‘enseyi karartmamak lazım’ diyen ve normal karşıladığını belirten Gürkan, iki takımın da adaptasyon süreci geçirdiğini söyledi.

Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın Hudut Gazetesi’nden arkadaşımız Olgay Güler’e  yaptığı açıklama şöyle;

“OLUR BUNLAR”

İkinci lige düşen bayan basket takımının seneye daha iyi bir takım kurup daha iyi mücadeleyle tekrar yükseleceğini söyleyen Gürkan; “Sporun içerisinde herşey var. Şampiyon olmak da var, ligden düşmek de var. Kızlarımız bu yıl ligden düştü. Seneye daha iyi  bir takım kurup daha iyi mücadele ederek daha komplike bir mücadeleyle tekrar yükseliriz. Olur bunlar. Bakın diğer futbol kulübümüz de 2′nci ligdeydi şimdi Bölgesel Amatör’deyiz. Onu da 3′üncü lige çıkarmak için mücadele ediyoruz. Sporun doğasında var bu. Bir bakıyorsunuz bir sporcu bir dönem dünya rekoru kırıyor ama sonraki dönem klasmana dahi giremiyor. Doğaldır bu. Normal karşılıyorum” şeklinde konuştu.

“ENSEYİ KARARTMAMAK LAZIM”

Edirneliler’in hem bireysel hem takım sporlarında daha çok bir araya gelip desteklemesi gerektiğine dikkat çeken Gürkan; “Bu şunu gösteriyor bize. Demek ki özellikle spor konusunda, hem bireysel hem de takım sporlarında Edirneliler’in daha çok bir araya gelmesi ve bu kulüplerimizi, sporcularımızı daha çok desteklemesi gerekiyor. Seneye bunu oluşturacağız. Bu sene o sene olmadı. Hayatta önemli olan hedef koymak ve o hedefe ulaşabilmek için mücadele edebilmek. Bu hedefi her zaman tutturamazsınız, önemli olan mücadele azminizdir. Gerçekten hem basketbolda hem futbolda bence gerekli mücadeleler yapıldı. Hem takım kuruldu, yeni yönetimler kuruldu. Bir adaptasyon süreci vardır. Yeni başladığınız bir işte mutlaka bir adaptasyon süresi vardır. Bu sene bunlar atlatılmıştır. Seneye daha başarılı olacaktır. Enseyi karartmamak lazım” dedi.

“DOLSON KONUSUNDA NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ”

Amerikalı oyuncu Dolson’ın bitime 1 maç kala ülkesine dönmesini de yorumlayan Gürkan; “Amerikalılar Türkler gibi değil onlar tamamıyla profesyonel, hiçbir duygusallıkları yok. Daha iyi bir teklif aldıklarında biraz daha fazla para gördüklerinde bunu yapıyorlar. Onunla ilgili yöneticilerimiz hukuki süreci başlattı. Artık ben Amerika’da yaşıyorum Türkiye beni ilgilendirmez, Türkiye’de yaşıyorum Amerika beni ilgilendirmez yok. Özellikle sporda uluslararası spor hukuku devrede. Ne gerekiyorsa yapacağız” ifadelerini kullandı.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus

Comments are closed.