Savaşarak Veda Ettiler (Teşekkürler Perilere)

2012 Londra Olimpiyatları’nda çeyrek final maçında Rusya ile karşılaşan A Milli Kadın Takımımız, rakibine 66-63’lük skorla mağlup oldu.  Kadınlarımız hem savunma da hem de hücumda özellikle pota altında çok basit hatalar yapınca galip ayrılabilecekleri maçtan 3 sayı ile mağlup ayrıldılar ve yarı finale yükselemediler.
Mücadele Marina Kuzina’nın üç sayılık basketiyle başlarken, Rusya 3. dakikaya 3-7’lik üstünlükle girdi. Birsel Vardarlı – Bahar Çağlar ikilisi ile temposunu bulan Ay-Yıldızlılarımız, hemen 8-0’lık bir seri yakalayarak 6. dakikada 11-7 ile skor üstünlüğünü eline aldı. Çeyreğin kalan bölümünde Becky Hammon – Evgeniya Belyakova ikilisi ile üç sayı çizgisinin gerisinden isabetler kaydetmeye devam eden rakibimiz ilk çeyreği 16-23 ile önde tamamladı. İkinci çeyreğe hücum ribaundlarının ardından bulduğu ikinci şans sayılarla başlayan Rusya, özellikle Hammon’un önderliğinde farkı çift hanelere çıkardı (16-28). Bu dakikadan sonra A Milli Kadın Takımımızın Kaptanı Nevriye Yılmaz, içeriden ve dışarıdan kaydettiği isabetlerle kontrolü eline alarak farkı kapatmaya çalışsa da rakibimiz soyunma odasına 28-34’lük üstünlükle girdi.

İkinci devre Nevriye Yılmaz ile Irina Osipova’nın karşılıklı basketleri ile başlarken, oyunun bu bölümünde boyalı alandan etkili olmaya başlayan Millilerimiz, Esmeral Tunçluer’in de üç sayı çizgisinin gerisinden katkı sağlamasıyla 25. dakikada farkı 3 sayıya indirdi ve skoru 42-39’a taşıdı. Birsel Vardarlı – Nevriye Yılmaz ikilisiyle skor üstünlüğünü eline almak isteyen Ay-Yıldızlılarımıza yine dışarıdanPetrakova ve Hammon ile engel olmak isteyen Rusya, son bölümdeHolingsvorth’ü durduramayınca final periyoduna 51-51’lik eşitlikle girildi. Nevriye Yılmaz’la çeyreğin hemen başında öne geçen ve aynı anda Işıl Alben - Birsel Vardarlı ikilisi ile sahada yer alan takımımıza karşı oyun dengesini kaybeden Rusya’nın yardımına yine Becky Hammon yetişirken, 34. dakikada eşitlik bozulmadı (56-56). Natalya Vieru ile yeniden öne geçen rakibimiz, boyalı alan basketleriyle son 3 dakikaya 60-62 önde girdi. Oyunun son bölümünde iki ekip de 24 saniye içerisinde hücum etmekte zorlanırken, Birsel Vardarlı’nın 28 saniye kala bıraktığı turnikeyle durumu bir kez daha eşitledik: 62-62. Molanın ardından bitime 13 saniye Becky Hammon’ın basketi ile 64-62 öne geçen Rusya, serbest atış isabetleriyle de son 10 saniyeye 66-63’lük üstünlükle girdi. Son hücumda üç sayı çizgisinin gerisinden istediği isabeti kaydedemeyen A Milli Kadın Takımımız, maçtan 66-63 mağlup ayrıldı.

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

One Response

  1. Böyle bir maçı kaybetmek uçağı 5 dk ile kaçırmaya benziyor. Bir saat geç kalıp kaçırsan bu kadar üzülmezsin ama kılpayı gidince daha çok koyuyor insana.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*