FSM Kupalara Ambargo Koydu

2014-2015 eğitim öğretim yılında da  Yıldız kız ve Yıldız erkekler okullar arası basketbol müsabakalarında gelenek bozulmadı ve FSM yıldız erkeklerde üst üste 4.kez ve yıldız kızlarda da 3.kez şampiyonluğa ulaştı.

Yıldız erkekler finali 9 Mart Pazartesi günü İlhami Ertem Lisesi spor salonunda Fatih Sultan Mehmet okulu  ve Özel Bahçeşehir Koleji arsında oynandı. Maça çok iyi başlayan FSM  ilk yarıyı 31-8 maçı da 70-25 kazanarak şampiyonluğa ulaştı.

FSM beden eğitimi öğretmeni Sezer Parlak  yaptığı açıklamada finali hak eden iki takımın oynadığını , rakiplerini iyi analiz ederek alan savunmasında başarılı olup maçı farklı kazandıklarını söyleyerek finali oynayan her iki takım sporcularını kutladı. FSM  olarak kız ve erkek basketboluna yatırım yapmaya devam ettiklerini ve çalışmalarının karşılığını sahada aldıklarını belirten Parlak, bu başarıda kendilerine destek olan başta okul müdürü Metin Beyazoğlu  ve öğrenci velilerine teşekkür etti. Sezer Parlak “FSM üst üste 4.kez şampiyon olarak hem erkeklerde hem de kızlarda il birincisi olarak dördüncü yıldızı taktı. Bütün öğrencilerimi kutluyorum” dedi.

FSM  yıldız erkek ve yıldız kız basketbol takımı 25-28 mart tarihleri arasında Kırklareli’de  yapılacak Marmara Grup Şampiyonası’nda  Edirne’yi temsil edecek.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus

Comments are closed.