Trakya Üniversitesi Finalin Kapısında

Üniversiteler arası basketbol ligi Ünilig “O” Grubunda yer alan ve Samsunda düzenlenen 2.Tur son maçlarında ilk gün namağlup grup lideri Turgut Özal Üniversitesi’ni 75-62 mağlup ederek 8’li finale hak kazanmaya çok yaklaştı.

Trakya Üniversitesi erkek basketbol takımı bugün oynadığı Turgut Özal Üniversitesi maçı öncesinde grubunda 6 galibiyet 2 mağlubiyet ve 14 puanla ikinci sırada yer alıyordu. Rakip Turgut Özal Üniversitesi ise 8 maç sonunda namağlup olarak  16 puanla grup lideriydi.

Trakya Üniversitesi erkek basketbol takımı 12 Nisan Salı günü oynadığı maçta güçlü rakibini 75-62 mağlup ederek hem 8’li final iddiasını sürdürdü hem de  rakibine ilk mağlubiyeti tattırdı.

Turgut Özal Üniversitesi 8’li finallere katılmayı garantilerken Trakya Üniversitesi gruptan çıkacak ikinci takım olmak için İstanbul Teknik Üniversitesi ile grup ikinciliği mücadelesi veriyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi’de bugün Diyarbakır Dicle Üniversitesi karşısında 20-0’lık hükmen galibiyetle Trakya Üniversitesi gibi galibiyet sayısını 7’ye çıkardı.

13 Nisan Çarşamba günü oynanacak olan Acıbadem Üniversitesi  maçını kazanması halinde Trakya Üniversitesi final biletini cebine koyacak. Çünkü rakibi Teknik Üniversitesi kazansa dahi ikili averajda Trakya Üniversitesi’nin  İTÜ’ye üstünlüğü bulunuyor.

Trakya Üniversitesi bugün saat 10:00’da  Acıbadem Üniversitesi ile karşılaşırken saat 12:00’de de İTÜ, Turgut Özal Üniversitesi maçı oynanacak.

Trakya Üniversitesi maçı kazanması halinde  29 Nisan – 6 Mayıs tarihlerinde Fethiye’de yapılacak olan final maçlarına katılmaya hak kazanacak.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus

Comments are closed.