Olin Beşiktaş’ı Antre Etti

Beko Basketbol Ligi’nin 27. haftasının açılış maçında evinde Olin Edirne’yi ağırlayan Beşiktaş, maçtan 87-58 galip ayrılan taraf oldu.

Bir maç eksiğiyle ligdeki 16. galibiyetini alan siyah-beyazlılarda Patrick Christopher ile Serhat Çetin 15’er sayı ile takımlarının en skorer isimleri olurken, ligde kalma yarışında kritik bir mağlubiyet alan Olin Edirne’de Artsiom Parakhouski’nin 17 sayılık performansı yeterli olmadı.

Mücadeleye 17-4’lük bir seriyle başlayarak ilk dakikalarda kontrolü tamamen eline alan Beşiktaş, çeyreğin sonlarına doğru farkın erimesine engel olamasa da ilk 10 dakikalık bölümü 23-19 önde geçti. Serhat Çetin’in de devreye girmesiyle skor üstünlüğünü koruyan ev sahibi ekip, devreye 37-31 önde girerken üçüncü çeyrekte ise farkı 20 sayının üzerine çıkardı: 64-40. Son periyotta da kontrolü elden bırakmayan siyah-beyazlılar, mücadeleden 87-58 galip ayrıldı.

İstatistikler için TIKLAYINIZ

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

2 Responses

  1. Maçta Olin adına tek olumlu hareket; Bekir Yarangümenin hakemin yanlış karar verdiği pozisyonda, topun kendisinden çıktığını söyleyip hakeme kararını değiştirtmesiydi.
    Bunu yapmak için de zaten profesyonel basketbolcu olmaya gerek yok sadece iyi bir insan olmak yeterli.
    Onun haricinde maçı izlemeye 3 periyod dayanabildik. 4.periyodu izlemeye bünyemiz izin vermedi ve salonu terkettik.

  2. olin seneyede bu kadroyla devam ederse yine küme düşmemeye oynar